Німецький генерал заявив про глухий кут у війні в Україні
Категорія
Україна
Дата публікації

Німецький генерал заявив про глухий кут у війні в Україні

Контрнаступ ЗСУ
Джерело:  Stuttgarter Zeitung

Глава спецштабу допомоги Україні при Міноборони Німеччини, генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив про патову ситуацію у розв'язаній Росією злочинній війні, адже протягом останніх тижнів ініціатива переходить від однієї сторони до іншої. 

Що у Генштабі Німеччини кажуть про ситуацію на фронті в Україні

Український наступ на півдні під Запоріжжям втратив темп. Проте досягнуті там завоювання земель можна було консолідувати та зберегти. На півночі та сході, наприклад у районі Донецька, ми бачимо, що Росія знову атакує з максимальним використанням людей та техніки. Досі прогрес був незначним, - зазначає Фройдінг.

Він підкреслив, що настання зими вплине на характер бойових дій, однак не варто переоцінювати вплив погодних умов, особливо на півдні України.

На думку Фройдінга, обидві сторони змушені будуть поповнювати підрозділи свіжими силами та проводити навчання мобілізованих та новобранців, що певним чином сповільнить інтенсивність бойових дій, однак і Україна і Росія продовжуватимуть активні спроби переломити ситуацію на фронті на власну користь.

Цілком можливо, що обидві сторони зосередять свої зусилля на боротьбі з об'єктами у тилу, такими як склади, інфраструктура та командні пункти, - припускає високопосадовець Генштабу Німеччини.

Чому армія РФ не зважає на страшні втрати

На думку Фройдінга, так звані “м’ясні штурми” російських підрозділів, які виявили малу ефективність при великих втратах, доводять, що військово-політичне керівництво РФ не рахується із втратами.

Це відповідає загальноприйнятій доктрині збройних сил Росії, а також показує, який погляд на гуманність переважає в російських збройних силах: ви хочете досягти успіху, не беручи до уваги втрати людей і матеріальні збитки, підкреслює глава спецштабу з допомоги Україні при Генштабі Німеччини.

Він зазначив, що очевидно, у Кремлі не вважають проблемою великі втрати особового складу та військової техніки у війні.

На даний момент росіяни, мабуть, впевнені, що їм не потрібно економити сили. Так, Росія має великий потенційний резерв солдатів. Наскільки вони хочуть мобілізувати – це з політичних міркувань наразі важко оцінити, особливо з огляду на майбутні президентські вибори навесні 2024 року. Щодо матеріальних втрат, ми вже бачимо, що моделі 1960-х і 70-х років часто використовуються. Однак такої розхваленої "диво-зброї", як танк Т-14 "Армата", досі не бачили, - наголошує німецький генерал.

Категорія
Технології
Дата публікації

Україна спроможна виготовляти 5 млн дронів на рік — що відомо

дрони
Джерело:  online.ua

Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україні з’явились понад 150 виробників FPV-дронів. Майже половина озброєння на фронті — українського виробництва.

Головні тези:

  • Україна має понад 150 виробників FPV-дронів, що дозволяє країні бути лідером у виробництві цих пристроїв.
  • За даними радника президента, 85% усіх вогневих уражень на фронті у результаті діяльності дронів, що підкреслює важливість цих технологій у сучасних війнах.
  • Українські виробники в змозі виробляти до 4000 FPV-дронів на добу, що свідчить про високий потенціал країни у цій галузі.

Україна здатна виробляти 5 млн дронів на рік

Про це повідомив радник президента України зі стратегічних питань Олександр Камишін у розмові із Сергієм Жаданом "Сценарій параду на Червоній площі" на Радіо Хартія.

У нас фактично перша світова дронова війна, — зазначив Камишін.

За його словами, 85% від усіх вогневих уражень на фронті є наслідком роботи дронів.

Камишін також підтвердив, що за роки вторгнення Україні вдалося обігнати Росію за темпами виробництва безпілотників.

За його словами, один з вітчизняних виробників здатен продукувати по 4000 FPV-дронів на добу.

У країні понад 150 виробників (FPV-дронів), — додав Камишін.

Він також зауважив, що потенційно Україна спроможна виготовляти 5 млн FPV-дронів на рік.

Наближаємося, що половина того, чим ми воюємо на фронті — вироблене в Україні.

Олександр Камишін

Олександр Камишін

Радник президента України зі стратегічних питань

За його словами, торік через брак фінансування українські виробники виробили понад 2 мільйонів одиниць дронів.

Категорія
Технології
Дата публікації

"Вдаримо по Ілону Маску". Сотні акцій протесту відбудуться у різних країнах світу

Люди протестують проти впливу Ілона Маска на політику
Джерело:  TechCrunch

 29 березня масштабні акції протесту проти впливу на світову політику американського мільярдера Ілона Маска охопляться різні міста та країни. Загалом організатори руху Tesla Takedown анонсували близько 200 таких демонстрацій протягом лише однієї доби.

Головні тези:

  • Метою протестів є заклик продавати Tesla, акції компанії та припиняти купувати нові автомобілі.
  • Планується проведення акцій біля автосалонів, дилерських центрів та зарядних станцій Tesla у США, Європі та інших країнах.

Люди протестують проти впливу Ілона Маска на політику

За словами представників Tesla Takedown, їхній рух є мирним, й вони не збираються вдаватися до насилля чи погроз.

Головна ціль запланованих демонстрацій — не завдати фізичної шкоди автомобілям Tesla чи Маску, а закликати людей продавати свої Tesla, акції компанії та припинити купувати нові автомобілі.

З заявою з цього приводу уже виступила організаторка акцій протесту з Нью-Джерсі Наташа Пурдум.

Причина, з якої він (Маск — ред.) має такий вплив, — це його багатство. Ми вважаємо, що якщо зможемо вплинути на курс акцій Tesla, то вдаримо по Ілону Маску там, де болить найбільше, — наголосила вона.

Згідно з останніми даними, понад 200 акцій відбудуться біля автосалонів, дилерських центрів та зарядних станцій Tesla у США, Європі та інших країнах.

До слова, президента США Дональд Трамп уже неодноразово погрожував Tesla Takedown, а також намагався залякати членів руху.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?