Полонені російські військові повідомили про реальний стан справ в армії РФ
Категорія
Україна
Дата публікації

Полонені російські військові повідомили про реальний стан справ в армії РФ

Полонені російські військові повідомили про реальний стан справ в армії РФ
Джерело:  online.ua

За словами військовополонених зі злочинної армії РФ, російські військові підрозділи на лінії фронту в Україні деморалізовані через вкрай погане забезпечення, відсутність артилерійської підтримки, та безглузді і злочинні накази власного командування, яке активно вживає наркотичні речовини.

Джерело:  CNN

Що відомо про реальний стан справ в армії РФ в Україні 

За інформацією видання із посиланням на військовополонених росіян, яких українські військові взяли в полон в районі Бахмуту на Донеччині, російські військові вимушені жити в окопах та абсолютно деморалізовані через безлад та абсолютну неспроможність змінити ситуацію.

Зазначається, що більшість взятих в полон військових армії РФ - колишні в'язні, яких Міноборони РФ завербувало і створило з них так звані загони "Шторм Z".

Українські солдати відзначають, що зараз в полон потрапляють в основному такі колишні зеки зі схожими історіями, які сильно відрізняються від "затятих солдатів", яких українці полонили в минулому році.

За словами одного із військовополонених, він вже втретє відбував тюремне ув'язнення в Росії за зберігання наркотиків, коли йому запропонували повну амністію, якщо він підпише шестимісячний контракт з армією і відправиться в Україну.

Що розповідають військовополонені росіяни

Він заявляє, що не розраховував, що їх відразу відправлять на лінію фронту, адже підготовка тривала усього 2 тижні.

У нас не було морального духу. Ми розраховували тримати лінію оборони, як нам і обіцяли. Нам сказали, що тільки ПВК "Вагнера" бере участь в активних бойових діях. І що конкретно ми будемо дислоковані на звільнених територіях, як нам пояснили раніше, - розповідає ще один військовополонений.

Слава теж сидів у в'язниці, коли Росія вторглася в Україну, і теж отримав пропозицію "стерти судимість" в обмін на службу в загоні "Шторм Z".

Потрапивши в український полон, росіяни очікували, що українці негайно візьмуться їх катувати, тому просили "краще вбити нас".

Ці прохання викликали роздратування і обурення українців, що полонили їх.

Хто, бл*ть, сказав вам, що ми, бл*ть, вас уб'ємо і поріжемо? Ми не вбиваємо, ми не відрізаємо я*ця, не перерізаємо горлянки на камеру, як (ви робите) у своїх відео, - відповів український військовий у присутності журналістів американського телеканалу.

Згадуючи той бій, коли вони потрапили в полон, третій російський солдат на ім'я Сергій розповів, що ЗСУ завдали по їхньому підрозділу масованого артилерійського удару. Коли на російські позиції зайшли українські солдати, більшість росіян були вбиті або поранені.

Я сховався в окопах. Тих, хто хотів перебігти з однієї позиції на іншу, просто розстрілювали з кулеметів і танків. Наша артилерія, як завжди, не працювала. Потім наші спробували "Град", але промахнулися. Потім я почув, як до нас наближаються (українці). Я почав кричати "здаємося", а потім в нас кинули гранату, - згадує військовополонений.

Пізніше український солдат пояснив, що під час бою погано чути, що кричать російські солдати.

Після полону українські військові надали Сергію першу допомогу і відвезли в польовий госпіталь.

На відміну від інших, він контрактник, а не колишній ув'язнений. Але теж встиг посидіти у в'язниці раніше.

Чоловік зазначив, що його попередній військовий досвід не підготував до того, що обидві сторони називають "м'ясорубкою" в Бахмуті.

Це сильно відрізнялося від того, що я бачив по телевізору. Паралельна реальність. Я відчував страх, біль і розчарування у своїх командирах, - зізнається військовополонений росіянин.

Двоє інших військовополонених, опитаних CNN, розповіли подібні історії. Щоб отримати їжу і воду, їм доводилося щоразу здійснювати 5-кілометрову прогулянку мінними полями в тил.

Антон каже, що їхній безпосередній командир теж був ув'язненим.

Їхні командири "накидалися" запасами знеболюючих, згадує Слава. У стані наркотичного сп'яніння ці командири відправляли солдатів під мінометний вогонь, "віддаючи безглузді накази".

При цьому полонені не відчувають особливого піднесення з приводу можливого повернення в Росію за обміном полоненими. Вони побоюються отримати тюремний строк за здачу в полон, яка віднедавна карається в Росії 10 роками ув'язнення.

Читайте також: 

Категорія
Культура
Дата публікації

Найкращі актори всіх часів — рейтинг кінокритиків

20 найкращих акторів за версією SlashFilm
Джерело:  online.ua

Експерти авторитетного кінопорталу SlashFilm, який розповідає про головні події кіноіндустрії та найцікавіші фільми, опублікував список найкращих акторів в історії. У рейтинг потрапили 20 талановитих зірок — від Чарлі Чапліна до Тома Круза.

Головні тези:

  • У список потрапили як зірки Золотого віку Голлівуду, так і сучасності.
  • Кожний актор у рейтингу відзначений за неймовірний талант, який визнали мільйони глядачів.

20 найкращих акторів за версією SlashFilm

Як зазначають автори цього рейтингу, кожний актор у списку дійсно має неймовірний талант, який визнали та оцінили мільйони глядачів у різних куточках світу.

Варто звернути увагу на те, що до переліку у довільному порядку увійшли як зірки Золотого віку Голлівуду, так і сучасні актори, а саме:

  • Роберт Де Ніро ("Хрещений батько-2", "Таксист")

  • Сідні Пуатьє ("Якщо ми можемо це зробити", "Гарячий нічний потяг")

  • Філіп Сеймур Хоффман “Капоте", "Одержимий")

  • Деніел Дей-Льюїс ("Нафта", "Моя ліва нога")

  • Кері Грант ( "На вихідний з принцем", "Загадкове місто")

  • Тосіро Міфуне ("Сім самураїв", "Расемон")

  • Пол Ньюман ("Що трапилося з Джейн?", "Холоднокровний Люк")

  • Дензел Вашингтон ("Слава", "Тренувальний день")

  • Марлон Брандо (найвідоміші фільми "Хрещений батько", "У порту").

  • Том Круз ("Місія нездійсненна", "Людина дощу")

  • Морган Фріман ("Втеча з Шоушенка", "Сім")

  • Аль Пачіно (“Адвокат диявола”, "Запах жінки" та "Хрещений батько")

  • Спенсер Трейсі ("Відважні капітани", "Старий та море")

  • Джек Ніколсон (Пролітаючи над гніздом зозулі", "Сяйво")

  • Чарлі Чаплін ("Вогні великого міста", "Великий диктатор")

  • Леонардо Ді Капріо ("Титанік", "Легенда Г'ю Гласса")

  • Джин Хекмен ("Французький зв'язковий", "Непрощений")

  • Лоуренс Олів'є ("Грозовий перевал", "Гамлет")

  • Пітер О'Тул ("Прощавай, королю!", "Лоуренс Аравійський")

  • Джеймс Стюарт ("Вікно у двір", "Незрівнянний містер Фокс")

Категорія
Україна
Дата публікації

Викрадення Росією українських дітей. США ухвалили фінальне рішення

діти
Джерело:  Reuters

Державний департамент США офіційно підтвердив, що надасть короткострокове фінансування ініціативи з документування даних про викрадених Росією українських дітей. Після цього ініціативу планують остаточно заблокувати.

Головні тези:

  • Рішення про закриття програми “Обсерваторія конфлікту в Україні” ухвалено в межах політики президента США Дональда Трампа.
  • Online.UA створило документальну стрічку “Понівечене дитинство”, яка розкриває проблему викрадень українських дітей.

США поступово скорочують допомогу Україні

Про рішення влади повідомив речник американського дипломатичного відомства.

Що важливо розуміти, йдеться про ініціативу під керівництвом Лабораторії гуманітарних досліджень Єльського університету, що допомогла відстежити тисячі українських дітей, яких викрала країна-агресорка Росія.

Згідно з останніми даними, фінансування вирішили надати на короткий період, поки виконавці програми "Обсерваторія конфліктів" забезпечують належну передачу критично важливих даних про дітей відповідним органам влади.

Спікер дипломатичного відомства звертає увагу на те, що це "частина стандартної процедури закриття програм, що припиняють свою діяльність".

Варто зазначити, що закриття програми під назвою "Обсерваторія конфлікту в Україні" було ухвалене після того, як Трамп розпорядився провести широку перевірку, щоб запобігти тому, що, за його словами, є марним витрачанням коштів американських платників податків.

Щоб краще розібратися у темі викрадення Росією українських дітей — дивіться документальну стрічку “Понівечене дитинство”, яку створило українське незалежне медіа та відеопродакшн Online.UA:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?