Папа Римський став на захист митрополитів-зрадників України
Категорія
Україна
Дата публікації

Папа Римський став на захист митрополитів-зрадників України

Папа Римьский Франциск
Джерело:  online.ua

Із-під домашнього арешту звільнено митрополита Тульчинського та Брацлавського УПЦ МП Іонафана (у миру – Анатолій Єлецьких), якого в Україні звинувачують у виправдовуванні агресії РФ.

Головні тези:

  • Папа Римський сприяв звільненню митрополита-зрадника України на прохання патріарха Кирила.
  • Зеленський обговорив з Папою Римським українську Формулу миру та складну ситуацію у країні.
  • Слова Папи Франциска про “білий прапор” викликали різку реакцію українців та європейців.
  • Засудження російської агресії та сприяння у врегулюванні конфлікту - головні напрямки співпраці між Україною та Ватиканом.

Папа Римський Франциск сприяв звільненню митрополита-зрадника України

Про це повідомили російські пропагандистські ЗМІ з посиланням на відділ зовнішніх церковних зв’язків РПЦ.

Найближчим часом Іонафан, якого було включено до списку військовополонених ворогів, що ідуть на обмін, прибуде до Москви.

За словами очільника Всесвітньої спілки старовірів Леоніда Севастьянова, Папа Римський Франциск сприяв звільненню митрополита на прохання патріарха Кирила.

Владику Іонафана звільнили через втручання Папи Франциска на прохання Святішого. Папа Франциск працює і над визволенням інших архієреїв, — сказав він.

Зеленський обговорив з Папою Римським українську Формулу миру перед Глобальним самітом

Зеленський детально поінформував понтифіка про наслідки російської агресії проти України, російський повітряний терор та складну ситуацію в енергетиці.

Також сторони обговорили українську "формулу миру", роль Святого Престолу у встановленні справедливого і сталого миру для України, а також очікування від Глобального саміту миру.

Серед іншого президент відзначив зусилля Ватикану щодо повернення додому викрадених Росією українських дітей.

Що відомо про слова Франциска про "білий прапор"

9 березня в інтерв'ю RSI Папа Римський Франциск заявив, що тим, хто "зазнає поразки", "потрібно мати сміливість вести переговори". Понтифік закликав до перемовин та зазначив, що "сильніший той, хто має відвагу білого прапора".

У Ватикані пізніше пояснили, що папа Франциск використав образ білого прапора, оскільки його запропонував інтерв'юер. Понтифік (як наголосив офіційний представник Ватикану Маттео Бруні) мав на увазі перемир'я, а не капітуляцію.

Слова Папи Римського викликали різку реакцію як в Україні, так і в країнах Європи.

Категорія
Технології
Дата публікації

Використання ШІ знищує навички критичного мислення — дослідження Microsoft

ШІ
Джерело:  Блог Microsoft

Дослідники з Microsoft і Університету Карнегі-Меллона попереджають, що чим більше ви використовуєте штучний інтелект, тим більше погіршуються ваші когнітивні здібності. При цьому сама корпорація займається розробкою ШІ й постачає його у вигляді чат-бота Copilot, інтегруючи в усі можливі продукти.

Головні тези:

  • Використання штучного інтелекту призводить до знищення навичок критичного мислення у працівників, застосовуючи відповідні інструменти на робочому місці.
  • Підвищена впевненість у здатності ШІ виконати завдання призводить до меншої самостійності та контролю з боку людини, що може вплинути на результативність.
  • Користувачі, які мають доступ до генеративних інструментів ШІ, приймають менш різноманітні результати, що може свідчити про погіршення їх критичного мислення.

Використання ШІ знищує навички критичного мислення

Одного дня штучний інтелект може стати настільки хорошим у виконанні завдань, а ми настільки залежними від його допомоги, що наші власні здібності атрофуються.

Про це попереджає звіт, у якому йдеться, що чим більше люди покладаються на інструменти ШІ, тим менш критично вони мислять. Це ускладнює використання навичок, коли вони потрібні, а ШІ нема під рукою, повідомляє Microsoft.

Дослідники опитали 319 працівників, чия робота пов'язана з обробкою даних або інформації. Їх попросили розповісти про те, як вони використовують інструменти генеративного ШІ на робочому місці, зокрема про конкретні завдання, до яких застосовувався ШІ, та про те, наскільки вони були впевнені у здатності штучного інтелекту виконати цю роботу.

Крім того, респонденти повинні були оцінити його фактичний результат і подумати над тим, наскільки вони були впевнені у власній здатності виконати те ж саме завдання без допомоги штучного інтелекту.

У ході дослідження було виявлено закономірність: чим більше працівник був упевнений у здатності штучного інтелекту виконати завдання, тим частіше він відчував, що "відпускає руки від керма", або простіше кажучи перестає контролювати ситуацію, віддаючи її повністю на розсуд алгоритму.

  • Учасники демонстрували "потенціал надмірної довіри до технології без належної перевірки". Дослідження показало, що це особливо актуально для завдань з низьким рівнем важливості, у яких люди, як правило, менш критичні.

  • Разом із тим дослідники кажуть, що людині навпаки властиво "розплющувати очі перед простим завданням". Це означає, що навіть у такій роботі ми почали здавати позиції та деградувати, що викликає занепокоєння щодо "довгострокової залежності та зменшення самостійності у розв'язанні проблем".

  • Чим менше працівники були впевнені у здатності ШІ виконати поставлене завдання, тим більше вони використовували свої навички критичного мислення. Своєю чергою, вони, як правило, повідомляли про більшу впевненість у своїй здатності оцінювати результати роботи штучного інтелекту та вдосконалювати їх самостійно.

  • Ще один важливий висновок дослідження: користувачі, які мали доступ до генеративних інструментів ШІ, як правило, отримували "менш різноманітний набір результатів для одного й того ж завдання" порівняно з тими, хто не мав такого доступу. Дослідники пишуть, що брак різноманітних результатів можна інтерпретувати як "погіршення критичного мислення" працівників.

Дослідження не заперечує ідею про те, що існують ситуації, в яких інструменти штучного інтелекту можуть підвищити ефективність, але воно підіймає тривожні прапорці про ціну цих переваг.

Покладаючись на ШІ, працівники починають втрачати "м'язову пам'ять", яку вони розвинули, виконуючи певні завдання самостійно. Вони починають віддавати на аутсорсинг не лише саму роботу, а й своє критичне ставлення до неї, припускаючи, що машина з нею впорається без помилок.

Тож якщо ви боїтеся, що вас замінить штучний інтелект, але при цьому використовуєте його у своїй роботі без належної перевірки результатів і доповнення його роботи власними силами, то ви просто створюєте так зване пророцтво, що самоздійснюється.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?