На які ліки потрібен рецепт з 1 квітня — пояснення МОЗ
Категорія
Україна
Дата публікації

На які ліки потрібен рецепт з 1 квітня — пояснення МОЗ

На які ліки потрібен рецепт з 1 квітня — пояснення МОЗ
Джерело:  online.ua

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив, що кількість рецептурних засобів з 1 квітня не змінюватиметься. За рецептом продаватимуться ті ліки, які й до цього були рецептурними. Українці зможуть скористатися зручним електронним рецептом для придбання лікарських засобів в аптеках.

Джерело: Віктор Ляшко

На які ліки потрібен рецепт з 1 квітня

Віктор Ляшко в етері Телемарафону повідомив, що від 1 квітня 2023 року для пацієнтів з'являється додатковий сервіс – електронний рецепт на рецептурні ліки.

До цього по електронному рецепту можна було отримати тільки препарати, які були в програмі “Доступні ліки”. Зараз за електронним рецептом можна купити всі рецептурні лікарські засоби.

До переліку препаратів, які є в сервісі електронних рецептів зараз підключені майже всі рецептурні препарати.

Ми не змінюємо жодного співвідношення щодо кількості рецептурних лікарських засобів. Виробник, який проходить реєстрацію одразу в інструкції прописує, а ми перевіряємо його по діючому законодавству і визначаємо це рецептурний лікарський засіб чи ні, – сказав Ляшко.

Міністр наголосив, що рецептурний лікарський засіб призначається лікарем, одразу прописується його доза та тривалість вживання.

Він додав, що отримання такого рецепту є спільною відповідальністю як лікаря, так і пацієнта, тому рецептурні препарати мають продаватися виключно за призначенням лікаря.

У рецептурних лікарських засобах є як користь, так і негативні наслідки, які повинен контролювати виключно лікар і рецепт – це така і відповідальність того, хто виписує тому, хто вживає. Тому це додатковий соціальний діалог між лікарем і пацієнтом, – підкреслив він.

Як працюватиме сервіс електронних рецептів

За повідомленням очільника МОЗ, з 1 квітня вводиться додатковий сервіс електронних рецептів, який спростить можливість отримати рецептурний препарат.

Зокрема, якщо людина тривалий час вживає лікарський засіб з групи рецептурних, йому не потрібно буде постійно їхати на прийом до лікаря – він зможе і в дистанційній формі отримати рецепт на цей препарат і отримати його в найближчій аптеці.

Він пояснив, що у разі потреби препарату, якщо сімейний лікар дозволяє його приймати – можна дистанційно отримати повідомлення про отримання рецепту і лікарський засіб можна буде придбати в аптеці.

Ми реально бачимо картину, коли в нас самолікування досить популярне і кожен сам собі лікар, призначає групу препаратів, а потім не задоволений якістю медичної допомоги, тому що йому лікарський засіб, який він сам собі призначив, не допомагає. Цього не повинно бути, – наголосив Ляшко.

Він запевнив, що така система в подальшому запрацює на 100% і буде чітко контролюватися виписування таких рецептів – він повинен відповідати протоколу лікування.

Таким чином вирішується два питання – доступність і якість, адже держава паралельно працює над розширенням переліку засобів в програмі “Доступні ліки”, яка передбаає відшкодування вартість ліків аптеці, які пацієнтові відпускають безоплатно.

Читайте також:

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Окрема гілка життя. Які істоти випередили еволюцію на мільйони років

Що відомо про Prototaxites
Джерело:  IFL Science

Наукова спільнота робить все можливе, щоб розгадати таємницю істот під назвою Prototaxites, які мешкали на суходолі понад 400 мільйонів років тому. Їхня висота сягала 8 метрів, а виглядали вони як гігантські стовбури.

Головні тези:

  • Вчені вважають, що Prototaxites були представниками вимерлої гілки життя, яка не залишила нащадків серед сучасних організмів.
  • На основі клітинної будови і характеристик Prototaxites порівнюють з грибами і водоростями, але вони мають унікальні властивості.

Що відомо про Prototaxites

Головна унікальність Prototaxites полягала в тому, що вони змогли випередити еволюцію на мільйони років.

У той час, коли середньостатистична висота інших рослин не перевищувала 6 сантиметрів, Prototaxites виростали до 8 метрів.

Уперше про них стало відомо ще у 1843 році. Багато років поспіль вчені намагалися зрозуміти, чим насправді були Prototaxites: гігантськими грибами, водоростями, прадавніми деревами чи взагалі чимось абсолютно новим.

Що важливо розуміти, на клітинному рівні, подібно до грибів, вони складався з трубочок, але з унікальними властивостями, яких не має жоден з відомих організмів.

Іноземні науковці порівняли характеристики Prototaxitesi з усіма основними групами живих організмів і дійшли висновку, що жодна з них не має повного збігу.

Як вважають вчені, усе це вказує на те, що вони були представниками вимерлої гілки життя, яка не має нащадків серед сучасних організмів.

Категорія
Політика
Дата публікації

"США не отримають Гренландію". Прем'єр Нільсен виступив із заявою

Нільсен
Джерело:  online.ua

Новий прем’єр-міністр Гренландії Єнс-Фредерік Нільсен заявив, що його країна не належить нікому та самостійно визначає своє майбутнє. Так він відреагував на територіальні зазіхання президента США Дональда Трампа.

Головні тези:

  • Гренландія підтвердила свою незалежність та відмову від статусу власності будь-якої країни, у тому числі США.
  • Прем'єр Нільсен закликав громадян залишатися спокійними та реагувати на провокації гідно.
  • Президент Трамп висловив бажання придбати Гренландію, але данська влада наголосила, що острів не продається.

США не отримають Гренландію — Нільсен

Нільсен наголосив, що Гренландія залишається незалежною у своїх рішеннях і не має наміру змінювати цей статус. Він закликав громадян зберігати спокій і реагувати на подібні заяви з гідністю та єдністю.

Президент Трамп говорить, що США отримують Гренландію. Але США не отримають Гренландію. Ми не належимо нікому, ми самі вирішуємо своє майбутнє.

Ми повинні слухати, коли інші говорять про нас. Але ми не повинні реагувати на це зі страхом. Ми повинні реагувати спокійно, з гідністю та єдністю. І саме через ці цінності ми повинні чітко і спокійно показати президенту США, що Гренландія — наша. Так було вчора. Так є сьогодні. І так буде в майбутньому.

Трамп заговорив про бажання придбати Гренландію, багатий на корисні копалини арктичний острів у складі Данії аргументуючи це тим, що "люди навіть не знають, чи має Данія якесь законне право на неї".

Під час першого президентського терміну Трамп неодноразово висловлював бажання "купити" Гренландію, через що Данії довелося реагувати і наголошувати, що острів "не продається".

Президент США Дональд Трамп в інтерв’ю NBC News заявив, що анексія Гренландії неминуча та не виключає варіанту застосування військової сили.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?