Польща припинить виплати допомоги біженцям з України з 1 липня
Категорія
Світ
Дата публікації

Польща припинить виплати допомоги біженцям з України з 1 липня

Польща припинить виплати допомоги біженцям з України з 1 липня
Джерело:  online.ua

Польська влада офіційно попереджає, що з 1 липня 2022 більше не буде платити 40 злотих (близько 276 грн) на харчування і проживання біженців з України. З такою заявою виступив заступник голови МВС Польщі та уповноважений уряду у справах біженців Павел Шефернакер.

Джерело:  Rzeczpospolita

Польща анонсувала припинення виплат допомоги біженцям з України

Ми переконані, що багато людей у Польщі здатні стати незалежними та адаптуватися, – наголосив польський чиновник, а також зазначив, що будуть винятки.

За його словами, для деяких осіб будуть розширені пільги: насамперед мовиться про осіб з інвалідністю, вагітних та багатодітних.

Як відомо, офіційна Варшава у спеціальному законі про допомогу біженцям з України спочатку гарантувала пільги на перші 60 днів. Місяць тому вона продовжила термін ще на 2 місяці. Далі дію цього закону продовжувати не будуть.

Фото — unsplash.com

Ми виплачуємо величезні соціальні кошти – від 300 злотих для кожного до 500+ злотих на кожну дитину та інші соціальні вигоди. Крім того, ми бачимо, що багато українців шукають роботу, знаходять її та справляються самі. Ми хочемо стимулювати інших бути активними. Чотири місяці повного захисту – це, на нашу думку, достатній час, – виступив з коментарем з цього приводу представник політичної сили "Право і справедливість".

Що важливо розуміти, рішення польської влади продиктоване дуже великими видатками на утримання біженців.

Читайте також:

Категорія
Політика
Дата публікації

У Литві назвали крайній термін вступу України в ЄС

Україна незабаром може приєднатися до ЄС
Джерело:  РБК Україна

На переконання шефа литовської дипломатії Кястутіса Будріса, Україна може стати повноцінним членом Європейського Союзу найближчими роками, але не пізніше 2030.

Головні тези:

  • Кястутіс Будріс закликав владу ЄС ухвалювати важливі рішення щодо України своєчасно.
  • Литва активно підтримує Україну в процесі приєднання до ЄС через проект Ukraine2EU.

Україна незабаром може приєднатися до ЄС

На переконання литовського дипломата, вступ до 2030 року — "це крайній термін".

Ми маємо встановити цей крайній термін і відраховувати дедлайни для всіх інших важливих рішень, які треба буде ухвалити.

Кястутіс Будріс

Кястутіс Будріс

Глава МЗС Литви

Попри це, шеф литовської дипломатії, плекає надію на те, що Україна може доєднатися до європейської родини набагато швидше.

Ми віримо, що ви зможете зробити це до 2030 року. Ось чому ми так віддані цьому, тому що ви надихаєте нас своєю відданістю та мотивацією, — підкреслив Будріс.

Очільник МЗС Литви також звернув увагу на те, що його країна інвестує найкращі знання та досвід зі свого власного процесу приєднання до ЄС, щоб допомогти Україні.

Саме тому вона є серед ініціаторів проєкту Ukraine2EU, який 1 квітня офіційно запустили в Україні.

Ukraine2EU фінансується спільно ЄС, Данією та Литвою, а нещодавно до них приєдналася Швеція.

Головна мета цієї програми — підтримувати українські інституції в управлінні процесом вступу до ЄС та впровадженні необхідних реформ.

Категорія
Україна
Дата публікації

Що відбувається у Бєлгородській області — дані генерала Каволі

Каволі описав ситуацію на Бєлгородщині
Джерело:  Politico

Головнокомандувач Об'єднаних збройних сил НАТО в Європі, американський генерал Крістофер Каволі повідомив, що Сили оборони України дійсно увійшли на російську Бєлгородщину, таким чином розширивши свою присутність на території ворога.

Головні тези:

  • Українська армія займає міцні оборонні позиції на цій ділянці фронту.
  • Генерал Каволі є першим військовим чиновником, який підтвердив українську присутність у Бєлгородській області.

Каволі описав ситуацію на Бєлгородщині

Згідно з даними генерала, станом на сьогодні значні сили утримують чималу — хоча й зменшену, але все ж таки суттєву — частину території в Курській області Росії.

І вони (ЗСУ — ред.) утримують дуже вигідні з оборонного погляду позиції південніше, у Бєлгородській області... Українці кілька тижнів тому почали невеликий контрнаступ на території Росії (у Бєлгородській області). Тож у цьому районі все ще триває протистояння зі змінним успіхом.

Крістофер Каволі

Крістофер Каволі

Головнокомандувач Об'єднаних збройних сил НАТО в Європі, американський генерал

Що важливо розуміти, саме Каволі — перший військовий чиновник, який підтвердив, що Сили оборони України пробилися на російську Бєлгородщину.

За словами американського генерала, наразі українська армія займає міцні оборонні позиції на цій ділянці фронту.

Окрім того, бійці ЗСУ щотижня покращують свої можливості з набору і навчання нових солдатів для їхнього зміцнення.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?