Особливість путінського режиму. У ГУР оцінили затримання Гіркіна у Москві
Категорія
Україна
Дата публікації

Особливість путінського режиму. У ГУР оцінили затримання Гіркіна у Москві

Особливість путінського режиму. У ГУР оцінили затримання Гіркіна у Москві
Джерело:  online.ua

21 серпня у Москві ФСБ затримала воєнного злочинця Ігоря Гіркіна (Стрєлкова). Його звинувачують у публічних закликах до екстремістської діяльності. У ГУР зазначили, що це свідчить про перехід Кремля до активної фази внутрішнього протистояння.

Джерело: Андрій Юсов в ефірі телемарафону

У ГУР прокоментували затримання Гіркіна в РФ

Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов сказав, що затримання Гіркіна є загалом хорошою новиною.

Пушкін дописався, Гагарін долітався, Гіркін договорився. У принципі хороші новини, банка з павуками продовжує активно рухатися. Можемо побажати успіху всім учасникам процесу, - сказав він.

Юсов зазначив, що після "маршу справедливості" Пригожина почали все більше виходити назовні всі ті процеси, які раніше в більш прихованій формі відбувалися всередині мешканців веж Кремля і їхніх агентів впливу чи співробітників.

Він додав, що "особливістю путінського режиму" є те, що на Москву йшов і збивав літаки Пригожин, а затримують Гіркіна.

Питання не в самому Гіркіні. Він і до цього не діяв як самостійна фігура. Значить мешканці веж Кремля переходять в активну фазу внутрішнього протистояння. І тут точно можна сказати, що далі буде, - сказав Юсов.

Затримання Гіркіна

21 липня російські ЗМІ поширили інформацію про те, що у Москві затримали Ігоря Гіркіна, колишнього ватажка бойовиків "ДНР", експолковника ФСБ.

Його забрали з власної квартили та провели там обшуки.

Воєнного злочинця звинувачують в екстремізмі. ФСБ просить йому запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд.

Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

Коли в Україні можуть провести президентські вибори — дані інсайдерів

Зеленський налаштований вдруге стати президентом України
Джерело:  The Economist

Видання The Economist від своїх джерел в уряді України дізналося, що вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку 2025 року, а чинний глава держави Володимир Зеленський нібито планує балотуватися на другий термін.

Головні тези:

  • Підготовка до виборчої кампанії вже розпочалася, а перший етап – скасування воєнного стану.
  • Інформація про можливу дату виборів розходиться. Найімовірніше, це буде липень.

Зеленський налаштований вдруге стати президентом України

Згідно з даними ЗМІ, нещодавно український лідер скликав нараду, щоб доручити своїй команді організувати голосування після повного припинення вогню.

Наразі команда президента США Дональда Трампа розраховує на те, що воно може бути запроваджено до кінця квітня.

Першим етапом для запуску виборчого процесу є скасування воєнного стану.

Джерела розходяться в думках щодо точних термінів, але більшість стверджує, що Зеленський націлений на літо. Закон вимагає щонайменше 60 днів для проведення передвиборчої кампанії, тож найраніша можливість — початок липня.

Як стверджують інші інсайдери, кампанія триватиме три місяці: саме стільки часу, як повідомили парламенту виборчі органи, потрібно для відновлення списків виборців у розпал війни.

Зараз ведеться серйозна підготовка до того, що Зеленський вдруге постане перед виборцями, і досить скоро, — пише видання.

Категорія
Україна
Дата публікації

Адміністрація Байдена лютувала й панікувала через потоплення крейсера "Москва"

Байден
Джерело:  The New York Times

14 квітня 2022 року українські військові неочікувано для всіх потопили ракетний крейсер "Москва" - флагман російського флоту. Лише зараз стало відомо, що ця подія насправді шокувала та налякала команду експрезидента США Джо Байдена.

Головні тези:

  • Знищення флагмана російського флоту призвело до напружених відносин між Україною та США.
  • Білий дім не знав, як Росія відреагує на таке публічне приниження .

Байден боявся реакції Путіна

Як вдалося дізнатися журналістам, у середині квітня 2022 року американські та українські військово-морські офіцери проводили рутинну розвідку.

Саме тоді на екранах своїх радарів вони помітили щось несподіване.

Тоді американці сказали: "О, це "Москва", а українці одразу відповіли: "Боже мій. Дуже дякую. До побачення".

Фактично Україна знищила російський флагман, не порадившись зі своїми американськими союзниками.

Американці були розлючені, бо українці не попередили про це; здивовані, що Україна мала ракети, здатні досягти корабля; і панікували, бо адміністрація Байдена не мала наміру дозволити українцям атакувати такий потужний символ російської могутності.

Потоплення крейсера “Москва”

Варто зазначити, що у перші роки війни відносини між Україною та США також ускладнювали напружені стосунки між тодішнім головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним і його американським колегою, генералом Марком А. Міллі, головою Об’єднаного комітету начальників штабів США.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?