Польща вводить заборону на імпорт української сільгосппродукції
Категорія
Економіка
Дата публікації

Польща вводить заборону на імпорт української сільгосппродукції

Польща вводить заборону на імпорт української сільгосппродукції
Джерело:  online.ua

З середи, 19 квітня, Польща вводить заборону на імпорт української сільськогосподарської продукції.

Джерело: міністр сільського господарства Польщі Роберт Телуш

Польща вводить заборону на імпорт з України сільгосппродукції

Міністр сільського господарства Польщі Роберт Телуш у супроводі свого заступника Анни Гембіки провів зустріч із представниками служб прикордонного переходу Дорогуськ-Ягодин і поінформував їх про введення в дію постанови про призупинення імпорту сільськогосподарської продукції з України.

За його інформацією, прикордонники запевнили, що на кордоні немає продуктів, зазначених у регламенті.

Відповідаючи на запитання журналістів про погрози ЄС відкликати субсидії для польських фермерів за одностороннє рішення, Телуш сказав, що це неправда.

Є заява прессекретаря Європейської комісії, в якій ідеться не про покарання, а про регулювання транзиту сільгосппродукції з України, — уточнив міністр.

За словами міністра, Польща та Україна продовжують переговори.

Сьогодні також була зустріч української та польської сторін. Ми не проти транзиту, але нам потрібна 100% гарантія, щоб продукти, які дестабілізують наш ринок, не залишилися в Польщі, — наголосив Телуш.

Чому фермери країн ЄС протестували проти української агропродукції

Упродовж кількох місяців фермери країн ЄС протестували проти української агропродукції. Вони скаржилися, що дешеве українське зерно та інша продукція знижує ціни всередині країн, аграрії зазнають збитків, водночас склади переповненні українською продукцією.

Зрештою вже три східноєвропейські країни оголосили про призупинення експорту українського збіжжя. Водночас Європейська Комісія незадоволена такими односторонніми діями своїх членів та вважає їх неприйнятними.

Україна також зауважує, що партнери недотримують домовленостей і закликає до переговорів.

Читайте також: 

Категорія
Україна
Дата публікації

Сирський озвучив колосальні втрати армії РФ у автомобільній та спеціальній техніці

Головнокомандувач ЗС України
техніка

Сили оборони України з початку року на фронті знешкодили 9838 автомобільної та спеціальної техніки російських загарбників.

Головні тези:

  • Сили оборони України під керівництвом генерала Олександра Сирського успішно знищили понад 9800 одиниць автомобільної та спецтехніки ворога.
  • Головнокомандувач Збройних сил України наголосив на професіоналізмі та ефективності українських захисників у боротьбі з ворогом.
  • З початку цього року ворожі війська зазнали значних втрат в автомобільній та спеціальній техніці на фронті.

Росія втратила майже 10 тис одиниць техніки від початку 2025 року

Про це головнокомандувач Збройних сил України генерал Олександр Сирський повідомив у Фейсбуці та опублікував відео бойової роботи українських підрозділів.

За його словами, щодня Сили оборони знешкоджують понад тисячу загарбників і знищують сотні одиниць ворожої техніки.

Влучними ураженнями руйнуємо ворожу логістику. Лише з початку року сумарні втрати ворога в автомобільній та спеціальній техніці сягнули майже 10 тисяч одиниць (9838).

Головнокомандувач ЗСУ подякував українським захисникам за професіоналізм, відвагу та ефективність.

Боротьба триває, — додав він.

Категорія
Політика
Дата публікації

Угорці отримують від влади брехливу інформацію щодо вступу України до ЄС

Угорщина

Угорський уряд разом із бюлетенями для "опитування" угорців про членство України в ЄС поширив свої контраргументи, які ґрунтуються на маніпуляції та відвертій брехні.

Головні тези:

  • Угорський уряд використовує брехливі аргументи та маніпуляції, щоб заподіяти негативне уявлення про вступ України до ЄС угорцям.
  • Контраргументи, поширювані Будапештом, не мають під собою наукової підтримки та є відвертою неправдою.
  • Ухвалення європейських норм є необхідністю для вступу України до ЄС, тому ствердження про загрозу від української мафії є необґрунтованим.

У Орбана маніпулюють питанням вступу України до ЄС

Речник угорського уряду Золтан Ковач 29 березня анонсував, що угорцям почали розсилати бюлетені для "опитування" разом із інформаційним листком, де викладені сім "ризиків" вступу України в ЄС з позиції Будапешта.

Перший ризик полягає в тому, що в разі членства України Угорщина нібито втратить фінансування ЄС, "а всі гроші підуть в Україну" (чому "всі", не пояснюється).

Крім того, Брюссель закликає до величезних спільних запозичень, що зазначає, що ми всі разом станемо боржниками через вступ України, — йдеться у відео угорського уряду (де так само не пояснюють, про які запозичення йдеться і як вони повʼязані з Україною).

Інші "ризики", на думку Угорщини, повʼязані з тим, що Україна — величезний виробник сільськогосподарської продукції, тож після вступу "всі фонди ЄС підуть українським фермерам", а європейський ринок буде "відкритий для низькоякісних, генетично модифікованих українських товарів".

При цьому уряд Угорщини ігнорує той факт, що вступ у Євросоюз вимагає від України ухвалення всіх європейських норм, зокрема й у сфері сільського господарства, тому ця заява є відвертою неправдою.

Також речник угорського уряду бездоказово стверджує, що Україна ще "до війни" була "центром наркотрафіку і організованої злочинності у Східній Європі", тому "вступ у ЄС відкриє для української мафії вʼїзд до Європи, а отже, й Угорщини".

Інші аргументи Будапешта полягають у тому, що після вступу України в ЄС українці як дешева робоча сила "загрожуватимуть робочим місцям і пенсіям" у Євросоюзі.

Також українці загрожуватимуть громадському здоровʼю, бо "в Україні відсутня обов'язкова вакцинація" (насправді обовʼязкова вакцинація в Україні є), а ще "поспішний вступ України до ЄС" поставить під загрозу виплату так званої 13-ої пенсії урядом Орбана.

Такі опитування насправді не мають юридичної сили, а в них фактично бере участь незначна (до 30%) частка угорських виборців. Водночас уряд Орбана часто посилається на результати таких опитувань як на доказ, що його політика має підтримку громадян.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?