Мінекономіки розкрило масштаби тіньового сектору в Україні
Категорія
Економіка
Дата публікації

Мінекономіки розкрило масштаби тіньового сектору в Україні

Мінекономіки розкрило масштаби тіньового сектору в Україні
Джерело:  online.ua

У Міністерстві розвитку економіки й торгівлі констатували збільшення обсягу тіньового сектору за підсумками 2020 року, на що могла вплинути пандемія коронавірусу.

Джерело: Мінекономіки

Згідно з офіційними висновками фахівців, показники тіньової економіки сягнули 30% від загального обсягу ВВП держави. Це приблизно на 3% вище за показники 2019 року.

“Ускладнення умов економічної діяльності, внаслідок запровадження протиепідемічних заходів в Україні та світі, спричинили природне бажання суб’єктів господарювання зменшити ризики втрати лімітованих ресурсів, що і призвело до зростання тінізації економіки”, - згадали причини у міністерстві.

Відомство звернуло увагу на те, що зростання відзначилося меншими темпами у порівнянні зі стрибком у попередні кризові періоди. Це вказує на неординарний характер так званої коронакризи.

Зокрема, глобальний карантин і ризики поширення вірусу, для запобігання яким необхідно дотримуватися заходів безпеки, вплинули на звичні моделі поведінки людей. Все це вплинуло на канали тінізації та обмежило можливості тінізації, заблокувало частково традиційні канали й зумовило обмеження у поширенні нових.

У міністерстві пояснили, що процеси тінізації спричинені серед іншого недостатньо сприятливим середовищем. Позитивні очікування від реформ, їхня реалізація стимулюють населення до розширення діяльності у легальному секторі за умови поліпшення інвестклімату у країні.

Системні чинники, які можуть стримувати процес виводу економічних операцій з тіні - це низький рівень захисту прав власності та ліквідності фондового ринку, захисту прав інвесторів, недостатній рівень захисту інтелектуальної власності, недосконалість судової системи.

Також передбачувано серед таких факторів високий рівень корупції та факт існування в Україні непідконтрольних уряду територій - у Донецькій та Луганській областях, а також окупований статус Криму.

Читайте також:

Категорія
Політика
Дата публікації

Не Трамп. Путін обрав "головного гостя" на 9 травня

Путін
Джерело:  online.ua

За словами російського диктатора Володимира Путіна, він чекає в гості голову Китаю Сі Цзіньпіна на урочистості з нагоди 9 травня у Москві.

Головні тези:

  • Путін має намір обговорити з китайським лідером стан двосторонніх відносин та співпрацю на міжнародних майданчиках.
  • Диктатор продовжує називати Сі своїм “хорошим другом”.

Сі буде головним гостем Путіна 9 травня

Про своє запрошення нелегітимний глава Кремля заявив під час зустрічі з міністром закордонних справ КНР Ван Ї.

Путін попросив китайського дипломата передати “дружній привіт” главі Китаю, якого він називає свої “хорошим другом”.

За словами диктатора, Сі чекатимуть у Москві з нагоди 80-річчя перемоги у Великій Вітчизняній війні.

Ми разом відзначимо цей ювілей і перемогу над нацистською Німеччиною, і перемогу над мілітаристською Японією.

Володимир Путін

Володимир Путін

Російський диктатор

На цьому тлі Путін почав запевняти, що підготує "хорошу і насичену" програму.

Сподіваюся, що це буде не тільки пов'язано з участю в урочистих заходах, але це буде ще й окремий візит голови КНР. Він буде у нас основним гостем, — додав нелегітимний глава Кремля.

Російський диктатор зазначив, що має намір детально обговорити із Сі стан двосторонніх відносин і взаємодію на міжнародних майданчиках, зокрема ООН, ШОС і БРІКС.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Індія готова відмовитися від російської нафти після погроз Трампа

танкер
Джерело:  Bloomberg

Як вдалося дізнатися інформаційній агенції Bloomberg, державні індійські нафтопереробні компанії Bharat Petroleum Corp. і Hindustan Petroleum Corp почали поспіхом шукати альтернативних постачальників нафти замість країни-агресорки Росії.

Головні тези:

  • Потенційні вторинні санкції проти країн, що купують російську нафту, можуть суттєво підкосити економіку Росії.
  • Російські поставки стали важливим джерелом імпорту нафти для Індії, проте ситуація може різко змінитися уже незабаром.

Трампу вдалося налякати Індію

Згідно з даними журналістів, Індія поквапом шукає альтернативні джерела нафти в регіонах Близького Сходу, Північного моря та Середземномор'я.

Влада країни ухвалила таке рішення після гучних погроз американського лідера Дональда Трампа у бік країни-агресорки Росії.

Як відомо, очільник Білого дому нещодавно офіційно підтвердив, що готовий запровадити потужні вторинні санкцій проти країн, що купують російську нафту, якщо Москва не погодиться на перемир'я в Україні.

Після слів президента США ф'ючерси на нафту зросли, зокрема американський сорт West Texas Intermediate подорожчав на 3,1%.

Що важливо розуміти, Індія до 2022 року майже не купувала російську нафту, але після початку війни стала другим за величиною імпортером після Китаю.

Минулого року російські поставки забезпечили майже 40% її імпорту, переважно нафтою Urals із західних портів.

Дешеві російські ресурси дозволили Індії скоротити закупівлі з Близького Сходу та Африки.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?