Маск погрожує сенаторам-демократам. У чому справа
Категорія
Світ
Дата публікації

Маск погрожує сенаторам-демократам. У чому справа

Маск
Джерело:  Ілон Маск

Сенатори-демократи закликали розслідувати контакти мільярдера Ілон Маска з владою РФ. Натомість Маск вирішив використати погрози.

Головні тези:

  • Сенатори-демократи закликали розслідувати контакти Ілона Маска з владою РФ, що викликало його агресивну реакцію.
  • Маск назвав сенаторів “маріонетками” та погрожує викрити тих, хто його звинувачує.
  • Ситуація створює напруженість між Ілоном Маском та законодавцями через його контакти з російськими офіційними особами.
  • Можливість розслідування зв'язків між Маском і РФ викликає серйозні питання щодо його надійності як державного підрядника.

Маск погрожує сенаторам США, які звинуватили його у зв’язках з РФ

Раніше 16 листопада стало відомо, що двоє сенаторів-демократів закликали генпрокурора США і генерального інспектора Пентагону розслідувати контакти мільярдера з російською владою.

У листі йдеться, що Маск є бенефіціаром мільярдного фінансування від уряду, тому можливі контакти з російським диктатором Володимиром Путіним можуть нести шкоду безпеці США.

Натомість Маск назвав сенаторів "маріонетками" та заявив, що знайде тих, хто пов'язує його з Росією.

Я збираюся з'ясувати, хто висуває ці звинувачення, і знищити їх.

Маска звинуватили у зв’язках з Росією

Нещодавно стало відомо, що мільярдер Ілон Маск провів кілька телефонних розмов із офіційними особами РФ, включаючи російського диктатора Володимира Путіна. Сенатори-демократи вимагають розслідувати це з міркувань нацбезпеки.

Маск, призначений на держпосаду новообраним президентом США Дональдом Трампом, контролює мільярдні контракти з Пентагоном та розвідувальними службами.

Сенатори Джин Шахін і Джек Рід повідомили генпрокурору США Мерріку Гарланду і генеральному інспектору Пентагону, що участь Маска в цих програмах SpaseX має бути перевірена на предмет можливого позбавлення прав і виключення після нещодавніх повідомлень у жовтні про його розмови з російськими офіційними особами. Під позбавленням прав мається на увазі виключення із певних контрактів та привілеїв.

Ці відносини між відомим противником США та паном Маском, одержувачем мільярдів доларів державного фінансування США, викликають серйозні питання щодо надійності Маска як державного підрядника та володаря допуску.

Однак заклик Шахіна та Ріда до федерального розслідування є малоймовірною спробою, оскільки Трамп готується повернутися до Білого дому за підтримки Маска, який витратив понад 119 млн дол на передвиборчу кампанію республіканця, а також був призначений керівником майбутнього Департаменту ефективності уряду США.

Також Reuters додало, що кілька законодавців-демократів публічно закликали провести розслідування щодо зв'язків Маска з Москвою після того, як минулого місяця видання The Wall Street Journal повідомило про передбачуваний контакт. Однак про лист до американських чиновників, які можуть розпочати таке розслідування, раніше не повідомлялося.

Категорія
Україна
Дата публікації

Україна майже вчетверо збільшила виробництво ключової зброї для фронту

САУ Богдана
Джерело:  The Washington Post

Дедалі активніше ширяться чутки про те, що президент США Дональд Трамп незабаром зупинить всю військову допомогу для України. Однак Київ уже давно почав готуватися до подібного розвитку подій. 

Головні тези:

  • Європейські союзники активно інвестують у українське виробництво артилерії та іншої зброї.
  • НАТО також підтримує стратегію вливання коштів в оборонну промисловість України.

Що відомо про успіхи України у виробництві зброї

Згідно з даними видання The Washington Post, європейські союзники дедалі активніше інвестують в артилерію українського виробництва, насамперед САУ "Богдана".

Що важливо розуміти, виробництво саме цих САУ різко зросло: з шести на місяць у 2023 році до більш ніж 20 у 2025 році.

Станом на сьогодні модель вливання грошей в оборонну промисловість України замість постачання зброї стає дедалі привабливішою моделлю.

ЄС не може ігнорувати той факт, що його власні запаси дедалі швидше вичерпуються після багатьох років постачання зброї Києву.

За словами інсайдерів, нова стратегія дає можливість країнам НАТО використовувати Україну як випробувальний полігон для розроблення зброї.

Офіційний Брюссель переконаний у тому, що це дійсно “безпрограшний варіант" не лише для Києва, а й для його союзників.

Для нас це дешевше. Їм потрібно виробляти. І українці багато чого нас вчать, — наголосили інсайдери у Євросоюзі.

Згідно з даними ЗМІ, попри збільшення кількості безпілотників на полі бою, артилерія залишається головною зброєю на фронті.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?