Найбільша у світі нафтопромислова компанія SLB потрапила до списку спонсорів війни в Україні
Категорія
Світ
Дата публікації

Найбільша у світі нафтопромислова компанія SLB потрапила до списку спонсорів війни в Україні

Найбільша у світі нафтопромислова компанія SLB потрапила до списку спонсорів війни в Україні
Джерело:  online.ua

НАЗК включило SLB, найбільшу компанію в нафтовій промисловості, до списку міжнародних спонсорів війни.

Джерело: НАЗК

SLB потрапила до списку спонсорів війни в Україні

Повідомляється, що SLB мобілізує своїх співробітників у Росії для участі у конфлікті проти України. Крім того, компанія продовжує співпрацювати з такими російськими нафтогазовими гігантами, як "Газпром", "Роснефть" та "ЛУКойл".

Лише з травня по жовтень 2022 року SLB поставила на російські підприємства понад 900 партій своїх товарів. На власному ж сайті компанія відкрито заявляє, що принесла до бюджету держави-терориста податків на суму понад 4,5 мільярда доларів, - пише НАЗК.

Окрім цього SLB використовує мережу дочірніх підприємств на території Росії для того, щоб обходити міжнародні санкції. Зауважимо, що починаючи з 2000-х уряд США тричі штрафував SLB за порушення національного санкційного законодавства в результаті продовження постачань в Іран, Судан та РФ.

Не обійшлося і без участі в російській мобілізації. Восени минулого року понад 9 тисяч працівників SLB в Росії отримали повістки на робочому місці. Компанія забороняє співробітникам працювати дистанційно, аби ті не могли уникнути мобілізації, - сказано в повідомленні.

Що відомо про діяльність SLB

Нафтосервісна компанія SLB, раніше відома як Schlumberger, розширила свій бізнес у Росії після вторгнення Москви в Україну. Компанія підписала нові контракти на обслуговування та поставки обладнання після того, як конкуренти пішли з РФ, повідомляє Reuters з посиланням на свої джерела на ринку та документи.

Попри гостру критику, SLB допомагає Росії збільшувати видобуток нафти та газу, надаючи свої послуги і бурове обладнання, розповіли двоє людей, близьких до компанії, а також інші учасники ринку. Окрім того, журналісти Reuters отримали та перевірили документи, які підтверджують цю інформацію.

Наприклад, у третьому кварталі 2022 року підрозділ SLB, який займається дослідженням пластів у Росії та Центральній Азії, збільшив дохід на 25% порівняно з попереднім кварталом. Згідно з окремою презентацією, яку має в розпорядженні Reuters, цей підрозділ SLB має показати рекордні фінансові результати за четвертий квартал 2022 року.

За словами експертів, SLB, ймовірно, не порушує санкцій ЄС та США, адже вони не спрямовані на скорочення видобутку нафти в країні. Західні компанії в основному виходять з російського за власним бажанням.

Читайте також:

Категорія
Економіка
Дата публікації

Завершення війни проти України може знищити економіку Росії

Путін боїться зупиняти війну
Джерело:  The Wall Street Journal

Видання The Wall Street Journal дійшло висновку, що російська економіка потрапила в залежність від війни в плані робочих місць, зарплат і зростання. Відповідно, якщо вдасться добитися перемир'я на фронті - країна-агресорка опиниться на межі колапсу.

Головні тези:

  • Відмова Росії від військових витрат може призвести до втрати робочих місць та загального розчарування у бідних російських регіонах.
  • Це також може спровокувати рецесію у країні-агресорці.

Путін боїться зупиняти війну

Як стверджує старший економіст Інституту економіки Банку Фінляндії Хелі Сімола, майже половина економічного зростання країни-агресорки у 2024 році було безпосередньо зумовлене виробництвом, пов'язаним із війною.

Не можна також ігнорувати той факт, що виплати родинам російських загарбників, які воюють в Україні, підвищили добробут деяких найбідніших регіонів країни.

Фахівці озвучують прогноз, що припинення такого стимулювання призведе до зниження внутрішнього споживання.

Якщо російський диктатор Володимир Путін хоче уникнути економічного колапсу, йому доведеться продовжувати витрачати кошти на нинішньому рівні ще довго після закінчення війни.

Якщо військові витрати будуть скорочені, це призведе до втрати робочих місць і загального розчарування в багатьох російських регіонах, — заявив Яніс Клюге, експерт з Росії з Німецького інституту міжнародних відносин і безпеки.

Згідно з прогнозами Capital Economics, зниження рівня витрат може призвести до уповільнення зростання або навіть рецесії в Росії в найближчій перспективі.

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Яка небезпека підстерігає на Марсі астронавтів — висновки науковців

Марс
Джерело:  The Guardian

Майбутні місії на Червону планету можуть бути вкрай небезпечними для астронавтів. Через наявність у марсіанському пилі токсичних частинок вони потребуватимуть спеціального захисного спорядження.

Головні тези:

  • Марсіанський пил містить токсичні частинки, які можуть проникати в легені та кров астронавтів, що спричиняє ризик розвитку хронічних захворювань.
  • Наявність кремнезему, гіпсу, перхлоратів та інших небезпечних речовин у пилу створює загрозу для здоров'я членів місії на Марс.
  • Астронавти на Червоній планеті вже мають підвищений ризик розвитку легеневого фіброзу через радіаційне опромінення, а додатковий вплив токсичного пилу може погіршити цю ситуацію.

Марсіанський пил має токсичні властивості

Про це свідчать результати дослідження, опублікованого в журналі GeoHealth.

Під час місій "Аполлон" на Місяць астронавти мали проблеми, спричинені місячним пилом — він прилипав до скафандрів і потрапляв у кабіну посадкового модуля.

Згодом пил провокував кашель, подразнення очей і горла. Дослідження показали, що тривалий вплив таких частинок може спричиняти хронічні захворювання.

Хоча марсіанський пил не такий гострий та абразивний, як місячний, він має схожу властивість прилипати до всього. Дрібні частинки, що становлять близько 4% товщини людської волосини, можуть проникати глибоко в легені та потрапляти в кров.

Крім того, марсіанський пил містить токсичні речовини, зокрема кремнезем, гіпс, перхлорати та нанофазні оксиди заліза, які можуть бути небезпечними для здоров’я членів потенційної місії.

Найбільшу загрозу становить ризик для легень астронавтів. Оскільки пил дуже дрібний, очікується, що він залишатиметься в легенях астронавтів, а частина з нього потраплятиме в кровообіг, — пояснив співавтор дослідження Джастін Ванг, студент-медик Школи медицини Кека при Університеті Південної Каліфорнії (USC) у коментарі CNN.

За його словами, астронавти вже мають підвищений ризик розвитку легеневого фіброзу через радіаційне опромінення під час космічних польотів, а такі небезпечні речовини, як кремнезем і оксиди заліза, можуть спричинити хвороби легень, які лише посилять цей ризик.

Крім того, Ванг наголосив на небезпеці перхлоратів — хімічних сполук, які були виявлені в марсіанському ґрунті у токсичних концентраціях. Вони можуть викликати порушення роботи щитоподібної залози та апластичну анемію — захворювання, при якому організм припиняє виробляти достатню кількість клітин крові.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?