На Сонці стався новий потужний спалах. Коли очікувати магнітної бурі
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

На Сонці стався новий потужний спалах. Коли очікувати магнітної бурі

Спалах на Сонці
Джерело:  Space.com

За інформацією астрофізиків, наразі Сонце увійшло у максимальну фазу активності у нинішньому циклі і все частіше викикидає потужні спалахи, які провокують магнітні бурі на Землі.

Головні тези:

  • Сонце увійшло у максимальну фазу активності та викидає потужні спалахи, що провокують магнітні бурі на Землі.
  • 24 жовтня відбувся найпотужніший спалах на Сонці у цьому циклі класу Х, який призвів до короткострокового відключення радіозв'язку над Австралією та Південно-Східною Азією.
  • Прогнозується, що магнітна буря викликана корональним викидом маси накриє Землю 26 жовтня, але буде слабкою і досягне лише категорії G1.
  • На початку жовтня магнітна буря сягнула категорії G4, викликана корональним викидом маси на Сонці, але не досягла максимальної позначки G5.
  • Слід стежити за розвитком ситуації, оскільки активність сонячних спалахів може мати вплив на наше планетарне середовище.

Що відомо про нову потужну магнітну бурю на Землі після чергового спалаху на Сонці

Зазначається, що 24 жовтня на Сонці стався найпотужніший спалах у цьому циклі класу Х.

Астрофізики додають, що джерелом спалаху стала пляма AR3869. Зокрема, екстремальне ультрафіолетове випромінювання, яке виникло внаслідок спалаху, спровокувало короткострокове відключення радіозв'язку над Австралією та Південно-Східною Азією.

Спалах відбувався одночасно з корональним викидом маси.

Як і очікувалося з поверненням багатьох регіонів, також повернулася велика активність сонячних спалахів. AR3869 не гаяв часу, відразу відправивши спалах X3.3 раніше сьогодні з великим КВМ. За цими регіонами необхідно буде спостерігати найближчими днями, оскільки вони будуть обертатися на захід і повернуті до Землі, — зазначила космічний синоптик Сара Хауссил.

На Сонці стався надпотужний спалах
Спалах на Сонці

Видання зазначає, що малоймовірно, що суттєва частина нинішнього КВМ торкнеться планети через положення плями на Сонці.

Однак портал зі спостереження за погодою у космосі SpaceWeather зазначає, що відповідно до прогнозу Національного управління океанографічних та атмосферних досліджень США, магнітна буря викликана цим корональним викидом маси, накриє Землю 26 жовтня.

Однак вона буде слабкою і досяге лише категорії G1.

Що відомо про потужні магнітні бурі у жовтні

На початку місяця Сонце випустило велику хмару плазми та випромінювання, як дісталось Землі 10 жовтня. 

Хмара сонячного випромінювання переміщувалась зі швидкістю 4 млн км на годину.

У Центрі прогнозування космічної погоди додали, що викликана корональним викидом маси на Сонці магнітна буря сягнула категорії G4, трохи недотягнувши до максимальної позначки G5.

Категорія
Україна
Дата публікації

Україна отримуватиме боєприпаси від Чехії до вересня 2025 року

снаряди

Чеська ініціатива щодо боєприпасів, створена для співфінансування державами-союзницями закупівель для України на зовнішніх ринках, має достатньо ресурсів для забезпечення щомісячного постачання в Україну боєприпасів до вересня 2025 року.

Головні тези:

  • Чеська ініціатива передбачає постачання боєприпасів в Україну до вересня 2025 року на щомісячній основі.
  • Завдяки внескам Канади, Норвегії, Нідерландів та Данії Україна отримує необхідні ресурси для оборони.
  • Постачання боєприпасів з Чехії допоможуть знизити ефективність російської артилерії на 500%.

Чехія надаватиме боєприпаси Україні: коли саме

Про це заявив міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський на полях саміту міністрів закордонних справ НАТО у Брюсселі 3 квітня.

Чеська ініціатива має достатньо ресурсів, щоб надавати Україні боєприпаси до вересня на щомісячній основі, сказав міністр закордонних справ.

Перш за все, що стосується чеської ініціативи — важливо те, що ми змогли забезпечити фінансування, і тепер ця ініціатива має достатньо ресурсів, щоб щомісяця надавати Україні боєприпаси до вересня.

Він наголосив, що це стало можливим завдяки внескам Канади, Норвегії, Нідерландів і Данії.

Ця ініціатива знизила ефективність російської артилерії на 500%. Ми зменшили співвідношення (кількості снарядів в збройних сил України та Росії — ред.) — з 1 до 10 до 1 до 2, і це дуже важливо.

Також Ян Ліпавський розповів, що у 2024 році чеська промисловість поставила в Україну 1,5 мільйона боєприпасів. Причому "півмільйона з них — великокаліберні боєприпаси калібру 155 мм та 152 мм".

Ми повинні доставити цей матеріал в Україну, щоб вона могла захиститися від імперської загарбницької війни Путіна.

Категорія
Україна
Дата публікації

Сніг і похолодання — погода в Україні різко зміниться

Сніг

4 квітня в Україні очікується тепла погода, переважно без опадів, а з вихідних погодні умови почнуть погіршуватися — синоптики прогнозують заморозки та місцями значний сніг.

Головні тези:

  • 4 квітня на великій частині території України очікується похолодання та значний сніг.
  • 6-7 квітня в західних регіонах країни випадатимуть помірні опади у вигляді мокрого снігу та снігу.
  • З 8 по 10 квітня холодна погода охопить більшу частину країни, що може призвести до нічних заморозків.

Україну очікує похолодання і сніг: коли саме

4 квітня без опадів, лише на півдні країни місцями невеликий дощ; температура вночі 3-8° тепла, вдень 14-19°. У вихідні характер погоди почне змінюватись.

У суботу у південно-східній частині невеликий дощ, на решті території вночі без опадів, вдень помірні, на Закарпатті та Прикарпатті значні дощі. Температура вночі 3-8° тепла; вдень 12-17°, у північних, Вінницькій та Черкаській областях 9-14°, в західних областях 5-10°. Вітер західний, південно-західний, 5-10 м/с, у західних областях вдень пориви 15-20 м/с.

У Києві 5 квітня дощ, вночі +8°+6°, вдень до +13°, вітер західний, 5-10 м/с.

Погода 5 квітня

Від неділі в Україні очікується ускладнення погодних умов.

6-7 квітня в західних, Вінницькій, Житомирській, Київській та Чернігівській областях випадатимуть помірні, місцями значні опади у вигляді мокрого снігу та снігу (тимчасове утворення снігового покриву висотою 3-15 см), на дорогах ожеледиця; у західних областях посилення вітру до 15-20 м/с; зниження нічної температури до заморозків 0-6°, в Карпатах до мінус 10°.

Погода 6 квітня

У Києві в неділю прогнозують дощі, вночі +6°+4°, вдень до +6°C, вітер західний, 7-12 м/с.

7 квітня у столиці очікується сніг та зниження температури повітря вночі до -1°-3°, вдень до +1°+3°.

За прогнозом синоптиків, 8-10 квітня холодна з нічними заморозками погода пошириться на більшу частину території України.

Погодні умови можуть призвести до ускладнення роботи енергетичних, будівельних, комунальних підприємств та порушення руху транспорту на дорогах, — попередили в Укргідрометцентрі.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?