Науковці порівняли швидкість мислення людини та комп'ютера
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Науковці порівняли швидкість мислення людини та комп'ютера

Мозок людини
Джерело:  online.ua

Американські вчені з Каліфорнійського технологічного інституту визначили, з якою швидкістю здійснює обробку інформації людський мозок у порівнянні з процесорами комп'ютерів. 

Головні тези:

  • Максимальна швидкість обробки інформації людським мозком складає близько 10 бітів на секунду, що значно повільніше за продуктивність процесорів 50-річної давнини.
  • Людський мозок здатен проводити збір даних зі швидкістю до 1 млрд бітів на секунду, але фільтрує їх, залишаючи лише 10 бітів для обробки.
  • Низька швидкість обробки інформації людським мозком може бути пов'язана із еволюційними процесами та спрямуванням на вирішення простих завдань.
  • Людський мозок здатен обробляти лише одну думку за раз, навчившись оперувати абстрактними концепціями в ході еволюції.
  • Дослідження показують, що навіть із понад 85 млрд нейронів людський мозок залишається значно повільнішим у порівнянні з сучасними процесорами у комп'ютерах.

З якою швидкістю мозок людини здатен обробляти інформацію

Виявилось, що максимальна швидкість обробки інформації людським мозком складає близько 10 бітів на секунду, що значно повільніше за продуктивність процесорів 50-річної давнини.

При цьому сенсорна система людини здатна проводити збір даних зі швидкістю до 1 млрд бітів на секунду. Однак мозок проводить фільтрацію цієї інформації, залишаючи для обробки близько 10 бітів щосекунди.

Людський мозок обробляє інформацію значно повільніше навіть за старі процесори
Робота мозку

Керівник досліджень, професор Маркус Мейстер зазначає, що це надзвичайно низька швидкість із врахуванням того, які обсяги інформації сприймають органи чуття.

Людський мозок містить понад 85 млрд нейронів, кожен з яких сам по собі є потужним процесором, здатним здійснювати передачу понад 10 бітів інформації на секунду.

Однак загальна швидкість мислення людини всеодно залишається низькою.

Із чим пов’язана низька швидкість обробки інформації людським мозком

На думку науковців, це може бути пов’язане з еволюційними процесами у людському мозку. Зокрема, спочатку мозок людини був націлений на вирішення простих завдань з пошуку їжі та захисту від хижаків та інших загроз.

Окрім цього дослідники також намагались відповісти на питання, чому людський мозок здатен обробляти лише одну думку за раз, тоді як сенсорна система проводить обробку численної кількості каналів одночасно.

Наприклад, шахіст зазвичай аналізує лише один можливий хід за раз, а не кілька.

Науковці припускають, що це може бути частиною еволюції людського мозку, який навчався оперувати абстрактними концепціями.

Категорія
Світ
Дата публікації

АТЕШ розвідав базу Тихоокеанського флоту РФ у Владивостоці

Владивосток
Джерело:  АТЕШ

Партизани руху опору АТЕШ провели розвідку на базі базу Тихоокеанського флоту РФ у Владивостоці.

Головні тези:

  • Партизани руху опору АТЕШ провели розвідку на базі Тихоокеанського флоту РФ у Владивостоці.
  • Виявлено великі протичовнові кораблі та протидиверсійні катери, проте наразі бойові кораблі не готуються до серйозних завдань.
  • Інформація про можливе масове відправлення морпіхів на війну в Україну поки що не підтверджується.

АТЕШ розвідали базу РФ на Тихому океані

Агент нашого руху провів розвідку бухти Тихоокеанського флоту ВМФ РФ у Владивостоці. Там зафіксовано великі протичовнові кораблі та протидиверсійні катери.

На цей час бойові кораблі не готуються до перекидання або виконання будь-яких серйозних завдань. Самі військовослужбовці переживають про можливе масове відправлення морпіхів на війну в Україну, але далі чуток ця інформація не доходить — усі хоч скільки боєздатні засоби ППО і деякі частини і так там, до чого значну частину їх уже знищено.

Наші агенти зібрали дані про логістику, транспорт та переміщення техніки. Всю інформацію ми оперативно передаємо Силам оборони України.

Категорія
Світ
Дата публікації

Французька політикиня Ле Пен визнана винною у розтраті коштів ЄС

Ле Пен
Джерело:  The Guardian

Лідерку ультраправої партії Франції "Національне обʼєднання" Марін Ле Пен, а також ще вісьмох депутатів Європарламенту визнали винними у розтраті коштів Європейського союзу (ЄС). Тепер під питанням її участь у президентських виборах.

Головні тези:

  • Марін Ле Пен та вісім депутатів Європарламенту визнані винними у розтраті коштів ЄС, що може позначитися на іхній подальшій кар'єрі та участі у президентських виборах.
  • Ле Пен відома своєю антиіміграційною риторикою та негативним ставленням до Євросоюзу.
  • Після проросійської позиції Ле Пен отримала критику і втратила підтримку серед електорату внаслідок вторгнення Росії в Україну.

“Подружка Путіна” Ле Пен отримала вирок суду

Про вироки кожному з підсудних буде повідомлено окремо.

Зазначається, що підсудні не були звинувачені у привласненні коштів, а скоріше у їх використанні на користь своєї партії.

Розслідування також показало, що це були не адміністративні помилки ... а розкрадання в рамках системи, створеної для скорочення витрат партії, — заявив суддя.

The Guardian додає, що суд постановив, що Ле Пен заборонено балотуватись на державні посади. Водночас суддя поки що не повідомив, протягом якого терміну діятиме заборона.

Окремо варто додати, що наступні президентські вибори у Франції відбудуться у 2027 році.

Марін Ле Пен — французька політикиня, лідерка правопопулістської партії "Національне об'єднання" (раніше "Національний фронт"). Вона відома своєю антиіміграційною риторикою, євроскептицизмом і намаганнями змінити імідж партії, яку раніше очолював її батько Жан-Марі Ле Пен.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Ле Пен зазнала критики через її давню проросійську позицію. Вона підтримувала тісніші відносини з Москвою.

Згідно з опитуванням, яке проводилось у середині грудня 2024-го, Ле Пен мала від 35 до 38% підтримки електорату.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?