Кулеба назвав "злим жартом" головування Росії в Радбезі ООН з 1 квітня
Категорія
Політика
Дата публікації

Кулеба назвав "злим жартом" головування Росії в Радбезі ООН з 1 квітня

Кулеба назвав "злим жартом" головування Росії в Радбезі ООН з 1 квітня
Джерело:  online.ua

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба прокоментував майбутнє головування Росії в Радбезі ООН, яке має початися вже з 1 квітня.

Джерело: Дмитро Кулеба

В МЗС прокоментували головування Росії в Радбезі ООН

Голова МЗС Дмитро Кулеба відреагував на головування Росії в Радбезі ООН, яке має початися 1 квітня.

Головування Росії в Радбезі ООН 1 квітня – злий жарт, – обурився міністр.

Він назвав причини, через які таке рішення є некоректним: Росія, за його словами, узурпувала своє місце в Радбезі ООН, також країна веде колоніальну війну в Україні, а її лідер – військовий злочинець, який розшукується МКС за викрадення дітей.

Кулеба зазначив, що не тільки головування, але і членство Росії в Раді безпеки ООН є небезпечним для світу.

Світ не може бути безпечним місцем з Росією в Раді безпеки ООН, – сказав він.

Росія в Раді безпеки ООН

Головування в Радбезі ООН змінюється щомісяця.

Кожен місяць головою Радбезу стає хтось із його членів – представників різних країн.

У квітні це місце повинна зайняти країна-агресорка Росія.

Постійний представник України в ООН Сергій Кислиця також зазначав, що Росія, яка чинить воєнні злочини та обстрілює українські міста, не може головувати у Раді Безпеки.

Це не першоквітнева витівка. Наступного місяця Путін вступить на посаду голови РБ ООН, – сказав Кислиця.

Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

Сили ППО знищили 51 дрон під час нової атаки Росії

Повітряні Сили ЗСУ
Сили ППО відзвітували про результати своєї роботи

Протягом ночі 5 квітня 2025 року російські окупанти здійснювали повітряний напад на мирні українські міста та села 92-ма ударними БпЛА типу Shahed і безпілотниками-імітаторами різних типів. Завдяки злагодженій роботі сил ППО вдалося знищити більшість ворожих цілей.

Головні тези:

  • 31 ворожий безпілотник-імітатор — локаційно втрачений  (без негативних наслідків).
  • Внаслідок російської атаки постраждали Сумщина, Дніпропетровщина, Київщина та Житомирщина.

Сили ППО відзвітували про результати своєї роботи

Новий повітряний напад росіян розпочався о 21:00 4 квітня із напрямків: Брянськ, Міллерово, Приморсько-Ахтарськ — Росія, Чауда — Крим.

До знищення ворожих цілей були залучені авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи РЕБ та мобільні вогневі групи Сил оборони України.

Станом на 09.00 підтверджено збиття 51 ударного БпЛА типу Shahed (безпілотників інших типів) на півночі, півдні, сході та в центрі країни.

Повітряні сили ЗСУ звертають увагу на те, що 31 ворожий безпілотник-імітатор — локаційно втрачений (без негативних наслідків).

Цього разу під удари ворога потрапили Сумщина, Дніпропетровщина, Київщина та Житомирщина.

Тримаймо небо! Разом — до перемоги! — наголошують захисники неба.

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Критична маса. Космічне сміття на орбіті Землі загрожує супутникам

Земля
Джерело:  DW

За підрахунками науковців, на орбіті Землі розташовано понад 130 мільйонів уламків космічного сміття, які становить критичну загрозу для пристроїв, що працюють у космосі.

Головні тези:

  • Понад 130 мільйонів уламків космічного сміття на орбіті Землі становлять критичну загрозу для супутників та пристроїв у космосі.
  • Зіткнення супутників з космічним сміттям може призвести до руйнування та порушення роботи важливих служб, таких як GPS та моніторинг стихійних лих.
  • Збільшення комерційних космічних запусків спричиняє зростання кількості космічного сміття на орбіті Землі.

Космічне сміття на орбіті Землі загрожує супутникам

У Європейському космічному агентстві (ESA) опублікували щорічний звіт щодо стану космічного довкілля.

В ESA підрахували, що щороку один супутник зазнає руйнування через зіткнення з космічним сміттям. Фахівці організації попереджають, що такі випадки можуть серйозно порушити роботу життєво важливих служб, як-от GPS і моніторингу стихійних лих.

Хоча щодня щонайменше три неушкоджені супутники або корпуси ракет повертаються в атмосферу Землі, фахівці заявляють про збільшення кількості сміття навколо планети. Наявна ситуація погіршується, зокрема через збільшення комерційних космічних запусків.

Ми залежимо від супутників як джерела інформації для нашого повсякденного життя: від навігації до телекомунікацій і послуг, до спостереження за Землею, зокрема у сфері безпеки та оборони, — сказав генеральний директор ESA Йозеф Ашбахер.

Через засилля космічного сміття супутники на орбіті Землі вимушені здійснювати регулярні маневри, аби уникнути зіткнень з уламками. На ці кроки доводиться йти навіть за найменшої загрози, адже дрібні шматочки сміття з діаметром у міліметр можуть серйозно пошкодити пристрої навколо нашої планети.

При цьому уламок розміром один сантиметр має силу, яку можна порівняти з енергією ручної гранати, пояснив провідний інженер відділу чистого космосу ESA Тіаго Соарес.

Наразі на орбіті Землі перебуває щонайменше мільйон великих уламків, кожне зіткнення з якими може призвести до феномена ланцюгової реакції — ефекту Кесслера.

Під час щорічної конференції щодо космічного сміття ESA закликало до швидких дій, аби очистити простір космосу навколо Землі, де кількість уламків "швидко зростає".

Деякі з орбіт стають переповненими дедалі більшою кількістю смертоносних, швидко рухомих уламків колишніх супутників і ракет, які загрожують нашому майбутньому в космосі.

У ESA прогнозують, що кількість зіткнень космічних пристроїв зі сміттям може збільшитися в майбутньому.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?