Після нещодавньої перемоги української сторони у судовому процесі про приналежність колекції "скіфського золота", в Кремлі задумалися над доцільністю подальшої судової тяганини. Подальші юридичні процедури охарактеризував прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.
Джерело: ТАСС
"Що стосується "скіфського золота", то належить найретельнішим чином проаналізувати подальші судові перспективи щодо відстоювання наших інтересів і потім виконати ті юридичні процедури, які можливі для продовження цього процесу", - сказав Пєсков.
Нагадаємо, на останньому своєму засіданні Апеляційний суд Амстердама визнав "скіфське золото" українською власністю і постановив передати його Україні. Суд столиці Нідерландів для врегулювання конфлікту обрали невипадково. Саме в цьому місті перебувала експозиція, коли наприкінці зими – на початку весни 2014 року Росія анексувала Крим. В місцевому музеї Алларда Пірсона, експонати мали демонструвати до кінця серпня.
Вже незабаром після ретельного аналізу ситуації, український уряд ухвалив рішення про передання усіх такого роду експонатів у розпорядження Міністерства культури. Мінкульт, своєю чергою, заочно вилучив їх у кримських музеїв та передав на зберігання до київського музею історії України.
Україна вперше вела судові справи з окупаційною стороною
Судовий процес став першим в історії України в форматі контактування з підзвітною окупаційній адміністрації стороною. До історії зі "скіфським золотом", українська сторона жодного разу за період незалежності не вела судові справи зі стороною, винною в анексії частини території.
Нагадаємо, за планом виставку повинні були повернути з Нідерландів у червні 2014 року. Проте, через анексію Автономної Республіки Крим Російською Федерацією повернення так і не відбулось і наближення вирішення цього питання сталось лише з нещодавнім ухваленням постанови зі сторони Апеляційного суду Амстердама.
В колекції є бронзові та срібні прикраси кінської зброї сарматів, ліпні посуди-вододіли IV століття тощо. Вона містить також експонати, що знайдені в Усть-Альмінському некрополі, могильнику Сувлу-Кая. “Скіфське золото” творить комплекс трьох історично-етнічних культур Криму — скіфської, готської, сарматської. Виставка є «об’єктом» перетину різних етносів та різних державних утворень протягом багатьох століть.
Читайте також:
Україна здобула гучну перемогу в суді у справі окупованого Криму
Київ оцінив ймовірність проведення нормандської зустрічі глав МЗС.
У Путіна влаштували скандал генсеку НАТО через Україну.