РФ вдарила по Одесі ракетами Іскандер-М з Криму. Зросла кількість загиблих
Категорія
Україна
Дата публікації

РФ вдарила по Одесі ракетами Іскандер-М з Криму. Зросла кількість загиблих

Сили оборони Півдня України
Одеса

Російські війська 15 березня завдали удару по Одесі балістичними ракетами Іскандер-М, які були випущені з тимчасово окупованого Криму. Загинуло 16 людей, поранення отримали 55 людей.

Росіяни вдарили по Одесі балістикою з Криму

Ворог підступно вдарив балістикою по Одесі, випустивши з тимчасово окупованого Криму ракети Іскандер-М.

Сили оборони півдня повідомляють, що внаслідок ракетної атаки по об’єктах цивільної інфраструктури міста зруйновано триповерхову будівлю рекреаційного об'єкту, пошкоджено щонайменше 10 приватних будинків, станцію техобслуговування, газопровід низького тиску, автівки швидкої допомоги та пожежно-рятувальні автомобілі.

За оновленими даними ОВА загинуло 16 людей, серед яких мешканці району, медик і рятувальник. 55 людей отримали поранення, серед них 8 рятувальників.

Ракетний удар по Одесі 15 березня: що відомо

В Офісі генпрокурора повідомили, що 15 березня близько 11:00 збройні сили РФ здійснили ракетну атаку по Одесі.

Розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України).

У ДСНС повідомили, що після першого удару на місце прибули медики та рятувальники, тоді Росія завдала повторного удару.

Рятувальники ДСНС прибули на місце удару та приступили до гасіння вогню, розбору завалів і пошуку постраждалих. Під час проведення робіт ворог повторно наніс ракетний удар, внаслідок якого загинув рятувальник.

16 березня в Одесі та області оголосять жалобу.

Категорія
Політика
Дата публікації

Польща планує прискорити вступ України до ЄС

Прапор Польщі

За словами тимчасового повіреного у справах Польщі в Україні Пйотра Лукасєвіча, Варшава під час головування у ЄС планує домогтись прискоренного вступу України до Євросоюзу. 

Головні тези:

  • Польща виступає за прискорення вступу України до ЄС для підвищення безпеки як України, так і Європи.
  • Головування Польщі у ЄС сприятиме підтримці вступу України до Євросоюзу та активізації співпраці.
  • Польща готова компенсувати втрати України в електроенергії та забезпечити необхідний обсяг постачань.
  • Підтримка Польщі та інших країн сприятиме швидшому набуттю Україною членства у Євросоюзі.
  • Варшава активно підтримує ініціативи за мир, безпеку та співпрацю між Україною та Євросоюзом.

Як Польща планує прискорити вступ України до ЄС

Головним гаслом нашого президентства є безпека — безпека Європи, але й безпека України. Тому що це дві сторони однієї проблеми. Оскільки якщо безпечна Україна, то, відповідно, безпечна і Європа, - зазначив Лукасєвіч в інтерв’ю журналістам видання ZN.UA.

За його словами, прискорення вступу України до ЄС сприятиме безпеці як Європи, так і України.

Польща обіцяє прискорити процедуру вступу України до ЄС
Прапор Польщі

Лукасєвіч підкреслив, що наразі головування Польщі у ЄС відрізнятиметься від можливостей країни, яка вона мала 10 років тому, оскільки не має впливу на рішення Ради ЄС.

При цьому, як зазначає повірений у справах Польщі в Україні, головуюча країна здатна впливати на рівень розгляду питань, які важливі для України та Польщі.

Нашим завданням зараз буде постійне нагадування про те, що це дуже важливо, що все це потрібно вирішити якомога швидше. Польща робитиме максимум можливого на цьому напрямку. І зробить усе можливе, щоби прискорити вступні процедури для України, - зазначає Лукасєвіч.

Він нагадав, що після Польщі головування перейде до Данії, яка має схоже із Варшавою бачення, тому  у 2025 році Україна матиме суттєву підтримку в ЄС.

Як ще Польща може допомогти Україні

Польща готова компенсувати втрати України в електроенергії та забезпечити необхідний обсяг постачань.

Для офіційної Варшави не проблема наростити внутрішнє виробництво електроенергії, щоб поставити Україні стільки, скільки вона потребуватиме в разі зупинки постачань зі Словаччини.

Що важливо розуміти, обіцянки Польщі пролунали на тлі загострення конфлікту між Києвом і Братиславою щодо зупинки транзиту газу РФ через Україну.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?