Сі Цзіньпін схиляє Макрона до конфлікту зі США — Reuters
Категорія
Політика
Дата публікації

Сі Цзіньпін схиляє Макрона до конфлікту зі США — Reuters

Сі Цзіньпін схиляє Макрона до конфлікту зі США — Reuters
Джерело:  online.ua

Президент Китаю Сі Цзіньпін влаштував французькому лідеру Еммануелю Макрону незвично щедру зустріч під час державного візиту. На переконання журналістів, це може вказувати на наміри КНР посилити протидію США.

Джерело:  Reuters

Китай схиляє Францію до протистояння зі США

Редакція видання звертає увагу на те, що президенти КНР та Франції разом відвідали південний Китай, де Макрон мав випити китайського чаю з Сі в колишній резиденції його батька в місті Гуанчжоу.

За словами дипломатів, це однозначно вказує на важливість, яку Сі Цзіньпін надає цим відносинам, адже він намагається знайти партнерів після посилення публічного конфлікту зі США, зокрема й на тлі російсько-української війни.

Чжао Суйшенг, професор китаєзнавства і зовнішньої політики в Денверському університеті, нагадує про те, що усі дії та рішення офіційного Пекіна наразі спрямовані на те, щоб здобути перемогу у "холодній війні" зі Штатами.

На переконання експерта, співпраця з будь-якою країною, особливо з середніми або великими державами, такими як Франція, - це те, що Китай намагатиметься зробити, щоб протистояти США.

Китай боїться зближення США з Європою

Як вважає аналітик Ноа Баркін, наразі головна ціль КНР - не допустити більш тісного зближення Європи зі Сполученими Штатами.

У цьому сенсі Макрон є, мабуть, найважливішим партнером Пекіна в Європі.

Не можна також не згадати про те, що французький лідер прилетів до Китаю разом з очільницею Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн. Кожен з них намагався змінити позицію Пекіна щодо України, однак успіху у цьому питання досягти не вдалося.

Попри це, як помітили журналісти, Макрона прийняли по повній програмі на червоній килимовій доріжці.

Фон дер Ляєн, яка назвала Китай "репресивним" у своїй критичній промові перед поїздкою, виглядала в Пекіні подекуди жалюгідно, коли її стримано привітали в аеропорту і не запросили на деякі державні заходи за участю Сі та Макрона.

Читайте також: 

Категорія
Економіка
Дата публікації

J.P. Morgan оцінив ризик глобальної рецесії через мита Трампа

Про що попереджає J.P. Morgan
Джерело:  Reuters

Команда інвестиційного банку J.P. Morgan підвищила оцінку ймовірності глобальної рецесії з 40% до 60% у 2025 році на тлі оголошення торговельних мит, які ввів американський лідер Дональд Трамп.

Головні тези:

  • Політика адміністрації Трампа вважається найбільшим ризиком для глобальних перспектив.
  • Економіка США може швидко скотитися до рецесії.

Про що попереджає J.P. Morgan

Представники банку опублікували аналітичну записку, яку підготувала команда стратегів на чолі з Брюсом Касманом.

У ній йдеться про те, що підривна політика адміністрації Дональда Трампа визнана найбільшим ризиком для глобальних перспектив протягом усього року.

Окрім того, наголошується, що підхід Білого дому став менш дружнім до бізнесу, ніж прогнозувалося раніше.

Ефект від цього підвищення податків, ймовірно, буде посилений через відповідні заходи, погіршення ділових настроїв у США і збої в ланцюжку поставок, — наголосив Брюс Касман.

Що важливо розуміти, з ідентичними попередження також виступили команди Barclays і Deutsche Bank.

За їхніми словами, американська економіка може швидко скотитися до рецесії, якщо мита Трампа залишаться в силі.

Нагадаємо, офіційний Пекін вводить 34-відсоткові мита на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки уже з 10 квітня.

Категорія
Політика
Дата публікації

Закінчення війни Росії проти України. Рубіо зажадав від Путіна ухвалити рішення

Рубіо
Джерело:  Суспільне

Державний секретар США Марко Рубіо заявив, що адміністрація президента Дональда Трампа очікує від Росії готовності до припинення війни, яка має стати відомою «через тижні, а не місяці». Зараз же російська сторона порушує перемир’я.

Головні тези:

  • Марко Рубіо вимагає від Росії ухвалити рішення про припинення війни проти України в найближчі тижні.
  • Україна та РФ обговорили заходи з метою заборони ударів по енергетичних об'єктах в рамках перемир'я.
  • Російські війська вчинили масовану атаку на газовидобувні потужності Нафтогазу у ніч проти 28 березня.

Рубіо вимагає від РФ ухвалення рішення щодо закінчення війни проти України

Про це він сказав журналістам після зустрічі міністрів країн НАТО.

Якщо буде тактика очікування й затягування, ми не будемо зацікавлені в цьому. І президент Трамп не потрапить у пастку нескінченних переговорів.

Марко Рубіо

Марко Рубіо

Держсекретар США

За словами Рубіо, «скоро, не через пів року, а через тижні» Росія має ухвалити рішення припинити війну. Якщо ж вона цього не зробить, то США мають переоцінити свою тактику.

Він також додав, що росіяни не погодилися на повне припинення вогню, натомість висунувши ідеї часткового перемир’я, але і їх уже кілька разів порушували.

Це про дії. […] Якщо ви не зацікавлені в мирі, тоді ви затягуєте процес, ви придумуєте якісь виправдання... Ми не будемо затягувати це.

США, Україна та РФ опублікували підсумки переговорів на технічному рівні протягом 23-25 ​​березня в Саудівській Аравії. Всі сторони домовилися розробити заходи щодо реалізації угоди про заборону ударів по енергетичних об’єктах росії та України.

Українська сторона передала представникам США список енергетичних об’єктів, по яких Росія не повинна завдавати ударів. Тим часом у Кремлі опублікували перелік російських та українських об’єктів, які, за домовленістю сторін, не можна обстрілювати впродовж 30-денного перемир’я.

Уже наступного дня, 26 березня, Міністерство оборони Росії звинуватило Україну в порушенні домовленостей про взаємне припинення вогню по енергетичних обʼєктах. Генеральний штаб ЗСУ заявив, що це неправда. А під час масованої атаки в ніч проти 28 березня російські війська пошкодили газовидобувні потужності «Нафтогазу».

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?