МАГАТЕ виявило значні пошкодження енергоблоку окупованої росіянами ЗАЕС
Категорія
Україна
Дата публікації

МАГАТЕ виявило значні пошкодження енергоблоку окупованої росіянами ЗАЕС

МАГАТЕ виявило значні пошкодження енергоблоку окупованої росіянами ЗАЕС
Джерело:  online.ua

На захопленій російськими окупантами Запорізькій АЕС у місті Енергодар виявили значні пошкодження одного з енергоблоків. Йдеться про великі пошкодження вікон машинного залу четвертого енергоблоку.

Джерело: МАГАТЕ

Яка ситуація на Запорізькій АЕС

У суботу, 22 квітня, генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі заявив, що представники міжнародної організації, присутні на українській Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС), чули обстріли майже щодня протягом останнього тижня.

Одного разу їм довелося сховатися на майданчику через потенційну небезпеку у зв’язку з бойовими діями в регіоні.

Гроссі також наголосив, що найбільша в Європі атомна електростанція, яку захопили російські окупанти, має серйозні ризики ядерної безпеки.

На додаток до ризиків ядерної безпеки і захисту ЗАЕС продовжує покладатися на єдину лінію електропередач на 750 кіловольт для зовнішньої електрики.

Ця лінія є критично необхідною для охолодження реакторів та інших важливих функцій ядерної безпеки та захисту. Примітно, що до захоплення російськими терористами на АЕС було чотири ЛЕП.

У МАГАТЕ з'ясували, що наразі на ЗАЕС є лише близько чверті штатного обслуговувального персоналу.

Через значне скорочення персоналу на Запорізькій атомній електростанції нині немає систематичного графіка технічного обслуговування та експлуатаційного контролю.

У машинному залі 4-го блоку ЗАЕС є серйозні пошкодження

Я бачив явні ознаки військових приготувань, коли трохи більше трьох тижнів тому відвідав Запорізьку атомну електростанцію. Відтоді наші експерти на місці часто повідомляли про те, що чули вибухи, інколи припускаючи інтенсивні обстріли неподалік місця події. Я глибоко стурбований ситуацією на станції, — заявив Гроссі.

Команда МАГАТЕ також виявила значні пошкодження вікон у машинному залі 4-го блоку в місці, яке не відповідає вибухам мін, про які повідомлялося раніше. Команда МАГАТЕ прагне з'ясувати причину збитків.

Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

Зеленський закликав партнерів серйозно відреагувати на масштабні російські обстріли України

Володимир Зеленський
Зеленський

Президент України Володимир Зеленський закликає партнерів до серйозної реакції на постійні російські обстріли, які підривають міжнародні зусилля щодо завершення війни.

Головні тези:

  • Російські обстріли в Україні потрібно терміново припинити, оскільки вони загрожують міжнародній стабільності та дипломатичним угодам.
  • Президент Зеленський наголошує на необхідності серйозної реакції партнерів на неперервні удари та обстріли, які несе Росія.
  • Україна розраховує на підтримку Америки, Європи та всього світу у примусові до Росії щодо миру на власній території.

Неможливо ігнорувати сотні "Шахедів" щоночі — Зеленський

Про це президент казав у вечірньому зверненні.

За минулу ніч було 172 ударних дрони, більше сотні — це "Шахеди". Фактично щодобово зараз такі масштабні удари безпілотників, ще ракетні загрози, балістика. Партнерам має бути зрозуміло, що ці російські удари б'ють не тільки по наших людях, але й по всіх міжнародних зусиллях, по дипломатії, якою ми намагаємося завершити цю війну. Росія завдає цих ударів по позиціях всіх, хто хоче закінчення війни.

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

Президент зауважив, що неможливо ігнорувати сотні "Шахедів" щоночі.

Ми очікуємо серйозної реакції. Ми працюємо на реакцію. Сильна реакція дуже потрібна, і передусім Америки, Європи, всіх у світі, хто зробив ставку на дипломатію. Росію треба примусити до миру, і тільки примус спрацює.

Зеленський впевнений, що надто довго на столі пропозиція Америки про безумовне припинення вогню, без адекватної відповіді з Росії.

Це багато говорить. Вже могло би бути припинення вогню, якби на Росію був справжній тиск.

Зеленський подякував партнерам, які просувають нові санкційні рішення щодо РФ.

Він також повідомив, що говорив із головнокомандувачем ЗСУ Олександром Сирським про ситуацію на фронті, а також у тих районах, де українські сили діють на території Росії.

Ми зберігаємо активність, яка не дає окупанту заходити на територію Сумщини, а також нашої Харківщини. Я дякую за стійкість усім нашим підрозділам — усім, від Курщини до південних напрямків.

Категорія
Україна
Дата публікації

Наслідки війни. Росія завдала збитків довкіллю України на суму майже 85 млрд євро

довкілля
Джерело:  online.ua

Збитки довкіллю внаслідок російської агресії в Україні сягнули майже 85 млрд євро. Під окупацією або в зоні бойових дій перебувають 850 тис га лісів.

Головні тези:

  • Російська агресія в Україні завдала значних збитків довкіллю на суму майже 85 млрд євро.
  • Окупація та бойові дії залишили під загрозою 850 тис га лісів та порушили екосистему країни.
  • Збільшення викидів вуглецю, забруднення боєприпасами та заміновані території - лише частина наслідків війни для довкілля.

Росія завдала збитків довкіллю України на 85 млрд євро

Про це повідомила міністерка захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук.

За її даними, станом на зараз зафіксовано понад 8 тис кейсів шкоди довкіллю внаслідок бойових дій. У повітря потрапило більш ніж 230 млн тонн вуглецю. Залишається замінованою та забрудненою боєприпасами чверть території України.

Очільниця відомства наголосила, що наслідки російської збройної агресії стосуються не тільки України, а й усього континенту.

За її словами, новим викликом для України та партнерів стало влучання російського дрона в ЧАЕС.

Гринчук закликала інші країни надавати матеріальну, технічну та експертну підтримку у сфері захисту довкілля, зокрема запускати нові проєкти.

Сьогодні ні в кого немає сумніву, що Україна бореться не тільки за свій суверенітет, але й за свободу й демократію у всьому світі. Європейський Союз — один із наших ключових партнерів у боротьбі з російською збройною агресією. Наші партнерства мають довгострокові цілі та орієнтири на сталий розвиток.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?