Справа Мазепи. 12 осіб отримали підозри у розкраданні земель Київської ГЕС
Категорія
Україна
Дата публікації

Справа Мазепи. 12 осіб отримали підозри у розкраданні земель Київської ГЕС

Офіс Генерального прокурора
Ігор Мазепа

В Офісі генерального прокурора зазначили, що затримання директора інвестиційної компанії Concorde Capital Ігоря Мазепи було законним, а тиску на бізнес у цій справі немає.

У ОГП прокоментували затримання Ігоря Мазепи

Прокурор Офісу Генпрокурора Євген Сльота розповів в ефірі телемарафону, що серед 12 підозрюваних — один з керівників Головного управління Держгеокадастру в Київській області, який перебуває під вартою.

Прокурор пояснив, що правоохоронні органи мають право без ухвали суду затримати підозрюваного (Ігоря Мазепу, — ред.), якщо є обґрунтовані підстави вважати, що він може втекти від кримінальної відповідальності.

У слідчих було достатньо підстав вважати, що підозрюваному було відомо про те, що в кінці минулого року у цьому ж провадженні групі осіб було повідомлено про підозру. 6 з них було взято під варту, 1 особу оголошено в розшук. Саме тому, на думку слідства, підозрюваний, 18 січня вчинив спробу виїхати за межі України, — пояснив прокурор.

Він додав, що підозрюваним інкримінуються події не 10-річної давнини, а 2020-2021 рр. Вказане розслідування було розпочато в 2021 році і об’єднано з іншим, яке також стосується заволодіння землями в межах дамби Київської ГЕС. Об’єднаному провадженню було автоматично присвоєно номер провадження, розпочатого раніше.

Сльота зазначив, що запобіжний захід повинен забезпечувати виконання підозрюваним процесуальних обов’язків та запобігати спробам переховуватися від слідства, а розмір застави не повинен дублювати розмір збитків.

Жодної політичної вмотивованості чи тиску на бізнес у цій справі немає, — наголосив прокурор.

Справа Ігоря Мазепи: що відомо

18 січня на польсько-українському кордоні затримали бізнесмена та засновника компанії Concorde Capital Ігоря Мазепу. У ДБР зазначили, що Мазепа є організатором оборудки з відчуження земель критичної інфраструктури — Київської ГЕС.

19 січня Печерський районний суд Києва обрав йому запобіжний захід у вигляді взяття під варту з можливістю внести заставу в 349 мільйонів гривень.

У Concorde Capital вважають, що затримання Мазепи пов’язане з його «публічною позицією щодо посилення тиску з боку правоохоронних органів на власників українського бізнесу».

Категорія
Україна
Дата публікації

Що відбувається у Бєлгородській області — дані генерала Каволі

Каволі описав ситуацію на Бєлгородщині
Джерело:  Politico

Головнокомандувач Об'єднаних збройних сил НАТО в Європі, американський генерал Крістофер Каволі повідомив, що Сили оборони України дійсно увійшли на російську Бєлгородщину, таким чином розширивши свою присутність на території ворога.

Головні тези:

  • Українська армія займає міцні оборонні позиції на цій ділянці фронту.
  • Генерал Каволі є першим військовим чиновником, який підтвердив українську присутність у Бєлгородській області.

Каволі описав ситуацію на Бєлгородщині

Згідно з даними генерала, станом на сьогодні значні сили утримують чималу — хоча й зменшену, але все ж таки суттєву — частину території в Курській області Росії.

І вони (ЗСУ — ред.) утримують дуже вигідні з оборонного погляду позиції південніше, у Бєлгородській області... Українці кілька тижнів тому почали невеликий контрнаступ на території Росії (у Бєлгородській області). Тож у цьому районі все ще триває протистояння зі змінним успіхом.

Крістофер Каволі

Крістофер Каволі

Головнокомандувач Об'єднаних збройних сил НАТО в Європі, американський генерал

Що важливо розуміти, саме Каволі — перший військовий чиновник, який підтвердив, що Сили оборони України пробилися на російську Бєлгородщину.

За словами американського генерала, наразі українська армія займає міцні оборонні позиції на цій ділянці фронту.

Окрім того, бійці ЗСУ щотижня покращують свої можливості з набору і навчання нових солдатів для їхнього зміцнення.

Категорія
Політика
Дата публікації

Вступ України в НАТО. Рютте відреагував на скандальні заяви Трампа

Рютте
Джерело:  NV

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте прокоментував гучні заяви президента США Дональда Трампа про те, що Україна ніколи не стане членом Альянсу. Як зазначив генсек, на Вашингтонському саміті було ухвалено, що шлях України до НАТО є незворотнім — заяви Трампа нічого не змінили.

Головні тези:

  • Генсек НАТО Марк Рютте вкотре підтвердив незворотність шляху України до членства в Альянсі.
  • Членство в НАТО для України є окремою перспективою й не залежить від припинення вогню на фронті та підписання мирної угоди.

Рютте заперечив твердження Трампа

Генсек НАТО звернув увагу на те, що Україні ніхто й ніколи не обіцяв, що членство в Альянсі буде частиною мирної угоди або припинення вогню.

І іноді я чую, що американці кажуть: ми не думаємо, що членство в НАТО буде частиною припинення вогню або мирної угоди, що це суперечить формулюванням Вашингтонського саміту. І тут я б не погодився. Я думаю, що це дуже добре узгоджується з формулюваннями Вашингтонського саміту. Це дві окремі речі: мирна угода і довгострокова перспектива.

Марк Рютте

Марк Рютте

Генсек НАТО

За словами Рютте, наразі члени НАТО, зокрема й США, працюють разом, щоб взяти командування у Вісбадені (нове командування НАТО — ред.), звідки надходить в Україну вся підтримка.

Окрім того, керівництво Альянсу намагається зрозуміти, як найкраще допомогти Україні стати ще більш взаємосумісною з НАТО, розбудовувати її власні збройні сили, досягти обнадійливого моменту мирної угоди чи припинення вогню.

І давайте сподіватися, що ми зможемо цього досягти. Тож над усіма цими питаннями ми дійсно тісно співпрацюємо, — наголосив Рютте.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?