Литва готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку
Категорія
Світ
Дата публікації

Литва готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку

Литва
Джерело:  Delfi

Литва може допомогти Україні в поверненні чоловіків призовного віку. Однак спершу дочекається, як цю процедуру проводитимуть у Польщі.

Що відомо про рішення Литва щодо повернення чоловіків призовного віку в Україну

Сіністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас визнав, що Вільнюсу необхідно подумати, як допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку, які виїхали з країни. Водночас міністр додав, що Литва поки що не розглядає конкретних заходів і стежить за тим, які рішення з цього питання ухвалить Польща.

Напрямок правильний. У які заходи це перетвориться, напевно, поки що важко сказати. Мабуть, про це потрібно буде говорити конкретно, — заявив Кащюнас.

Він наголосив, що ніхто не буде збирати українських чоловіків і відвозити в Україну.

Але (можна обмежити цих осіб) у соціальних виплатах, дозволах на роботу, документах — це варіанти, як я чую і від польської сторони. Тож давайте почекаємо і подивимося, який варіант вони запропонують, можливо, він підійде і для Литви, — заявив міністр.

Чому треба повертати українських чоловіків в Україну

Кабінет міністрів України ввів заборону на пересилання закордонних паспортів і паспортів громадянина України за кордон.

Громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років більше не зможуть отримати закордонний паспорт, перебуваючи за межами країни.

При цьому з 23 квітня МЗС України також обмежило надання консульських послуг чоловікам віком 18-60 років, які перебувають за кордоном. Це пояснили новим законом про мобілізацію, який набуде чинності 18 травня 2024 року.

У МЗС наголосили, що це тимчасовий крок. Відновити надання послуг обіцяють після набуття чинності закону, але з урахуванням його вимог.

Категорія
Світ
Дата публікації

Естонія готова відправити в Україну своїх військових, але є умова

Естонія готова допомогти Україні
Джерело:  online.ua

Народ Естонії має намір зробити "свій внесок" і відправити в Україну роту військовослужбовців у складі сил стримування "коаліції рішучих". Про це повідомив прем'єр-міністр країни Крістен Міхал.

Головні тези:

  • Естонія готова бути проактивною учасницею “Коаліції рішучих”.
  • Вона також продовжить боротися за членство України в НАТО.

Естонія готова допомогти Україні

Крістен Міхал звернув увагу на те, що планування "коаліції рішучих" наразі ще в процесі.

Попри це, офіційний Таллінн налаштований зробити свій внесок у вигляді бойового підрозділу сухопутних військ чисельністю до роти, інструкторів та штабних офіцерів.

На цьому шляху вкрай важливо виконати одну умову — отримати згоду від парламенту Естонії.

Звичайно, перед відправкою підрозділу ми попросимо мандат у Рійгікогу, — наголосив Міхал.

За його словами, Естонія ніколи не відмовлялася від своєї ключової позиції — вона хоче бачити Україну повноцінним членом НАТО, адже це найкращий спосіб гарантувати її безпеку.

Однак поки такий варіант є неможливим, Таллінн готовий стати частиною миротворчої місії.

Безпека України — це безпека Європи. Незалежна, суверенна Україна, частина європейської сім'ї, є найкращою стратегічною гарантією проти імперіалізму Москви для всіх нас. Ми повинні показати, що ми можемо робити добрі справи, а не тільки думати про них.

Крістен Міхал

Крістен Міхал

Прем'єр-міністр Естонії

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?