У Гонконзі виявили новий заразний штам коронавірусу
Категорія
Світ
Дата публікації

У Гонконзі виявили новий заразний штам коронавірусу

У Гонконзі виявили новий заразний штам коронавірусу
Джерело:  online.ua

Медичні фахівці Гонконгу констатували перші випадки зараження новим мутованим різновидом коронавірусу.

Джерело: South China Morning Post

За оприлюдненими подробицями, йдеться про штам з індексом N501Y. Через його поширення регіон на наступні два тижні закрив прийом рейсів з території Індії, Пакистану та Філіппінів.

Особам, які вже встигли прибути до гонконгу з указаних країн, можуть ввести 28-денний карантин з ізоляцією. Водночас місцева влада затвердила рішення про обов’язкове тестування на інфекцію.

Тести перш за все передбачаються для кількох локацій, в яких встиг побувати перший пацієнт з підтвердженим випадком N501Y. Фахівці вже зафіксували маршрути 29-річного чоловіка у період з 29 березня до 18 квітня.

Раніше перший пацієнт з новим заразним штамом працював інженером в Дубаї. Він заразився коронавірусом, однак інкубаційний період в нього був надзвичайно тривалим.

Хвороба була безсимптомною та легкою за перебігом. За час необізнаності хворого щодо власного стану заразилася ще одна людина — його 31-річна знайома.

Станом на середину квітня в Гонконзі в цілому зареєстрували понад 11 тисяч випадків коронавірусу. З них безпосередньо 223 відносять до згаданого штаму N501Y.

Згідно з висновками лікарів, хворобу привезли майже всі з-за кордону. Жертвами пандемії стали 209 пацієнтів.

Медичні фахівці звернули увагу на додаткову небезпечність від N501Y, оскільки цей штам володіє подвійною мутацією. Він більше здатний до виживання та пристосування до різних умов.

На практиці це безпосередньо вказує на його підвищений ризик передачі поміж інфікованими.

“Якщо ми пропустимо варіант і дозволимо йому поширитися, ми можемо потрапити в подібну ситуацію, як зараз відбувається в Індії”, - констатували у Гонконзі.

Штами коронавірусу

Наразі світом шириться безліч різноманітних мутованих варіацій COVID-19. Найбільш “відомими” стали британський, південноафриканський та бразильський штами, походження яких приписують відповідним регіонам світу.

Читайте також:

Категорія
Політика
Дата публікації

Сварка Зеленського і Трампа змінила правила гри в Європі

Європа зрозуміла, що залишилася без захисту США
Джерело:  CNN

Гучний конфлікт у Білому домі призвів до того, що європейські лідери врешті-решт усвідомили, що повинні покладатися лише на себе. Старший науковий співробітник Європейської ради з міжнародних відносин Петро Бурас звертає увагу на те, що зараз у Брюсселя на порядку денному політика, яка була б немислима лише кілька тижнів тому.

Головні тези:

  • Майбутній канцлер ФРН Фрідріх Мерц налаштований рішуче, щоб змінити політику країни.
  • Президент Франції Емманюель Макрон активно пропагує європейську стратегічну автономію від США.

Європа зрозуміла, що залишилася без захисту США

За словами експерта, кардинальні зміни відбулися в Німеччині, де майбутній канцлер Фрідріх Мерц виграв голосування в парламенті за скасування "боргового гальма" Німеччини — механізму обмеження державних запозичень.

Це змінює правила гри в Європі, тому що Німеччина була відсталою — особливо серед великих країн — коли справа стосувалася оборони, — наголосив Петро Бурас.

Саме пробудження Німеччини вказує на те, що Європа стикнулася з поворотним моментом у своїй історії.

Ні для кого не секрет, що французький лідер Еммануель Макрон наразі активно розглядає можливість поширення захисту свого ядерного арсеналу на європейських союзників.

Глава республіки давно закликав до європейської "стратегічної автономії" від США, а сварка Володимира Зеленського та Дональда Трампа підштовхнула Макрона до серйозних рішень.

Навіть відомі своїм нейтралітетом країни переглядають свої позиції. Так, уряд Ірландії висунув законопроєкт, що дає змогу розгортати війська без схвалення ООН, оминаючи можливе російське (або американське) вето.

Категорія
Світ
Дата публікації

Чи може НАТО перемогти Росію без допомоги США — аналіз експертів

Наразі НАТО набагато сильніший, ніж Росія

У разі виходу США з Альянсу, країни НАТО все ще матимуть потужний військовий потенціал, який зможе їх захистити під час можливої війни з Росією. Одну з головних ролей може відіграти Туреччина та її рішення у цьому контексті.

Головні тези:

  • Європейські країни НАТО мають значну перевагу у кількості військової техніки та живої сили порівняно з Росією.
  • Можлива відмова Туреччини від участі у війні на боці Альянсу може значно скоротити можливості європейських країн.

Наразі НАТО набагато сильніший, ніж Росія

Що важливо розуміти, армії країн-членів НАТО сягають понад 2 мільйони військових, а в країни-агресорки РФ наразі вдвічі менша кількість особового складу.

Що стосується танків, то в Альянсу їх близько 6700, а Путін може задіяти лише 2900.

На озброєнні європейців перебуває понад 2 300 винищувачів, тоді як у Росії їх трохи менше 1 400. Особливо велика кількісна різниця в артилерії: європейські країни НАТО мають у своєму розпорядженні понад 15 400 гармат, тоді як РФ — 6090.

З заявою з цього приводу виступив австрійський військовий експерт Густав Грессель.

Він попередив про те, що у Росії може бути більше солдатів, ніж наразі відомо.

За словами фахівці, у разі війни між НАТО і Росією Туреччина може відмовитися від участі і військової допомоги через близькість до Москви.

У цьому випадку ресурси європейців значно скоротяться, оскільки Туреччина надає майже чверть солдатів, понад третину бойових танків і майже 18% артилерії.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?