Канада знову наклала санкції проти турбін для "Північного потоку"
Категорія
Економіка
Дата публікації

Канада знову наклала санкції проти турбін для "Північного потоку"

Канада знову наклала санкції проти турбін для "Північного потоку"
Джерело:  online.ua

Канада повернула санкції проти турбін для "Північного потоку", оскільки газопровід більше не працює після вибухів і скасування санкцій більше не служить своїй цілі.

Джерело: заява  очільниці МЗС Канади Мелані Жолі

На турбіну "Північного потоку" повернули санкції

У спільній заяві міністрів закордонних справ Канади Мелані Жолі та міністра природних ресурсів Джонатана Вілкінсона йдеться про те, що турбіна, яку ремонтують в Монреалі й підпадає під санкції Канади проти РФ, потрібна для забезпечення роботи газопроводу на повну потужність.

З цієї причини уряд Канади у липні оголосив про введення тимчасового виключення для цієї турбіни для повернення відремонтованої турбіни в Німеччину. Це рішення було прийнято після контактів з Україною і європейськими союзниками.

Це рішення дозволило уникнути шантажу з боку РФ, оскільки її позбавили формального приводу припиняти експорт газу в Європу.

Незважаючи на це, Путін не збільшив експорт через "Північний потік" до нормального рівня, а у вересні сталися вибухи на "Північному потоці".

Наразі він не працює, а РФ не визначила навіть термінів, коли він знову може запрацювати, наголосили міністри.

Уряд Канади ухвалив рішення відкликати тимчасовий дозвіл, виданий з метою дозволити повернути до Німеччини турбіни, які перебували на ремонті в Монреалі, - йдеться в заяві.

Міністри зазначають, що Канада ухвалила таке рішення, бо обставини, пов’язані з виключенням із санкцій, змінилися, і більше не служать своїй цілі.

Таке рішення було прийнято після чергової тісної взаємодії з українськими, німецькими та іншими європейськими союзниками, — йдеться у заяві.

Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

Армія РФ може змінити пріоритет наступу на фронті

армія РФ
Джерело:  ISW

Згідно з даними американських аналітиків, російське командування може надати пріоритет наступу на Костянтинівку навесні та влітку 2025 року. Саме через це могло сповільнитися просування армії РФ на Покровському напрямку.

Головні тези:

  • Захоплення Покровська було важливою оперативною метою для російських військ у Донецькій області.
  • Однак передислокація сил на Костянтинівський напрямок свідчить про можливу зміну планів ворога.

ISW проаналізував ситуацію на фронті

Американський Інституту вивчення війни звертає увагу на те, що просування російських військ на південь і південний захід від Покровська сповільнилося за останні два тижні.

Що важливо розуміти, саме захоплення Покровська було головною оперативною метою армії РФ в Донецькій області з лютого 2024 року.

Російське військове командування могло передислокувати елементи 8-ї ЗВА (загальновійськової армії РФ — ред.) для посилення деградованих російських підрозділів на Покровському напрямку, якщо Росія мала намір і надалі вважати це завдання пріоритетним у 2025 році.

За словами американських аналітиків, передислокація значних російських сил на Костянтинівський напрямок вказує на те, що російське військове командування, можливо, визначило наступ на Костянтинівку пріоритетним завданням на весну і літо 2025 року".

До слова, 15 лютого на фронті був найважчий день у 2025 році. Так, протягом минулої доби відбулося 250 бойових зіткнень між російськими загарбниками та українськими захисниками.

Фото: DeepState

Категорія
Політика
Дата публікації

У Трампа висміяли Путіна та похвалили Зеленського після останніх переговорів

Держдеп США
Рубіо

Аналітики, політологи та журналісти активно обговорюють, чому розмова президента США Дональда Трампа з українським лідером Володимиром Зеленським була коротшою, ніж бесіда Трампа з російським диктатором Володимиром Путіним. Шеф американської дипломатії Марко Рубіо нарешті все пояснив.

Головні тези:

  • Розмова Трампа з Зеленським була коротшою, ніж з Путіним, через можливість безпосереднього спілкування без перекладачів.
  • Різниця в рівні знання англійської вплинула на тривалість переговорів.

У Держдепі ювелірно висміяли Путіна

За словами американського держсекретаря, розмова Трампа та Зеленського, яка відбулася 12 лютого, тривала 45 хвилин.

Очільник Білого дому стверджував, що його бесіда із Путіним затягнулася на понад годину, а офіційна Москва навіть вигадала версію про півтори години.

Марко Рубіо вперше вирішив пояснити, чому так склалося. Як виявилося, річ у невігластві російського диктатора, який протягом десятиліть на посту “президента” Росії не спромігся вивчити англійську мову.

Що стосується Володимира Зеленського, то він нею володіє вільно, на що й звернув увагу глава Держдепу США.

Різниця в тому, що з Путіним треба мати перекладачів, і це займає цілу вічність туди-сюди. Зеленський вільно розмовляє англійською, і вони можуть розмовляти і спілкуватися більш безпосередньо, і це відбувається набагато швидше.

Марко Рубіо

Марко Рубіо

Глава Держдепу США

До слова, 13 лютого влада РФ офіційно підтвердила, що в Кремлі стартувала підготовка переговорної групи, яка займатиметься організацією зустрічі Путіна та Трампа.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?