Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг виступив з заявою після повідомлень Кремля про смерть опозиціонера Олексія Навального у російській колонії.
Смерть Навального. Столтенберг вимагає відповідей від Путіна
Як стверджує генсек НАТО, він глибоко засмучений та стурбований повідомленнями з Росії про смерть Олексія Навального.
Єнс Столтенберг вимагає від диктатора Путіна та його команди встановити всі факти загибелі опозиціонера, а також оприлюднити їх негайно.
Росія має відповісти на дуже серйозні запитання, — наголосив генсек НАТО.
Він також додав, що поки блок не має жодної інформації щодо смерті опозиціонера, саме тому важливо, щоб усі факти були встановлені.
Ми бачимо, що Росія стає дедалі більш авторитарною державою, що вона застосовує репресії проти опозиції протягом багатьох років... Я не буду сьогодні спекулювати. Я просто продовжуватиму закликати РФ до того, щоб усі факти були встановлені.
Єнс Столтенберг
Генсек НАТО
Як вважає Єнс Столтенберг, Навальний "був дуже сильним голосом за свободу, за демократію", саме тому всі країни блоку закликали до його негайного звільнення протягом тривалого часу.
Що відомо про смерть Навального
16 лютого Федеральна служба виконання покарань РФ заявила про смерть російського опозиціонера Олексія Навального у виправній колонії №3 Ямало-Ненецького автономного округу РФ.
Навальний після прогулянки в ЯНАО відчув себе погано, практично одразу втративши свідомість, повідомляє УФСВП у регіоні. Лікарі швидкої медичної допомоги констатували смерть засудженого, — йдеться в заяві.
На переконання президента України Володимира Зеленського, Навального вбив диктатор Володимир Путін.
З аналогічною заявою вже виступили окремі російські опозиціонери.
Президент США Дональд Трамп оголосив про введення масштабних мит на американський імпорт. Передбачається, що тарифи торкнуться обсягів торгівлі на трильйони доларів.
Головні тези:
Трамп ввів глобальні мита, які торкнуться торгівлі на трильйони доларів, проте чому Росія не у списку?
Указ Трампа передбачає введення взаємних тарифів та універсального мінімального тарифу на імпорт.
Американські санкції вже ускладнюють торгівлю з підсанкційними країнами, тому вони виключені з нових тарифів.
Торгові війни Трампа торкнулися майже всього світу
Виступаючи в Рожевому саду біля Білого дому, президент США анонсував "дуже-дуже хороші новини".
За кілька хвилин я підпишу історичний указ про взаємні тарифи для країн усього світу. Взаємні. Це означає, що те, що вони роблять із нами, ми зробимо з ними. Дуже просто. Простіше нікуди.
Дональд Трамп
Президент США
Він розкритикував Таїланд, Індію, В'єтнам та інші країни за несправедливу, на його думку, тарифну політику і податкові режими щодо американських товарів. І навів як приклад, що США стягують лише 2,4% мито на мотоцикли, тоді як Індія — 70%, В'єтнам — 75%.
Також перед тим, як підписати указ, він довго описував "несправедливі тарифи", які інші країни запровадили на американські товари. "Іноді друзі гірші за ворогів", — сказав Трамп, маючи на увазі високі тарифи, які запровадили окремі країни-союзниці на кшталт Японії.
Це один із найважливіших днів в американській історії. Це наша декларація економічної незалежності. Щодо країн, які погано ставляться до нас, ми вирахуємо суму їхніх тарифів, немонатерних бар'єрів та інших форм шахрайства.
Він також повторив, що опівночі з 2 на 3 квітня США запровадять 25-відсоткові тарифи на всі автомобілі іноземного складання. А також оголосив про запровадження універсального або "мінімального базового тарифу" на імпорт у 10%.
Згідно з указом, США вводять додаткові мита в розмірі:
Китай — 34%
Європейський союз — 20%
В'єтнам — 46%
Тайвань — 32%
Японія — 24%
Південна Корея — 25%
Таїланд — 36%
Швейцарія — 31%
Індонезія — 32%
Малайзія — 24%
Камбоджа — 49%
Велика Британія — 10%
Південна Африка — 30%
Бразилія — 10%
Бангладеш — 34%
Сінгапур — 10%
Ізраїль — 17%
Філіппіни — 17%
Чилі — 10%
Пакистан — 29%
Шрі-Ланка — 44%
Взаємні тарифи набудуть чинності з 9 квітня 2025 року. А мінімальний базовий тариф усі країни почнуть платити з 5 квітня.
Причому базовий тариф у 10% додаватиметься до тарифів, введених проти конкретних країн. Це означає, наприклад, що на китайські товари тариф становитиме 44% (34+10), на товари з ЄС — 30% (20+10).
Канада і Мексика поки не підпадають під дію взаємних тарифів.
Щодо України запроваджується тільки базове мито 10%.
Цікаво, що у списку нових тарифів відсутні деякі країни, зокрема Білорусь, Північна Корея і Росія.
NYT нібито довідався причину такого рішення. Американське видання посилається на представника Білого дому, що говорив на умовах анонімності.
Низка підсанкційних країн не потрапляє під дію анонсованих у середу взаємних тарифів, оскільки "вони вже стикаються з надзвичайно високими митами".
Ба більше, раніше запроваджені американські санкції буцімто вже "унеможливлюють будь-яку повноцінну торгівлю з цими країнами".
За даними Bloomberg, під приціл потрапив обсяг світової торгівлі на 33 трлн доларів, а країнам від Бразилії до Китаю загрожує скорочення експорту в США від 4 до 90%. Імовірно, середні мита можуть зрости на 15%, що призведе до зростання інфляції та збільшення ризику рецесії США.
За максимального підходу середні тарифні ставки в США збільшаться до 2%, що призведе до скорочення американського ВВП на 4% і зростання цін майже на 2,5% протягом двох-трьох років.
Вплив на торгівельних партнерів за будь-якого сценарію буде серйозним. Китай, ЄС та Індія можуть очолити список країн, які постраждають від впливу на експорт до США, хоча їхні економіки можуть і вистояти. Канада і країни Південно-Східної Азії, ймовірно, відчують більш значний загальний вплив.