У соцмережах з'явилися спільноти, в яких досвідчені психологи доводять дітей до самогубства.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на прес-службу кіберполіції.
Шанувальники даних спільнот пов'язують себе з китами, оскільки даний вид ссавців - один з небагатьох, представники якого добровільно можуть звести рахунки з життям, і ці тварини асоціюються у них зі свободою. Спільноти пропонують своїм користувачам пройти ігрові завдання - "квести", завданням яких є нанесення каліцтв або заподіяння болю.
Читайте також: Страшна загибель дитини в Києві потрясла соцмережі: з'явилися фото з місця подій
"Всі ці «квести» в обов'язковому порядку знімаються на відео. Коли адміністратор групи впевнений в тому, що дитина готова до самогубства, створюється аудіо з музикою, в якому дитина виступає в головній ролі, і обумовлюються всі її проблеми, які вона озвучила «провіднику». Єдиний вихід з усіх проблем, який озвучується в цьому «творі», - вчинити самогубство. Перед цим дитина слухає аудіозапис, і робить останній крок. Відеозаписи, в подальшому, продаються в Darknet", - йдеться в повідомленні правоохоронців.
Для вступу в групи, за словами правоохоронців, автори спільнот вимагають виконати кілька умов: подати заявку для вступу, написати певний текст у себе на сторінці; якщо адміністрація групи затвердить кандидатуру, то буде проведено невелике психологічне вивчення особистості і її готовності до самогубства через спілкування в чаті; наступне повідомлення буде з завданням, на виконання якого дається обмежений час (якщо учасник не встигає його виконати, то його виключають з групи); всього надається від 13 до 50 завдань; фінальне завдання - покінчити життя самогубством, і зафіксувати момент смерті на камеру в режимі online.
У зв'язку з подібною небезпекою в мережі, кіберполіція рекомендує батькам:
приділяти більше уваги психологічному стану дитини;
перевіряти шкірні покриви дитини на наявність пошкоджень, при цьому особливу увагу звертати на пошкодження в формі кита;
перевіряти акаунти дитини в соцмережах, групи, в які входить аккаунт, зміст спілкування в чатах;
звертати увагу на коло спілкування дитини;
намагатися зайняти вільний час дитини спортивними або культурними секціями;
обов'язково контролювати, які фото і відеофайли знаходяться в гаджетах дитини;
встановлювати функцію «батьківський контроль» на всіх гаджети дитини.
"Сьогодні Департаментом кіберполіції була виявлена одна з таких груп, в яку входить 209 користувачів з України. При цьому слід зазначити, що такі групи щодня блокуються адміністрацією соцмереж за зверненнями правоохоронних органів або їх користувачів", - пишуть в кіберполіції.
Також правоохоронці просять при виявленні таких груп повідомляти на сайт кіберполіції, за телефоном гарячої лінії (044) 374-37-21 (з 8:45 до 19:30 в робочі дні) і в адміністрацію соцмережі.
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше в Нацполіціі попередили про банківський троян, направлений на користувачів мобільних телефонів під управлінням операційної системи Android.