Науковці попередили про серйозну небезпеку цукрозамінників
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Науковці попередили про серйозну небезпеку цукрозамінників

цукрозамінники
Джерело:  online.ua

Чимало людей досі вірять в те, що цукрозамінники є чудовою та корисною альтернативою звичайному цукру. Однак, як зазначають іноземні вчені, це не так. Одна з головних хвороб, яку вони можуть спровокувати, — діабет.

Чому цукрозамінники насправді небезпечні для здоров’я

Майже усім відомо такі назви як аспартам, сукралоза та стевія — це одні з найпопулярніших підсолоджувачів, які додають навіть у дитяче харчування.

У статті іноземних фахівців, яку опублікував журнал JAMA Pediatrics, йдеться про те, що проведення масштабних досліджень впливу цукрозамінників на здоров’я дітей є вкрай важливим.

Враховуючи постійну невизначеність щодо їх ролі в раціоні харчування та накопичення доказів, що свідчать про потенційний несприятливий вплив на здоров’я, обережний підхід до нецукрових підсолоджувачів є виправданим, особливо коли мова йде про дітей, — зазначила провідний авторка статті Елісон Сильветскі, доцентка кафедри фізичної активності та харчування в Школі громадського здоров’я Інституту Мілкена при Університеті Джорджа Вашингтона.

Науковиця та її команда закликає Управлінню з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США обмежити використання нецукрових підсолоджувачів у продуктах харчування та напоях, призначених для дітей, доки не з’являться більш переконливі докази їхньої користі чи шкоди.

Цукрозамінники
Фото: unsplash

Цукрозамінники можуть спровокувати діабет

За словами вчених, дослідження серед дорослих підтверджують зв’язок між споживанням нецукрових підсолоджувачів і діабетом 2 типу, серцево-судинними захворюваннями та смертністю.

Попри те, що результати обсерваційних досліджень обмежені, нещодавні клінічні дослідження за участю дорослих демонструють, що штучні підсолоджувачі не є метаболічно інертними.

Навпаки, тривале їх вживання у дорослих призводить до непереносимості глюкози, інсулінорезистентності та змін у мікробіоті кишечника. Водночас, продукти, що мають такі додатки, часто містять надмірну кількість речовин, що викликають занепокоєння у лікарів.

Категорія
Шоу-бізнес
Дата публікації

Принца Гаррі звинуватили у знущаннях і переслідуваннях

принц Гаррі
Джерело:  Sky News

Очільниця благодійної організації Sentebale Софі Чандаук звинуватила британського принца Гаррі у переслідуванні та знущаннях. Однак більшість людей, які знайомі з ситуацією, одразу стали на бік королівського сина.

Головні тези:

  • Глава Sentebale стверджує, що принц Гаррі поширив "шкідливу інформацію".
  • Інсайдери запевняють, що ці звинувачення є вигаданими.

Що відомо про скандал навколо принца Гаррі

Що важливо розуміти, принц був співзасновником благодійної організації Sentebale.

Конфлікт почався після того, герцог Сассекський пішов з організації через складні стосунки з опікунами об'єднання та керівницею.

За словами самої очільниці Sentebale, Гаррі поширив "шкідливу інформацію", яка спричинила напади на багатьох працівників фонду.

Принц Гаррі дозволив оприлюднити шкідливу новину для зовнішнього світу, не повідомивши мене чи мого виконавчого директора. І можете собі уявити, що цей напад зробив для мене та 540 осіб в організаціях Sentebale та їхніх родин? Це приклад масштабних переслідувань і знущань, — стверджує Софі Чандаука.

Як стверджують інсайдери журналісти, ці звинуваченнями є вигаданими й такими, що навмисно псують репутацію Гаррі.

Колишні учасники організації наголосили, що після цього скандалу не повернуться в Sentebale, а також "з нетерпінням чекають на встановлення істини".

Категорія
Україна
Дата публікації

Таємна атака на Кримський міст — опубліковані неочікувані подробиці

Що відомо про таємну атаку на Кримський міст
Джерело:  The New York Times

Згідно з останніми видання The New York Times, влітку 2024 року Україна таємно провела третю атаку на Кримський міст, однак вона виявилася невдалою. Вказано, що удар відбувся в межах секретної військової співпраці Києва та Вашингтона.

Головні тези:

  • Ракети ATACMS використовувалися для завдання удару по російській інфраструктурі в окупованому Криму.
  • Росіяни значно посилили захист мосту, тому нова атака виявилася невдалою.

Що відомо про таємну атаку на Кримський міст

Як вдалося дізнатися журналістам, літом 2024 року Україна пошкодила Кримський міст далекобійними ракетами ATACMS.

Згідно з їхніми даними, цю секретну операцію провели в межах кампанії Lunar Hail ("Місячний град"), яку спільно розробили Україна та США.

Ця операція передбачала удари по російській інфраструктурі в окупованому Криму.

Спочатку Вашингтон не дозволяв Україні атакувати Кримський міст американськими ракетами, однак згодом все-таки погодився.

Планувалося, що ATACMS вдарять по вразливих проміжках мосту, а морські безпілотники вибухнуть біля опор мосту, але росіяни посилили захист опор. Після цього українські військові запропонували атакувати тільки ракетами ATACMS. Американські чиновники заперечували, стверджуючи, що ракети не дадуть надійного результату, тож треба або почекати, або відмовитися від удару.

Однак коли атака все-таки відбулася — запланований удар завдав мінімальної шкоди об'єкту.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?