Наслідки війни. Росія завдала збитків довкіллю України на суму майже 85 млрд євро
Категорія
Україна
Дата публікації

Наслідки війни. Росія завдала збитків довкіллю України на суму майже 85 млрд євро

довкілля
Джерело:  online.ua

Збитки довкіллю внаслідок російської агресії в Україні сягнули майже 85 млрд євро. Під окупацією або в зоні бойових дій перебувають 850 тис га лісів.

Головні тези:

  • Російська агресія в Україні завдала значних збитків довкіллю на суму майже 85 млрд євро.
  • Окупація та бойові дії залишили під загрозою 850 тис га лісів та порушили екосистему країни.
  • Збільшення викидів вуглецю, забруднення боєприпасами та заміновані території - лише частина наслідків війни для довкілля.

Росія завдала збитків довкіллю України на 85 млрд євро

Про це повідомила міністерка захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук.

За її даними, станом на зараз зафіксовано понад 8 тис кейсів шкоди довкіллю внаслідок бойових дій. У повітря потрапило більш ніж 230 млн тонн вуглецю. Залишається замінованою та забрудненою боєприпасами чверть території України.

Очільниця відомства наголосила, що наслідки російської збройної агресії стосуються не тільки України, а й усього континенту.

За її словами, новим викликом для України та партнерів стало влучання російського дрона в ЧАЕС.

Гринчук закликала інші країни надавати матеріальну, технічну та експертну підтримку у сфері захисту довкілля, зокрема запускати нові проєкти.

Сьогодні ні в кого немає сумніву, що Україна бореться не тільки за свій суверенітет, але й за свободу й демократію у всьому світі. Європейський Союз — один із наших ключових партнерів у боротьбі з російською збройною агресією. Наші партнерства мають довгострокові цілі та орієнтири на сталий розвиток.

Категорія
Політика
Дата публікації

Введення миротворців в Україну. В чому полягає головна проблема

Лише два союзника готові повноцінно підтримати Україну
Джерело:  The New York Times

27 березня у Парижі відбулася зустріч "коаліції охочих", під час якої активно обговорювалося введення іноземних військ в Україну для стримування російської агресії. Станом на сьогодні лише Франція та Британія підтримують ідею розгортання в Україні "сил заспокоєння".

Головні тези:

  • Введення іноземних військ в Україну обговорюється на міжнародному рівні для стримування російської агресії.
  • Головна проблема полягає у відсутності одностайності серед європейських країн.

Лише два союзника готові повноцінно підтримати Україну

Лідери Франції та Британії Еммануель Макрон та Кір Стармер заявили, що готові ввести "сили заспокоєння" на українську землю після завершення війни.

За словами самого Макрона, контури цих сил все ще уточнюються, і деталей про те, хто і що готовий робити, все ще мало.

Як вдалося дізнатися журналістам, "це посилило відчуття туманності навколо дипломатичних зусиль, спрямованих на припинення бойових дій".

Ми повинні прискорити переговори, щоб домогтися припинення вогню, ми повинні прискорити нашу здатність фінансувати і постачати зброю, а також підготувати плани для української армії і сил заспокоєння.

Емманюель Макрон

Емманюель Макрон

Президент Франції

Що важливо розуміти, Італія хоче відправити війська, якщо вони будуть частиною місії ООН, а Польща — взагалі відкинула таку можливість.

Головна проблема полягає в тому, серед європейських лідерів немає "одностайності" щодо введення сил в Україну.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?