У Палаті представників Конгресу США ухвалили рішення про розсекречення інформації щодо причетності китайської лабораторїі у місті Ухань до витоку вірусу SARS-CoV-2, яка спричинила пандемію COVID-19. Законопроєкт вже був відправлений на підпис президенту Джо Байдену.
Джерело: CNBC
Що відомо про витік SARS-CoV-2 з лабораторії в Ухані
На початку березня Сенат США ухвалив рішення щодо вимоги до директора Національної розвідки Авріл Хейнс розсекретити інформацію про походження інфекції-збудника захворювання COVID-19.
Конгрес США почав розглядати питання про розсекречення цієї інформації після публікації міненергетики США висновків із низьким ступенем достовірності про витік вірусу з китайської лабораторії в Ухані унаслідок нещасного випадку.
Міненергетики є одним із 18 агентств, що входять до складу розвідувального співтовариства США. Раніше у відомстві не знали, як з'явився вірус.
При цьому аналітики ФБР також дотримуються висновку, що наймовірніше поширення вірусу почалось через витік з уханської лабораторії.
ЦРУ та інше неназване агентство не визначилися, чи вірус має природне походження, чи він був розроблений в лабораторії.
Що наразі відомо про походження коронавірусу
Вірус Covid-19 вперше був зафіксований в Ухані в 2019 році і стрімко поширився всім світом. Досі невідомо, як вірус передався людям.
Вчені роками розходяться в думках із приводу того, чи походить Covid-19 від зараженої тварини, яка передала вірус людям, або ж збудник "втік" із лабораторії в Ухані.
У 2021 році Байден наказав розвідувальному співтовариству надати оновлений аналіз того, як виникла пандемія. Спецслужби розділилися в думках щодо того, як Covid почав поширюватися серед людей, хоча вони сказали, що і природне походження, і витік із лабораторії є ймовірними.
Чотири неназвані агенції в цьому звіті за 2021 рік дійшли висновку з низьким ступенем достовірності про те, що вірус передала людям інфікована тварина.
Розвідувальне співтовариство погодилося з тим, що Covid не розроблявся як біологічна зброя, і більшість агентств вважають, що вірус не був створений за допомогою генної інженерії.
Читайте також:
Влада США розглядає нову версію походження коронавірусу — WSJ
В Україні вперше виявили зараження новим підвидом коронавірусу "Кракен"