У Грузії підписали закон про "іноагентів". Що зміниться в країні
Категорія
Світ
Дата публікації

У Грузії підписали закон про "іноагентів". Що зміниться в країні

грузія
Джерело:  Ехо Кавказу

Спікер парламенту Грузії Шалва Папуашвілі підписав закон про «іноагентів», на який накладала вето президент країни Саломе Зурабішвілі. Закон набуває чинності відразу після підписання.

Що змінить закон про “іноагентів” в Грузії

Як зазначається, згідно з новим законом, протягом двох місяців (до початку серпня — ред.) відповідні органи та посадовці мають ухвалити та опублікувати підзаконні акти

Своєю чергою, Міністерство юстиції Грузії та Національна агенція публічного реєстру мають провести "попередні матеріально-технічні та інші заходи для виконання цього закону".

За попередньою інформацією, вже із серпня ЗМІ та НУО, які за даними 2023 року отримували понад 20% доходу з-за кордону, протягом місяця мають через Будинок юстиції внести заяву про реєстрацію як організацій, що проводять "інтереси іноземної сили". В іншому разі на них буде накладено штрафи.

Зазначається, що для виявлення організацій, що "проводять інтереси іноземної сили", і перевірки виконання вимог закону Міністерство юстиції країни в будь-який час може провести моніторинг, а уповноважений чиновник — отримати необхідну інформацію, зокрема персональні дані.

Що цьому передувало

Правляча партія «Грузинська мрія» 8 квітня 2024 року зареєструвала в парламенті проєкт про «іноземних агентів». Він змушує медіа й організації з часткою іноземного капіталу звітувати, а також дає право Мінʼюсту влаштовувати перевірки з подальшими штрафами.

14 травня в третьому й остаточному читанні парламент Грузії ухвалив законопроєкт «Про прозорість іноземного впливу». Всі етапи голосувань супроводжувалися протестами.

Грузини виходили на масштабні протести проти цього закону. Опозиція стверджувала, що він копіює російський закон про іноземних агентів.

18 травня президент Грузії Саломе Зурабішвілі ветувала цей закон, а вже 28 травня парламент подолав вето, остаточно затвердивши закон.

Венеціанська комісія Ради Європи рекомендувала Грузії скасувати закон про «іноагентів»у його нинішньому вигляді. Питання Грузії внесуть у порядок денний найближчого саміту лідерів країн ЄС. За словами президента Європейської ради Шарля Мішеля, закон про «іноагентів» є «кроком назад і ще більше віддаляє Грузію від шляху до ЄС»

Категорія
Політика
Дата публікації

Франція прагне тривалого і міцного миру в Україні — Макрон

Emmanuel Macron
Макрон

Президент Франції Емманюель Макрон повідомив, що провів розмову із колегами з ЄС, а також Канади, Ісландії та Норвегії стосовно України, а також безпеки у Європі.

Головні тези:

  • Франція прагне тривалого і міцного миру в Україні та підтримує безпеку у Європі.
  • Президент Макрон підкреслив необхідність поваги прав України та забезпечення надійних гарантій для тривалого миру.
  • Зусилля за досягненням миру включають залучення України, увагу до безпекових інтересів європейців та збільшення витрат на оборону.

Макрон заявив про безумовну підтримку України

Про це президент Франції написав у соцмережі X.

Я щойно мав чергову тривалу розмову з кількома колегами з Європейського Союзу, а також Канади, Ісландії та Норвегії. Позиція Франції та її партнерів чітка і єдина. Ми хочемо тривалого і міцного миру в Україні. Ми стоїмо поруч з Україною і будемо виконувати всі наші обов'язки для забезпечення миру і безпеки в Європі. Це фундаментальний інтерес Франції, і я є його гарантом.

Емманюель Макрон

Емманюель Макрон

Президент Франції

Французький лідер також повідомив, що зусилля задля досягнення миру триватимуть відповідно до наступних принципів:

  • Україна завжди має бути залучена, а її права поважатимуться.

  • Мир має бути тривалим і супроводжуватися надійними і перевіреними гарантіями.

  • Необхідно брати до уваги безпекові інтереси європейців.

Ми переконані в необхідності збільшення наших витрат на оборону і безпеку та посилення можливостей для Європи і кожної з наших країн. Рішення будуть прийняті найближчими днями і тижнями, - резюмував Макрон.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?