Північна Македонія передасть Україні бойові гелікоптери
Категорія
Україна
Дата публікації

Північна Македонія передасть Україні бойові гелікоптери

Північна Македонія передасть Україні бойові гелікоптери
Джерело:  online.ua

У середу ввечері, 29 березня, уряд Північної Македонії офіційно схвалив передання Україні бойових гелікоптерів.

Джерело: Fokus

Україна отримає гелікоптери від Північної Македонії

Македонський уряд остаточно ухвалив рішення передати Україні бойові гелікоптери. Нагадаємо, раніше передачу анонсувала міністерка оборони Слав’янка Петровська.

Уряд розглянув і взяв до відома інформацію про потребу укласти протокол про передання гелікоптерів між міністерствами оборони Північної Македонії та України й ухвалив відповідний протокол", – заявив уряд у Скоп’є.

Який тип гелікоптерів Україна отримає від Північної Македонії

В офіційному рішенні не вказано тип гелікоптерів, які Північна Македонія передасть Україні.

Однак раніше очільниця македонського Міноборони Слав’янка Петровська говорила про намір передати Україні гелікоптери Мі-24, які Скоп’є придбало в Києва у 2001 році.

Відомо, що з 12 штурмових Мі-24 і чотирьох багатоцільових вертольотів Мі-8/17, які є в країні, на сьогодні використовують лише по дві машини кожного типу.

Деякі з них були модернізовані до Мі-24В у співпраці з ізраїльською компанією Elbit Systems для взаємодії з силами НАТО.

Мі-24В оснащені авіонікою, яка дозволяє використовувати системи нічного бачення і вважаються своєрідною сумішшю штурмовика і бойової машини піхоти. Ці гелікоптери мають важке озброєння і захищені бронею. В арміях їх прозвали "крокодилами".

Мі-24В — один із найшвидших ударних вертольотів у світі. У польоті машина з повним боєкомплектом розвиває швидкість до 335 км/год. Гелікоптер призначений для перевезення бійців та вогневої підтримки наземних сил на полі бою.

Читайте також: 

Категорія
Економіка
Дата публікації

Євросоюз надав Україні новий масштабний транш

Денис Шмигаль
Україна отримала ще 3,5 млрд євро

1 квітня Європейська комісія перерахувала Україні черговий транш у межах програми Ukraine Facility. Що важливо розуміти, цього разу йдеться про 3,5 млрд євро.

Головні тези:

  • Ця фінансова допомога сприятиме підтримці макроекономічної стабільності.
  • Єврокомісія відзначила зусилля України у проведенні реформ на шляху до потенційного членства в блоці.

Україна отримала ще 3,5 млрд євро

Про це повідомив очільник Кабінету міністрів України Денис Шмигаль.

Європейська комісія перерахувала Україні 3,5 млрд євро чергового траншу в межах Ukraine Facility.

Денис Шмигаль

Денис Шмигаль

Прем’єр-міністр України

За словами глави уряду, новий транш фінансової допомоги з боку офіційного Брюсселю дасть можливість Україні надалі підтримувати макроекономічну стабільність.

Окрім того, наголошується, що Єврокомісія відзначила відданість нашої країни впровадженню реформ на шляху до повноправного членства в ЄС.

Денис Шмигаль звертає увагу на те, що загальна фінансова допомога в межах механізму Ukraine Facility вже сягнула 19,6 млрд євро.

Дякуємо за постійну підтримку та солідарність з Україною у важкі часи. Разом вистоїмо та все відбудуємо, — наголосив прем’єр-міністр.

Категорія
Політика
Дата публікації

Чого далі чекати від Путіна — у Литві розкрили 3 сценарії

МЗС України
Путін

Шеф литовської дипломатії Кястутіс Будріс закликав міжнародну спільноту зробити все можливе для стримування російського диктатора Володимира Путіна, щоб уникнути війни з Росією чи потенційного захоплення країн Балтії.

Головні тези:

  • Росія є довгостроковою військовою загрозою для НАТО.
  • Путін не збирається відмовлятися від своїх планів, зокрема щодо вторгнення в Альянс у майбутньому.

Литва закликає дати відсіч Росії, поки не пізно

З гучним попередженням очільник МЗС Литви виступив під час свого офіційного візиту до Києва та зустрічі з українським колегою Андрієм Сибігою.

Як стверджує Будріс, наразі від Путіна можна очікувати лише трьох сценарії — війни, окупації або загрози.

За словами дипломата, розвідувальна спільнота у країнах НАТО давно дійшла спільного висновку: саме Росія є довгостроковою прямою військовою загрозою для Альянсу.

Глава МЗС Литви також зазначив, що світ просто не має права ігнорувати російські плани і спроможності та будуть розгорнуті дуже близько до НАТО.

Вони десятиріччями вкладалися у це і чітко готуються до довгострокової конфронтації з НАТО, — попередив міністр.

Будріс звертає увагу на те, що загроза з боку Росії реальна і довгострокова, тому важливо зробити все можливе, щоб запобігти новій війні у Європі.

У нас з РФ є три варіанти: або війна з Росією, або загроза Росії, або окупація. Для того, щоб уникнути останнього, необхідно бути в такій позиції, де ви можете стримувати. Інакше ви будете у позиції війни.

Кястутіс Будріс

Кястутіс Будріс

Глава МЗС Литви

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?