КНДР ратифікувала угоду про взаємну оборону з Росією — що вона включає
Категорія
Світ
Дата публікації

КНДР ратифікувала угоду про взаємну оборону з Росією — що вона включає

КНДР ратифікувала угоду про взаємну оборону з Росією — що вона включає
Джерело:  Reuters

11 листопада Північна Корея ратифікувала договір про взаємну оборону з Росією, який було підписано лідерами обох країн у червні цього року під час візиту Володимира Путіна до КНДР. Нещодавно цей договір також ратифікували в Москві.

Головні тези:

  • Договір про взаємну оборону між КНДР та Росією передбачає надання військової та іншої допомоги у разі збройного нападу на одну з країн.
  • Партнерство з Росією надає Північній Кореї важливі ресурси та вплив, в той час, як КНДР постачає зброю та живу силу для війни.
  • Залучення Росії до можливих бойових дій на Корейському півострові у разі несподіваних обставин може мати серйозні наслідки для регіону.
  • Ратифікація угоди свідчить про зміцнення військового співробітництва між КНДР та РФ, а також поглиблення союзництва обох країн.

Що передбачає угода між КНДР та РФ

Як зазначає видання, згідно з договором, обидві країни зобов'язуються "негайно надавати військову та іншу допомогу, використовуючи всі доступні засоби" у разі збройного нападу на одну з них.

Крім того, Росія та КНДР домовилися не укладати угод із третіми країнами проти одне одного та не використовувати свої території для дій, які порушують суверенітет партнера.

Цей договір посилює тісні зв'язки між Москвою та Пхеньяном, що зміцнилися після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.

Під час візиту до Москви на початку листопада 2024 року міністр закордонних справ КНДР підтвердила, що лідер Кім Чен Ин віддав наказ підтримати російську армію від самого початку війни.

Військове партнерство з Росією надає Пхеньяну валюту, продовольство, технології, а також важіль впливу на Москву у разі загострення ситуації на Корейському півострові. Своєю чергою, Північна Корея вже надає Росії зброю і живу силу для війни.

Північна Корея отримає від Путіна все, що хоче

Що важливо розуміти, раніше Москва відправляла до Північної Кореї від 50 до 100 тисяч тонн рису за один раз.

Зараз країна-агресорка активно купує артилерійські снаряди у Північної Кореї й таким чином перекриває дефіциту продовольства у КНДР.

Ба більше, Росія допомагає своєму союзникові з передовими космічними технологіями.

Але найсолодша частина угоди, яку отримає Північна Корея, — це, можливо, залучення Росії до участі в бойових діях на Корейському півострові в разі виникнення непередбачуваних обставин, пише видання.

Фактично російський диктатор Володимир Путін уже домовився про участь Росії ще в одній війні, яка може спалахнути між Південною та Північною Кореєю.

Що важливо розуміти, для країни-агресорки це буде дуже складно, якщо такий конфлікт розпочнеться найближчим часом.

Категорія
Світ
Дата публікації

Переможець лотереї EuroMillions зірвав джекпот у 250 млн євро

EuroMillions

Переможець останнього джекпоту панʼєвропейської лотереї EuroMillions виграв приз у розмірі 250 млн євро, що є рекордом для цього розіграшу.

Головні тези:

  • Переможець лотереї EuroMillions зірвав рекордний джекпот у 250 млн євро, що стало найбільшим виграшем в історії цього розіграшу.
  • За правилами лотереї, переможцю надано три роки на забирання грошового призу та можливість залишитися анонімним.
  • Лотерея EuroMillions відбувається кожного вівторка та п'ятниці в дев'яти країнах Європи, включаючи Австрію, де було виграно рекордні 250 млн євро.

Переможець EuroMillions зірвав рекордний джекпот

Про це організатори EuroMillions оголосили 29 березня.

Квиток, який виграв джекпот EuroMillions, розіграний 28 березня, був проданий в Австрії. Це вже двадцятий випадок, коли представник цієї країни виграє головний приз з моменту запуску лотереї у 2004 році, кажуть організатори.

Тепер у переможця є три роки, щоб з'явитися і забрати свої гроші. У EuroMillions не розкриватимуть інформацію про нього, якщо тільки це не зробить сам власник призу.

Рекорд найбільшого виграшу EuroMillions продовжує зростати протягом останніх років, оскільки правила дозволяють збільшувати максимальну суму джекпоту на 10 млн євро щоразу, коли хтось виграє максимальну суму.

Австрія стала місцем двох найбільших виграшів в історії: попередній рекордний приз у 240 мільйонів євро у грудні 2023 року також виграв представник цієї країни.

Тепер джекпот EuroMillions знову стартує з 17 мільйонів євро.

Розіграш EuroMillions відбувається кожного вівторка і п'ятниці в дев'яти країнах Європи. Для виграшу джекпоту власнику квитка потрібно вгадати сім чисел: п’ять звичайних і два "щасливі" (Lucky Star).

Розіграш джекпоту проводиться у дев'яти європейських країнах: Бельгія, Франція, Велика Британія, Іспанія, Португалія, Ірландія, Австрія, Швейцарія та Люксембург.

У грудні 2022 року 165 жителів бельгійського села спільно виграли в лотерею EuroMillions понад 143 млн євро.

Категорія
Україна
Дата публікації

Адміністрація Байдена лютувала й панікувала через потоплення крейсера "Москва"

Байден
Джерело:  The New York Times

14 квітня 2022 року українські військові неочікувано для всіх потопили ракетний крейсер "Москва" - флагман російського флоту. Лише зараз стало відомо, що ця подія насправді шокувала та налякала команду експрезидента США Джо Байдена.

Головні тези:

  • Знищення флагмана російського флоту призвело до напружених відносин між Україною та США.
  • Білий дім не знав, як Росія відреагує на таке публічне приниження .

Байден боявся реакції Путіна

Як вдалося дізнатися журналістам, у середині квітня 2022 року американські та українські військово-морські офіцери проводили рутинну розвідку.

Саме тоді на екранах своїх радарів вони помітили щось несподіване.

Тоді американці сказали: "О, це "Москва", а українці одразу відповіли: "Боже мій. Дуже дякую. До побачення".

Фактично Україна знищила російський флагман, не порадившись зі своїми американськими союзниками.

Американці були розлючені, бо українці не попередили про це; здивовані, що Україна мала ракети, здатні досягти корабля; і панікували, бо адміністрація Байдена не мала наміру дозволити українцям атакувати такий потужний символ російської могутності.

Потоплення крейсера “Москва”

Варто зазначити, що у перші роки війни відносини між Україною та США також ускладнювали напружені стосунки між тодішнім головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним і його американським колегою, генералом Марком А. Міллі, головою Об’єднаного комітету начальників штабів США.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?