Трамп видав нову версію свого гучного указу
Категорія
Світ
Дата публікації

Трамп видав нову версію свого гучного указу

Трамп видав нову версію свого гучного указу

Президент США Дональд Трамп пішов на поступки у своїй жорсткій міграційній політиці, підписавши відредаговану версію гучного указу про заборону в'їзду в країну для громадян низки країн Близького Сходу і Африки.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Politico.
Читайте також: Трамп звернувся до Конгресу і зробив несподівану заяву
За даними видання, указ був підписаний 6 березня.
Мова йде, зокрема, про те, що під заборону на в'їзд в США відтепер не підпадають ті, хто вже має візи на руках, також зі списку семи мусульманських країн, які підпадають під заборону, виключений Ірак.
Таким чином, згідно з указом, 90-денний заборону на в'їзд в США діє громадян шести країн: Ірану, Лівії, Сомалі, Судану, Сирії та Ємену. Він також припиняє прийом біженців з усього світу на 120 днів.
У новій редакції анти міграційного указу також немає положень, які дають пріоритет для біженців-християн з мусульманських країн.
Як повідомляв ONLINE.UA, росіянам також посилила візовий режим з США згідно зі скандальним указом глави Білого дому Дональда Трампа.

Категорія
Політика
Дата публікації

Україна стане членом НАТО, але є одне "але"

Рютте
Джерело:  online.ua

Вступ України до Альянсу залишається незворотним, попри це він не буде елементом потенційної мирної угоди з Росією. Про це попередив генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час свого візиту до України та зустрічі з главою держави Володимиром Зеленським.

Головні тези:

  • Вступ України у НАТО не передбачає потенційних мирних угод з Росією.
  • Головна мета членів Альянсу полягає у забезпеченні справжнього миру для України.

Ротте розставив всі крапки над “і”

Генсек НАТО заспокоїв українців, наголосивши, що рішення Вашингтонського саміту 2024 року, згідно з яким шлях України до членства в Альянсі є незворотним, не втратить своєї сили.

Шлях України до НАТО незворотній. Таким був результат Вашингтонського саміту, і нічого не змінилося. Коли ми говорили, що Україна одного дня стане членом НАТО, ми ніколи не обіцяли, що це буде частиною мирної угоди.

Марк Рютте

Марк Рютте

Генсек НАТО

Як зазначив генсек Альянсу, наразі ключова ціль союзників Києва — забезпечити для України "справжній мир".

На цьому шляху не можна погоджуватися на тимчасове замороження війни, подібне до Мінських домовленостей.

Звичайно, те, над чим працює американський президент, — це приведення України до міцного тривалого миру. Тобто не до Мінська-3, а до справжнього припинення вогню та мирної угоди, — додав Марк Рютте.

Категорія
Технології
Дата публікації

Компанія Meta отримала звинувачення у створенні незаконної монополії — чим це загрожує

Цукерберг
Джерело:  Reuters

Федеральна торгова комісія США (ФТК) ініціювала судовий процес проти корпорації Meta за звинуваченням у створенні незаконної монополії в соціальних мережах, шляхом придбання Instagram і WhatsApp. Антимонопольне відомство США намагатиметься довести доцільність скасування цих угод.

Головні тези:

  • Федеральна торгова комісія США звинувачує Meta у створенні незаконної монополії в соціальних мережах після придбання Instagram та WhatsApp.
  • Meta відхрещується від звинувачень, називаючи справу абсурдною та шкідливою для розвитку технологій.
  • Судовий процес запланований на липень 2025 року, де Марк Цукерберг має пояснити свої дії, спрямовані на усунення конкурентів.

На Meta чекає суд: що сталося

Як стверджує Федеральна торгова комісія США, придбання цих компаній мали на меті усунути конкурентів, які могли б загрожувати статусу Facebook як основної платформи соціальних мереж. ФТК подала позов у 2020 році під час першого терміну президента Дональда Трампа.

Директорка Meta з юридичних питань Дженніфер Ньюстед назвала у своєму блозі цю справу слабкою і такою, що стримує інвестиції в технології.

Це абсурд, що ФТК намагається розвалити велику американську компанію в той самий час, коли адміністрація намагається врятувати китайський TikTok.

Meta регулярно звертається до Трампа з моменту його обрання, відмовившись від модерації контенту, яку республіканці вважають цензурою, і пожертвувавши 1 млн дол на інавгурацію Трампа. Генеральний директор Meta Марк Цукерберг також неодноразово відвідував Білий дім протягом останніх тижнів.

Передбачається, що Цукерберг виступить зі свідченнями на суді, де його допитають щодо електронних листів, у яких він пропонував купити Instagram, аби усунути можливого конкурента Facebook, а також висловлював занепокоєння, що WhatsApp із сервісу зашифрованих повідомлень може перетворитися на соціальну мережу.

У судових матеріалах Meta наполягає, що придбання Instagram у 2012 році та WhatsApp у 2014 році було вигідним для користувачів. Компанія також стверджує, що попередні висловлювання Цукерберга втратили актуальність, зважаючи на сучасну жорстку конкуренцію з боку TikTok (ByteDance), YouTube (Google) та месенджера iMessage від Apple.

Федеральна торгова комісія вважає, що Meta має монопольне становище на ринку платформ для спілкування з друзями та родиною. За її словами, основними конкурентами Meta у США є лише Snapchat і MeWe. Натомість сервіси на кшталт X (Twitter), TikTok, YouTube і Reddit, які орієнтовані на поширення контенту серед незнайомців на основі спільних інтересів, не розглядаються як прямі конкуренти Meta.

Судовий процес запланований на липень 2025 року. Якщо ФТК здобуде перемогу, на другому етапі розгляду їй доведеться довести, що примусове відчуження Meta таких активів, як Instagram або WhatsApp, справді допоможе відновити конкуренцію на ринку.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?