Посли ЄС погодили 14 пакет санкцій проти Росії
Категорія
Світ
Дата публікації

Посли ЄС погодили 14 пакет санкцій проти Росії

єс
Джерело:  online.ua

Посли країн Європейського союзу погодили 14-й пакет санкцій проти Росії.

Головні тези:

 

  • Нові заходи включають заборону на перевалку російського скрапленого газу та відповідальність операторів ЄС за порушення санкцій.
  • У 14-му пакеті санкцій передбачено обмеження для 21 російської компанії з метою послаблення російської економіки та військових можливостей.
  • Головна мета нових санкцій - ускладнити обхід існуючих обмежень для російського бізнесу та посилити вплив на РФ.

Що відомо про 14 пакет санкцій ЄС проти РФ

Посли країн ЄС щойно узгодили потужний і суттєвий 14-й пакет санкцій у відповідь на російську агресію проти України, — йдеться в повідомленні.

При цьому наголошується, що новий пакет передбачає нові цілеспрямовані заходи та максимально посилює вплив наявних санкцій, закриваючи лазівки.

Нові заходи включають заборону на перевалку російського скрапленого газу і план покласти на операторів ЄС відповідальність за порушення санкцій дочірніми компаніями й партнерами у третіх країнах.

Напередодні ЗМІ писали, що в ЄС не могли узгодити 14-й пакет санкцій проти Росії, оскільки його блокувала Німеччина. Берлін вимагав прибрати пункт, що розширював перелік товарів, які хотіли заборонити продавати в Росію клієнтам компаній ЄС у третіх країнах. Цей пункт з документа вилучили.

Санкції ЄС проти Росії

Від початку масштабного вторгнення в Україну Євросоюз запровадив уже 13 пакетів санкцій, спрямованих на ослаблення російської економіки і військових можливостей. Робота над 14-м пакетом санкцій у самому розпалі, і в нього, як очікується, увійдуть нові обмеження проти 21 російської компанії.

Крім посилення санкцій, за словами глави МЗС Литви Габріелюса Ландсбергіса, новий пакет також спрямований на те, щоб зробити обхід існуючих обмежень складнішим для бізнесу.

Крім цього, раніше повідомлялося, що посли ЄС не могли затвердити новий пакет обмежень проти Росії через те, що його заблокувала Німеччина.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Світовий банк зробив прогноз щодо економічного зростання в Україні

Світовий банк
Джерело:  online.ua

Економічне зростання в Україні буде повільним протягом двох років. Економіка прискориться лише 2026 року за умови припинення війни Росії проти нашої країни.

Головні тези:

  • Економічне зростання в Україні очікується повільним протягом двох років, з прискоренням у 2026 році за умови припинення війни з Росією.
  • Сповільнення зростання економіки України викликане зовнішнім попитом, браком робочої сили та перебоями з постачанням електроенергії через війну.
  • Прогноз Світового банку передбачає, що економічне зростання в Україні може сповільнитися до 2% у поточному році та позитивно змінитися до 5,2% у 2026 році.

Економіка України може почати зростання тільки у 2026 році

Про це йдеться у прогнозі Світового банку для Європи та Центральної Азії.

Як наголошується в огляді, на тлі триваючих бойових дій економічне зростання в Україні сповільнилося у 2024 році до 2,9% з 5,5% у 2023 році.

Скорочення зовнішнього попиту, брак робочої сили та подальші перебої з постачанням електроенергії через війну були серед основних чинників зниження зростання.

Світовий банк очікує, що в Україні зростання ще більше сповільниться до 2% цьогоріч, перш ніж збільшиться до 5,2% 2026 року, "за умови, що воєнні дії закінчаться і почнеться відновлення".

Згідно з прогнозом Світового банку, зростання в економіках, що розвиваються, Європи та Центральної Азії значно сповільниться до 2,5% у середньому в 2025-26 роках в умовах глибокої глобальної невизначеності. У 2023 році зростання було на 3,7%, у 2024 році — на 3,6%.

Національний банк України (НБУ) у квітні погіршив прогноз зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України у 2025 році до 3,1%.

За прогнозом НБУ, у 2026 році економіка зросте на 3,7% (попередній прогноз — 4,0%), у 2027 році ВВП збільшиться на 3,9% (попередній прогноз — 4,2%).

За даними Держстату, зростання ВВП України у 2024 році сповільнилося до 2,9% порівняно з 5,5% у 2023 році. Прогноз зростання ВВП, закладений у бюджет 2025 року — 2,7% на рік.

У березні МВФ оновив базовий сценарій, згідно з яким війна Росії проти України закінчиться наприкінці 2025 року. Цей сценарій передбачає зростання економіки України у 2025 році на 2-3% і прискорення зростання до 4,5% у 2026 році.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?