Справа Мазепи. 12 осіб отримали підозри у розкраданні земель Київської ГЕС
Категорія
Україна
Дата публікації

Справа Мазепи. 12 осіб отримали підозри у розкраданні земель Київської ГЕС

Офіс Генерального прокурора
Ігор Мазепа

В Офісі генерального прокурора зазначили, що затримання директора інвестиційної компанії Concorde Capital Ігоря Мазепи було законним, а тиску на бізнес у цій справі немає.

У ОГП прокоментували затримання Ігоря Мазепи

Прокурор Офісу Генпрокурора Євген Сльота розповів в ефірі телемарафону, що серед 12 підозрюваних — один з керівників Головного управління Держгеокадастру в Київській області, який перебуває під вартою.

Прокурор пояснив, що правоохоронні органи мають право без ухвали суду затримати підозрюваного (Ігоря Мазепу, — ред.), якщо є обґрунтовані підстави вважати, що він може втекти від кримінальної відповідальності.

У слідчих було достатньо підстав вважати, що підозрюваному було відомо про те, що в кінці минулого року у цьому ж провадженні групі осіб було повідомлено про підозру. 6 з них було взято під варту, 1 особу оголошено в розшук. Саме тому, на думку слідства, підозрюваний, 18 січня вчинив спробу виїхати за межі України, — пояснив прокурор.

Він додав, що підозрюваним інкримінуються події не 10-річної давнини, а 2020-2021 рр. Вказане розслідування було розпочато в 2021 році і об’єднано з іншим, яке також стосується заволодіння землями в межах дамби Київської ГЕС. Об’єднаному провадженню було автоматично присвоєно номер провадження, розпочатого раніше.

Сльота зазначив, що запобіжний захід повинен забезпечувати виконання підозрюваним процесуальних обов’язків та запобігати спробам переховуватися від слідства, а розмір застави не повинен дублювати розмір збитків.

Жодної політичної вмотивованості чи тиску на бізнес у цій справі немає, — наголосив прокурор.

Справа Ігоря Мазепи: що відомо

18 січня на польсько-українському кордоні затримали бізнесмена та засновника компанії Concorde Capital Ігоря Мазепу. У ДБР зазначили, що Мазепа є організатором оборудки з відчуження земель критичної інфраструктури — Київської ГЕС.

19 січня Печерський районний суд Києва обрав йому запобіжний захід у вигляді взяття під варту з можливістю внести заставу в 349 мільйонів гривень.

У Concorde Capital вважають, що затримання Мазепи пов’язане з його «публічною позицією щодо посилення тиску з боку правоохоронних органів на власників українського бізнесу».

Категорія
Україна
Дата публікації

Україна повернула 189 своїх громадян з полону РФ — фото та відео

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими
полонені

30 грудня відбувся новий масштабний обмін полоненими між Україною та країною-агресоркою Росією.

Головні тези:

  • Серед звільнених є і військовослужбовці, і цивільні особи.
  • Президент України Володимир Зеленський висловив подяку усім, хто зробив обмін можливим.
  • Україна продовжує працювати над звільненням усіх своїх громадян, які перебувають у полоні РФ.

189 українців повернулися додому з ворожого полону

Першим радісною звісткою поділився глава держави Володимир Зеленський.

Повернення наших людей з російського полону — це завжди дуже хороші новини для кожного з нас. І сьогодні один із таких днів: нашій команді вдалося повернути 189 українців додому.

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

За словами українського лідера, йдеться як про воїнів, так і про цивільних.

Серед звільнених — захисники «Азовсталі» та Маріуполя, ЧАЕС, острова Зміїного, із різних напрямків фронту: солдати, сержанти, офіцери.

Також вдалося врятувати з російського полону нацгвардійців, у тому числі «азовців», прикордонників, тероборонівців, бійців Військово-Морських та Збройних Сил.

І також двоє цивільних, які були захоплені в Маріуполі. Кожного вдома чекають рідні та близькі. І це радість, що нам вдалося їх повернути. Сьогодні ще 189 родин щасливі. Ми працюємо, щоб звільнити з російського полону кожного й кожну. Це наша мета. Ми нікого не забуваємо.

Володимир Зеленський висловив вдячність усім, хто зробив новий обмін можливим.

Деталі нового масштабного обміну між Україною та РФ

Що важливо розуміти, це один із найбільших обмінів, проведених Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими з 24 лютого 2022 року.

Штаб разом з командною українського лідера Володимира Зеленського зміг врятувати:

  • 87 військовослужбовців ЗСУ (з них 17 – ТрО),

  • 43 – НГУ,

  • 33 – ДПСУ,

  • 24 – ВМС.

Як уже згадувалося раніше, сьогодні додому повернулися також двоє цивільних.

Чимало громадян України перебували в російському полоні понад два з половиною роки. Захисники мають загострені хронічні хвороби, наслідки мінно-вибухових травм, важкі поранення. Цього разу звільнено 173 рядових та сержантів та 14 офіцерів.

Команда Штабу висловлює вдячність Об’єднаним Арабським Еміратам за сприяння в організації обміну.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?