Резніков назвав блефом ядерні погрози Кремля
Категорія
Політика
Дата публікації

Резніков назвав блефом ядерні погрози Кремля

Резніков назвав блефом ядерні погрози Кремля
Джерело:  online.ua

На думку міністра оборони України Олексія Резнікова, Кремль блефує, погрожуючі Україні та світу застосуванням ядерної зброї.

Джерело:  La Razon

Україні не варто боятись ядерних погроз Кремля 

При цьому Резніков зазначив, що країни Заходу все ще сповідують догму про те, що не варто провокувати Росію.

Це стало реальністю в 2008 році, під час саміту НАТО в Бухаресті. Була цілком реальна можливість того, що Україна і Грузія стануть новими членами. Американці були за це, як і більшість європейців. Саме канцлер Німеччини Ангела Меркель виступила проти і переконала інших. Потім відбулося вторгнення та окупація деяких районів Грузії. Потім були отруєння в Солсбері, вибухи в Чехії і Болгарії, окупація Криму в 2014 році, Луганська і Донецька... Знову та ж доктрина: не провокуй Росію, - зазначив Резніков.

Однак, за його словами, погрози Кремля ядерною зброєю - дешевий блеф.

З технічної точки зору останнє випробування ядерної зброї було проведено в Казахстані в 1998 році. Повторюю: 1998 рік. У якому стані знаходиться цей атомний арсенал? Китай та Індія вже направили Кремлю чітке попередження проти застосування ядерної зброї. Це остання червона лінія у світі. І де б вони її використовували? Море, гори, міста, перша лінія? - підкреслює Резніков.

Вже п'ять країн забов'язались виключити Росію зі світового ринку ядерної енергії

Великобританія, США, Канада, Японія та Франція в японському Саппоро оголосили про створення Альянсу для виключення Росії з міжнародного ринку ядерної енергії.

Згідно з угодою, п’ять країн використовуватимуть власні ядерні енергетичні ресурси, щоб підірвати контроль Росії над ланцюгами поставок, - зазначається у їхній спільній заяві.

Ця угода, як сповіщається, буде використана як основа для того, щоб повністю витіснити Путіна з ринку ядерного палива, і зробити це якомога швидше, щоб відрізати для нього ще один спосіб фінансування варварського нападу на Україну та фактично ізолювати Росію.

Також країни підтримуватимуть стабільне постачання палива для поточних потреб та гарантуватимуть безпечну та надійну розробку та розгортання палива для передових реакторів в майбутньому.

Об’єднання з іншими країнами – це наступний життєво важливий крок, для того, щоб показати Путіну, що Росія більше не бажана, і зміцнення нашої глобальної енергетичної безпеки шляхом використання надійних міжнародних поставок ядерного палива з безпечних, захищених джерел, - наголосив міністр з енергетичної безпеки Великої Британії Грант Шаппс.

Читайте також:

Категорія
Події
Дата публікації

У горах Шотландії вирує потужна пожежа — відео

пожежа
Джерело:  The Guardian

На півдні Шотландії з 4 квітня рятувальники намагаються приборкати пожежу у горах.

Головні тези:

  • У Шотландії триває масштабна пожежа в горах, яка спричинена посухою та сильним вітром.
  • Рятувальники ведуть боротьбу з вогнем у Галловей та Східному Ерширі, довжина лінії вогню сягає кількох миль.
  • На місці пожежі задіяно численні пожежні команди та гелікоптери, гірська рятувальна служба організувала евакуацію туристів.

У Шотландії третій день продовжується масштабна пожежа

Протягом 6 квітня служби надзвичайних ситуацій продовжували боротьбу з пожежею, що почалася ще у п’ятницю у горах області Галловей та поширилася північніше у Східний Ершир.

Поширенню вогню сприяє посуха і сильний вітер. Довжина лінії вогню на піку пожежі сягала кількох миль. На місці планують численні пожежні команди і чотири гелікоптери.

Гірська рятувальна служба організувала евакуацію туристів, що перебували у районі пожежі, поліція закликала громадян не наближатись туди. Мешканцям довколишніх населених пунктів порадили не відкривати вікна.

Меншу лісову пожежу гасять також на півночі Шотландії в районі міста Аллапул.

Окрім того, значну лісову пожежу загасили у Північній Ірландії, у зв’язку з нею затримали одну людину. Там залучали понад 100 вогнеборців і 15 одиниць техніки. Пожежники підозрюють умисний підпал.

Через значне підвищення температури по території Британії і посуху цього тижня оголосили підвищений рівень пожежної небезпеки. Громадян закликають не розпалювати вогонь надворі та відповідально поводитися з недопалками і склом.

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Під США почала "танути" літосферна плита — що буде далі

Що відбувається з літосферною плитою під Штатами
Джерело:  online.ua

Дослідники Техаського університету неочікувано для всіх з'ясували, що літосферна плита, на якій розташована Північна Америка, поступово "тане" та "капає" в мантію Землі. За словами вчених, це перший такий випадок в історії людства, який вдалося зафіксувати.

Головні тези:

  • Танення літосферної плити наразі не загрожує суттєвими змінами у ландшафті і не призведе до провалу континенту в магму.
  • Спостереження за подібними явищами допомагає розкрити інші таємниці еволюції Землі.

Що відбувається з літосферною плитою під Штатами

За словами вчених, їм вдалося виявити так зване кратонічне витончення: цілі брили з нижньої частини Північноамериканського континенту повільно стікають в магму.

Що важливо розуміти, кратони — це стародавні скельні утворення, які складають ядро ​​континентів Землі, пише SciTechDaily.

Просто зараз "краплі" породи стікають в магму під Середнім Заходом США (північ центральної частини Штатів).

Як зазначають іноземні науковці, наразі не варто хвилюватися через те, що континент провалиться в магму або зміниться ландшафт у цій його частині.

Мантійні процеси, що спричиняють стікання, можуть впливати на еволюцію тектонічних плит з часом, але вони дуже повільні. Більше того, очікується, що крапання зрештою припиниться, оскільки залишки тектонічної плити занурюються глибше в мантію, а її вплив на кратон зникає.

Спостерігати за подібними процесами вкрай важливо, адже це допомагає зрозуміти, як планета еволюціонувала протягом тривалого часу.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?