Кабмін розширив можливості для бронювання — що змінилося
Категорія
Україна
Дата публікації

Кабмін розширив можливості для бронювання — що змінилося

Міністерство економіки України
Деталі нового рішення Кабміну

Український уряд офіційно розширив можливості бронювання військовозобов'язаних працівників для підприємств критичної інфраструктури та оборонного сектору. Нові правила націлені на забезпечення стабільної роботи ключових галузей економіки та оборони країни.

Головні тези:

  • Підтверджене бронювання буде відображатися у застосунку Резерв+. 
  • Якщо бронювання надано після оновлення статусу критично важливого підприємства, воно діятиме на період дії критичності - до 1 року.

Деталі нового рішення Кабміну

Відповідно до рішення уряду, квоту бронювання для підприємств, що забезпечують водопостачання, водовідведення, управління відходами та обслуговують критичну інфраструктуру, збільшено з 50% до 75%.

Окрім того, було скасовано вимоги до енергетичних компаній, які постраждали від війни, насамперед щодо середньомісячної зарплати не менше 20 тис. грн та відсутності податкової заборгованості.

До переліку підприємств, що можуть бронювати працівників, додали Агенцію оборонних закупівель (АОЗ) та Державного оператора тилу (ДОТ).

Подати заяву на бронювання працівників можна виключно через портал "Дія", — зазначають у Міністерстві економіки.

Що важливо розуміти, бронювання відображатиметься у застосунку "Резерв+" і діятиме до одного року.

Як уже згадувалося раніше, з 1 квітня продовжити бронювання своїх фахівців зможуть лише компанії, які вже оновили статус критичності відповідно до нових вимог.

Категорія
Політика
Дата публікації

"Це буде жахливо". У Польщі озвучили попередження Трампу щодо України

Трамп
Джерело:  Financial Times

Очільник Білого дому Дональд Трамп може припуститися "історичної помилки", якщо він та його команда визнають претензії російського диктатора Володимира Путіна на Крим та інші окуповані території України.

Головні тези:

  • Визнання українських кордонів та відмова від визнання анексії Криму вкрай важливі для збереження міжнародного правопорядку.
  • Польща розраховує на те, що адміністрація Трампа не припуститься цієї історичної помилки.

У Польщі закликають Трампа ухвалювати правильні рішення

З заявою з цього приводу виступив очільник польської Ради зі співпраці з Україною, яка консультує уряд Дональда Туска щодо питання України.

Він звернув увагу на те, що для Польщі та решти Центральної Європи буде перетнута "червона лінія", якщо Росії дозволять юридично визнати своїми окуповані території України.

За словами Коваля, не можна ігнорувати очевидну різницю між "тимчасовими рішеннями" щодо припинення вогню на фронті та виконанням російських очікувань.

Він також наголосив, що якщо це створить прецедент, який дозволить кремлівському правителю Владіміру Путіну розширювати "імперську Росію", то "це буде жахливо".

Росія після розпаду Радянського Союзу визнала Україну з її кордонами, включаючи Крим і Донбас, і це є основою норм міжнародного права. Міжнародно-правові гарантії кордонів у Центральній Європі також є одними з головних гарантій збереження миру в цьому регіоні, як свідчить наш історичний досвід, — додав Коваль.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?