Найманці ПВК Вагнера тренують білоруських військових
Категорія
Світ
Дата публікації

Найманці ПВК Вагнера тренують білоруських військових

Найманці ПВК Вагнера тренують білоруських військових
Джерело:  online.ua

Найманці російської ПВК "Вагнера" Євгена Пригожина почали тренувати війська тероборони в Білорусі. 

Джерело: пресслужба Міноборони Білорусі

Вагнерівці тренують підрозділи ТРО в Білорусі  

Під Осиповичами проходять заняття з підрозділами територіальних військ. Військовозобов'язані опановують навички переміщення на полі бою і тактичної стрільби, отримують знання з інженерної підготовки і тактичної медицини, - повідомили в Міноборони Білорусі.

Повідомляється, що в якості інструкторів з низки військових дисциплін виступили бійці ПВК "Вагнера".

Досвід, який військовозобов'язані отримали від представників ПВК "Вагнгер", стане ґрунтовним внеском у забезпечення військової безпеки країни, - заявляють у білоруському військовому відомстві.

Що відомо про місце перебування Пригожина  

Фотографія лідера ПВК "Вагнера" Євгена Пригожина у таборі, який схожий на той, що збудували для "вагнерівців" у Білорусі, може бути справжньою. У цей час Пригожин справді літав у країну.

За інформацією представників моніторингової групи "Беларускі гаюн",  вранці в мережі з'явилося фото людини, схожої на Пригожина, яка сидить у спідній білизні на ліжку в наметі.

Фото - соцмережі

Канал, який першим опублікував фотографію об 11:52, спочатку написав, що воно з'явилося в одному з чатів та "у метаданих оригінального фото дата зйомки 12 червня о 7:24 ранку". Але потім піст відредагували, і червень змінився на липень.

Якщо припустити, що фотографію зробили 12 липня о 7:24, то Пригожин справді ночував у таборі під Осиповичами.

Непрезентабельне фото ватажка тисяч найманців, які беруть участь у кривавій війні проти України, викликало бурхливу реакцію в соцмережах.

Користувачі масово пригадували емоційне відео Пригожина зі фразою "Шойгу, Герасимов! Де, с**а, боєприпаси?", російський фейк про нібито розп'ятого в Слов'янську "хлопчика маленького, в трусиках, у футболці" і недавню заяву Путіна, який після зізнання в тому, що ПВК "Вагнера" фінансувалася з федерального бюджету РФ, став стверджувати, що "група [найманців] є, але юридично не існує".

Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

Київські підлітки чекають на диво біля руїн будинку — фото

Київ
Джерело:  BBC

24 квітня Росія жорстоко обстріляла дронами і ракетами Київ. У місті досі продовжується розбір завалів. Підлітки у Святошинському районі чекають закінчення пошуково-рятувальної операції, бо у цьому будинку живе їхній товариш.

Головні тези:

  • Підлітки у Києві чекають на порятунок товариша під руїнами будинку, який постраждав внаслідок російської обстрілу.
  • Діти, які дружать з дитинства, вірять у можливість дива та не покидають місце обстрілу, допоки не знайдуть свого друга.

“Там наш друг!” — підлітки чекають біля руїн знищеного РФ будинку

Відомо, що ці діти дружать з самого дитинства.

Хлопці прибігли на місце обстрілу ще о 5 ранку. Вони сказали, що не підуть, доки їхнього друга не знайдуть, розповіла мама одного з підлітків.

Всі вони жили поруч і в різні роки вчилися у 96-ій школі, яка розташована поруч. Будівля навчального закладу теж постраждала. Наразі вирішується питання, як переводити дітей в інші школи.

Підлітки біля зруйнованого РФ будинку

Про хлопця, на якого так чекають друзі, відомо, що він жив у квартирі з батьками і сестрою. Його 14-річна сестра зараз у лікарні.

Киянка Дарина Коломієць написала допис у соцмережі про вірних друзів, які вірять у диво.

Десятки школярів під будинком на Святошино. Їх друг — підліток, з ночі не виходить на звʼязок. Тут його дівчина… Вони чекають. Часом плачуть, часом зриваються і біжать навколо довжелезної червоно-білої стрічки, бо чують, що з-під завалів дістали людину. Перший раз — загиблий. Поліція просить фото — не він, слава Богу (хоча яке слава Богу). Другий раз дістали живим — теж не він. Діти сидять тут досі.

Троє підлітків не зводять очей з рятувальників, які розбирають завали. Там під руїнами їхній друг, якому 17 років.

Категорія
Культура
Дата публікації

Український фільм "Ти — космос" переміг на фестивалі Hallucinations Collectives 2025

фільм

Українська стірчка режисера Павла Острікова "Ти — космос" перемогла у двох номінаціях французького фестивалю в Ліоні Hallucinations Collectives 2025, отримавши гран-прі конкурсу повнометражних фільмів та приз журі конкурсу повнометражних фільмів".

Головні тези:

  • Фільм “Ти — космос” виграв дві нагороди на фестивалі Hallucinations Collectives 2025 у Ліоні.
  • Стрічка розповідає історію українського далекобійника-відлюдника, який летить до чорної діри на вантажному космічному кораблі.
  • Прем'єра фільму відбулася на кінофестивалі у Торонто, він отримав нагороди на кінофестивалях у Страсбурзі, Трієсті, Парижі та інших.

"Ти — космос" став переможцем фестивалю Hallucinations Collectives 2025

Стрічку показали в межах кінофестивалю в Ліоні 19 квітня в місцевому кінотеатрі. Вона виборола дві нагороди — гран-прі конкурсу повнометражних фільмів та приз журі конкурсу повнометражних фільмів".

Кінофестиваль Hallucinations Collectives тривав з 15 по 21 квітня. Він має на меті відзначити фільми, які є дивними та незвичними, сміливими, тривожними, зокрема експериментальні роботи, дивні історії кохання, шкільний фільм жахів.

Науково-фантастична стрічка "Ти — космос" розповідає історію українського далекобійника-відлюдника Андрія Мельника, який летить до найближчої чорної діри на вантажному космічному кораблі два роки.

Але Земля вибухає і він залишається чи не єдиним живим у Всесвіті. Зв'язок із ним встановлює французька вчена Катрін, і вони вирішують летіти назустріч одне одному. Подорож триває три роки, під час неї мандрівники закохуються. Головною емоцією фільму є самотність, яка зближує головних героїв.

Головну роль далекобійника Андрія Мельника зіграв Володимир Кравчук, який нині є військовослужбовцем ЗСУ. А його партнером по екрану став робот Максим, якого озвучив Леонід Попадько, що теж зараз перебуває у лавах Збройних сил України.

Загалом дебютний повнометражний фільм Острікова знімали 7 років.

Дебют фільму відбувся цьогоріч на кінофестивалі у Торонто. Восени 2024 року стрічка здобула головну нагороду кінофестивалю в Страсбурзі — Golden Octopus. А також стала найкращою на фестивалі науково-фантастичного кіно Trieste Science+Fiction Festival. Крім того, вона отримала головні нагороди на науково-фантастичних кінофестивалях в Сіджасі, Трієсті, Парижі.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?