МОЗ закупило нові ліки від коронавіруса — хто їх отримає
Категорія
Україна
Дата публікації

МОЗ закупило нові ліки від коронавіруса — хто їх отримає

МОЗ закупило нові ліки від коронавіруса — хто їх отримає
Джерело:  online.ua

В Україну прибули нові ліки від коронавіруса - препарат Тоцилізумаб. Перша партія обсягом 2784 флакона препарату вже знаходиться на національному складі. Незабаром ліки розподілять по регіонах для допомоги в лікуванні тяжкохворих COVID-19.

Джерело: пресслужба МОЗ

Крім препарату Тоцилізумаб, Україна закупила понад 14 тисяч упаковок Ремдесевіра. Також в МОЗ анонсували поставки інноваційного противірусного препарату прямої дії, який на даний момент знаходиться на останній, третій стадії, кинических досліджень. Україна попередньо домовилася про квоту на поставку препарату для лікування 300 тисяч пацієнтів. Відзначається, що даний препарат, назву якого поки не називають, призначають пацієнтам, які абмулаторно лікуються від коронавіруса. Він допомагає запобігти розвитку ускладнень і госпіталізацій.

Тоцилізумаб - що відомо про новий препарат від коронавіруса

Тоцилізумаб - це препарат від артриту. Його почали використовувати для лікування коронавіруса в минулому році. Нещодавно британські медики провели клінічні випробування з використанням Тоцилізумаба для лікування коронавирусной хвороби. Попередні результати дослідження показали, що препарат істотно знижує ризик смерті в разі важких форм COVID-19.

У МОЗ запевняють, що закупили саме патентований оригінальний препарат безпосередньо у виробника. При цьому у відомстві визнають, що дослідження по його ефективності в лікуванні ковіда ще тривають.

"Світова практика використання препарату Тоцилізумаб і минулорічний досвід його участі в лікуванні українців дає підстави і надалі його застосовувати. Дослідження ще тривають, але зараз, якщо є можливість зберегти життя - ми повинні її використовувати", - пояснив заступник міністра охорони здоров'я Олександр Комаріда рішення закупити нове ліки.

Ситуація з коронавірусом в Україні 19 серпня

Ситуація з коронавірусом в Україні на сьогоднішній день контрольована. Але в МОЗ готуються до нового спалаху пандемії вже восени.

"Штам коронавіруса Дельта все активніше поширюється Україні, кількість нових хворих COVID-19 зростає. Уже восени очікуємо нову хвилю захворюваності", - попередив українців міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Через зростання захворюваності він також ініціював посилення контролю за дотриманням карантину в областях країни. Відповідні листи19 серпня направили в керівництва обласних державних адміністрацій, Національної поліції, Держспожівслужби, регіональних департаментів охорони здоров'я.

У МОЗ нагадали правила карантину, які діють в "зеленій" зоні - цей рівень епіднебезпеки встановлений зараз на території всієї країни. Вони передбачають:

  • носіння масок в приміщеннях, громадському транспорті і при проведенні масових заходів;

  • дотримання фізичної дистанції;

  • дотримання вимог щодо кількості пасажирів в громадському транспорті - перевозити людей можна тільки в кількості сидячих місць в транспортному засобі;

  • дотримання режиму самоізоляції в разі виявлення інфекції.

Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

Що відбувається у Курській області — дані розвідки Естонії

ЗСУ
Джерело:  ERR

Станом на 11 квітня 2025 року Сили оборони України досі знаходяться на території Курської області РФ, де наразі тривають бої з російськими загарбниками. До такого висновку дійшли естонські розвідники.

Головні тези:

  • Українські військові контролюють близько 50 квадратних кілометрів на Курщині.
  • Воїни ЗСУ намагаються зв’язати сили російської армії на її ж території.

Як розвивається ситуація на Курщині

Розвідка Естонії отримала дані про те, що українські воїни досі контролюють близько 50 квадратних кілометрів.

Про це повідомив підполковник Янек Кессельманн — заступник керівника центру розвідки Збройних сил Естонії.

Він також підтвердив, що бійці ЗСУ посилюють свій тиск на півночі в інших місцях, зокрема у напрямку Бєлгорода.

Таким чином Україна намагається зв’язати сили російської армії, що не дає РФ підсилити головний напрямок удару чи відкрити новий напрямок, — наголосив Кессельманн.

За його словами, протягом останнього тижня найбільша інтенсивність бойових дій зафіксована у Донецькій області.

Естонський підполковник звертає увагу на те, що Сили оборони України здійснили визначні операції із завдання ударів у глибину.

Так, під потужні удари ЗСУ потрапили завод з виробництва вибухівки у Чапаєвському районі Самарської області, а також завод з виробництва оптоволокна у Саранську.

Категорія
Політика
Дата публікації

"Немає реального плану". Трамп може дурити Україну та Європу

Трамп
Джерело:  Reuters

Як вдалося дізнатися Reuters, європейські політики, які уже спілкувалися з командою президента США Дональда Трампа, дійшли висновку, що Білий дім насправді не має чіткого плану завершення війни Росії проти України.

Головні тези:

  • Команда Трампа не сформувала координованого процесу формування політики щодо України.
  • Відсутність реального плану може негативно вплинути на безпеку України та на стабільність Європейського Союзу.

Європа втрачає довіру до Трампа у питанні завершення війни

Згідно з даними інсайдерів ЗМІ у Євросоюзі, Білий дім тисне на офіційний Київ для швидкого досягнення результатів.

На цьому тлі європейські посадовці висловили побоювання, що Штати можуть наважитися на рішення, які можуть підірвати не лише Україну, але й архітектуру безпеки ЄС.

Наразі офіційний Брюссель схвильований тим, що у США немає чітких кінцевих цілей.

Ми іноді чуємо суперечливі речі з різних частин адміністрації. Це також додає відчуття, що тут немає реального плану, — заявило анонімне джерело.

Згідно з даними журналістів, команда Трампа досі не сформувала скоординованого процесу формування політики щодо України.

Всупереч стандартній практиці, Рада національної безпеки провела лише одну principals' meeting — зустріч за участю всіх або більшості головних радників президента з питань національної безпеки — з цього питання, — пише видання.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?