Міноборони Білорусі цинічно звинувачує Україну у спробах втягування у війну
Категорія
Політика
Дата публікації

Міноборони Білорусі цинічно звинувачує Україну у спробах втягування у війну

Армія Білорусі
Джерело:  online.ua

В Міноборони Білорусі виступили із безпідставними звинуваченнями на адресу України у нібито спробах втягнути країну у розв'язану Росією злочинну війну. 

Головні тези:

  • Міноборони Білорусі робить безпідставні звинувачення на адресу України у спробах втягнути країну у війну.
  • Напруженість на білорусько-українському кордоні зростає за словами білоруського військового.
  • Спроби ідеологічно виправдати можливу війну та дії України на кордоні не мають доказів.
  • Українських військових звинувачують у проведенні диверсій та піарі на кордоні з Білоруссю.

Білорусь цинічно звинувачує Україну у спробах втягування у війну

Так, за словами заступника командувача силами спецоперацій з ідеологічної роботи ЗС Білорусі Вадима Лукашевича, Україна нібито перекидає до районів поряд із білоруським кордоном війська, озброєння та військову техніку.

Зокрема, у Житомирській області розміщено американські бойові машини піхоти, реактивні системи залпового вогню, важку далекобійну артилерію та іншу техніку, - стверджує білоруський військовий.

Він заявляє, що ситуація на білорусько-українському кордоні нібито все більше і більше напружується.

Як у Білорусі цинічно перебріхують спроби України захистити прикордонні райони

Коаліцією західних країн розв'язаний гарячий конфлікт поблизу нашої території. З їхнього боку робляться спроби залучити нашу країну до війни. За цих складних умов наша країна робить все, щоб зберегти мир на білоруській землі, - брехливо стверджує Лукашевич.

Він звинуватив українських військових у нібито “піарі” стосовно зведення оборонних фортифікацій поблизу білоруського кордону і намаганні показати, що ЗСУ тільки з виду готуються для оборони.

Але ми точно знаємо, що у низці мінно-вибухових загороджень є проходи, вони їх обладнали. З якою метою, навіщо вони це зробили? Напевно, щоб надалі через ці проходи була можливість проникнути на нашу територію диверсійно-розвідувальним групам супротивника, рейдовим загонам, щоби на нашій землі провести диверсії, терористичні акти. Крім того, ми знаємо, що ЗСУ розгорнули системи спостереження радіоелектронної розвідки поблизу наших кордонів, широко використовують безпілотні літальні апарати. Періодично вони, порушуючи кордон, залітають на нашу територію, - зазначив Лукашевич.

Категорія
Світ
Дата публікації

Для посилення ЗСУ. Макрон оголосив про роботу в Україні франко-британської місії

Макрон

Президент Франції Емманюель Макрон оголосив 27 березня, після зустрічі в Парижі “Коаліції охочих”, що в Україну вирушить франко-британська місія, яка працюватиме над посиленням ЗСУ.

Головні тези:

  • Франко-британська місія працюватиме над посиленням Збройних Сил України в Україні.
  • Місія включатиме відправлення сил стримування для можливого впровадження у разі укладення мирної угоди між Росією та Україною.
  • Президент Макрон сподівається на підтримку США, але готує альтернативний сценарій без участі Вашингтона.

Макрон заявив про роботу в Україні франко-британської місії

Про це він сказав на пресконференції після саміту в Парижі .

Макрон повідомив, що в Україну буде відправлена "франко-британська команда" для "підготовки формату української армії завтрашнього дня".

Він додав, що робота над потенційним відправленням так званих "сил стримування" в Україну триває. Ці війська потенційно мають діяти як засіб "стримування" у разі укладення мирної угоди між Росією та Україною.

Макрон відзначив, що це могли б бути сили з "деяких країн-членів ЄС", які перебували б у "певних стратегічних місцях" в Україні.

Президент Франції сподівається, що буде підтримка таких дій з боку США, однак хоче підготувати альтернативний сценарій без участі Вашингтона.

Також французький лідер заявив: міністри закордонних справ держав коаліції мають 3 тижні для підготовки пропозицій щодо моніторингу дотримання режиму припинення вогню в Україні.

Раніше повідомляли, що у Франції допускають розміщення європейських миротворчих сил в Україні на відстані від лінії фронту, одним з варіантів є розгортання вздовж лінії Дніпра.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?