Окупанти агітують українських підлітків з ТОТ збирати "Шахеди" на заводах Росії
Категорія
Україна
Дата публікації

Окупанти агітують українських підлітків з ТОТ збирати "Шахеди" на заводах Росії

Шахеди
Джерело:  Спротив

Кремль створив мережу псевдоволонтерських рухів, які контролюють молодь з окупованих територій України та долучають її до політики Москви. Одна з таких організацій вербує студентів на стажування на заводі, де збирають дрони-камікадзе.

Неповнолітніх українців з ТОТ вербують збирати дрони на заводи

Загарбники на тимчасово окупованих територіях України вербують студентів, у тому числі неповнолітніх, для стажування на заводі в Росії, який збирає іранські дрони-камікадзе Shahed.

Про це повідомляє Центр національного спротиву.

У ЦНС зазначають, що прокремлівська організація "рух перших" ("движение первых") з перших днів окупації діє на тимчасово окупованих територіях України. Цей рух добровільно-примусово поповнює свої ряди студентами захоплених ВНЗ, а сам процес курують "волонтери" з Росії за допомогою окупаційних адміністрацій.

Наразі рух вербує студентів до "стажування" в Алабузі, де виробляють іранські БПЛА "Шахед". Саме вербування називають конкурсом, а отримання роботи — перемогою.

Окупанти вербують студентів від 16 років, тобто йдеться про залучення неповнолітніх до роботи на російський ВПК. Також можна отримати роботу прибиральника чи на кухні.

Фактично росіяни планують використовувати гуманітарну кризу на окупованих територіях, аби вербувати українців до роботи на війну проти їх батьківщини.

Виробництво "Шахедів" у Росії

За інформацією Washington Post минулого року, Росія хоче виробити 6 тис безпілотників Shahed усередині країни до літа 2025 року. Очікується, що цього року буде виготовлено понад 11 тис таких апаратів.

За даними видання, достатньо підстав сумніватися у російських звітах про успіхи. Однак, за інформацією ГУР, Росія збільшила внутрішнє виробництво з кількох десятків до 200 на місяць.

З початку 2024 року Росія випустила по Україні майже 1000 ракет, близько 2800 ударних безпілотників, а також майже 7 тис керованих авіаційних бомб. Більшість цілей окупантів були цивільними, а не військовими.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Угода про надра. В уряді розставили всі крапки над "і"

Юлія Свириденко

 Адміністрація президента США Дональда Трамп уже передала команді українського лідера Володимира Зеленського проєкт економічної угоди про надра — наразі вона опрацьовується. Що важливо розуміти, йдеться лише про робочу версію.

Головні тези:

  • Українська влада активно формує власну позицію щодо угоди про надра з американськими партнерами.
  • Будь-які публічні дискусії щодо тексту цієї угоди завдають шкоди перемовинам.

Кабмін хоче досягнути консенсусу з США

З заявою з цього приводу виступила перша віцепрем'єрка, міністерка економіки Юлія Свириденко.

Вона дала зрозуміти, що наразі Кабмін налаштований досягнути консенсусу по угоді щодо мінералів з США, тому попросила ЗМІ утриматися від коментарів

За словами Юлії Свириденко, наразі йдеться про робочу версію документу, яка фактично відображає позицію юридичних американських радників.

Українська влада формує власну позицію, і зараз процес також формалізований.

Вона також наголосила, що Кабмін вийде з публічної позицією до парламенту, коли вдасться досягти консенсусу зі Штатами.

Коли буде необхідно, ми звичайно вийдемо з консультації до Верховної Ради. Будь-які публічні дискусії наразі щодо тексту цієї угоди завдають тільки шкоди перемовинам і нам заважають вести конструктивну дискусію з американськими партнерами.

Юлія Свириденко

Юлія Свириденко

Перша віцепрем'єрка, міністерка економіки України

Що важливо розуміти, 28 лютого угода про надра була готовою до підписання.

Однак публічна сварка президента США Дональда Трампа та українського лідера Володимира Зеленського у Білому домі призвела до того, що документ так і не підписали.

Категорія
Україна
Дата публікації

"Не купуйте — прихистіть!". Масштабний захід з адопції тварин пройде у Києві

КМДА
адопція

26 та 27 квітня у Міжнародному виставковому центрі в Києві відбудеться третій захід з адопції тварин, на якому бездомні тварини отримають шанс стати домашніми.

Головні тези:

  • Масштабний захід з адопції тварин відбудеться у Києві 26-27 квітня, де бездомні тварини матимуть можливість знайти домівки.
  • Спеціальна програма для власників тварин запропонує безкоштовні тренінги та лекції від фахівців, реєстрацію тварин у системі і благодійний ярмарок.
  • Лікарі проведуть безоплатні стерилізації та вакцинації від сказу для тварин деяких категорій громадян. 

Найбільший в Україні захід з адопції тварин відбудеться у Києві

Захід, організований КП "Київська міська лікарня ветеринарної медицини" разом із партнерами, об'єднає одразу кілька відомих притулків Києва та області, надаючи шанс бездомним тваринам знайти нові сім'ї.

За словами директора Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександра Возного, торік понад 230 тварин знайшли нові родини.

Через війну кількість безпритульних тварин зростає, тому ми закликаємо киян: не купуйте, прихистіть! — заявив він.

Окрім адопції, захід запропонує програму для майбутніх та нинішніх власників тварин:

  • Безкоштовні тренінги та лекції від ветеринарів та кінологів.

  • Рекомендації щодо адаптації тварин, першої допомоги та аптечки для улюбленців.

  • Реєстрація домашніх тварин у системі "Реєстр домашніх тварин".

  • Благодійний ярмарок з товарами для тварин.

  • Місячний запас корму та подарунки для тих, хто прихистить тварину.

Також лікарі комунального підприємства спільно з благодійними організаціями проведуть безкоштовні стерилізації та вакцинації від сказу для тварин ВПО, військовослужбовців та їхніх сімей, осіб з інвалідністю та людей старшого віку. Реєстрація обов’язкова за посиланням.

До заходу також можуть долучатися волонтери та малі притулки для тварин. Реєстрація триватиме до 15 квітня за посиланням.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?