У МОЗ пообіцяли нові договори на придбання вакцини проти COVID-19
Категорія
Україна
Дата публікації

У МОЗ пообіцяли нові договори на придбання вакцини проти COVID-19

У МОЗ пообіцяли нові договори на придбання вакцини проти COVID-19
Джерело:  online.ua

Україна станом на початок 2021 року все ще очікує надходження повноцінної вакцини проти коронавірусу COVID-19. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов тим часом оголосив про підготовку до підписання кількох нових договорів з цього приводу. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на брифінг посадовця у середу. 6 січня.

За його словами, відомство не може надати подробиць з цього приводу.

"Я не маю права до підписання договорів розголошувати, з якими компаніями і на якій стадії підписання ми знаходимося. Але можу сказати, що найближчим часом у нас будуть підписані інші договори з компаніями, які будуть постачати вакцини в Україну", - пояснив Степанов.

Нагадаємо, перша у світі кампанія з масової вакцинації проти COVID-19 розпочалася у Великій Британії ще до Нового року. До британців незабаром приєдналися Сполучені Штати.

Нещодавно у Всесвітній організації охорони здоров'я підтвердили, що вакцинація почалася вже у 30 країнах світу. Утім, до України відповідні процеси ще не дісталися.

Станом на ранок 6 січня в Україні зареєстрували 1 090 496 випадків коронавірусу від початку пандемії. Добове зростання становить 6 911.

Як повідомляв ONLINE.UA, Міністерство охорони здоров’я уклало перший контракт на постачання в Україну вакцини проти коронавірусу. Йдеться про отримання у "максимально короткі терміни" препарату компанії Sinovac Biotech. За оприлюдненими даними, переговори з китайським виробником тривали з вересня 2020 року.

Передбачається, що перша партія з 700 тисяч доз надійде до України у перші 30 діб з моменту офіційної реєстрації в КНР. Третя фаза клінічних досліджень препарату завершується 7 січня, а вже незабаром її використання затвердять.

Категорія
Політика
Дата публікації

У Конгресі США підготували спеціальний законопроєкт щодо України

Що замислили законодавці США
Джерело:  Reuters

Як вдалося дізнатися журналістам, демократи-конгресмени уже представили законопроєкт, який має на меті значно посилити підтримку України, а також ввести ще жорсткіші санкції проти Росії за загарбницьку війну, яку вона продовжує уже понад 11 років.

Головні тези:

  • Законодавці закликають створити посаду спеціального координатора з відновлення України.
  • Конгресмени з обох партій вбачають загрозу у схильності Трампа ставати на бік Росії.

Що замислили законодавці США

Згідно з даними ЗМІ, у новому законопроєкті йдеться про багаторівневу допомогу Україні, зокрема про фінансування безпекових потреб, післявоєнне відновлення та посилення санкцій проти країни-агресорки РФ.

Документ складається з кількох ключових розділів. Так, у першому демократи підтверджують підтримку України та НАТО, а також закликають створити посади спеціального координатора з питань відновлення України.

Другий розділ стосується безпекової допомоги, зокрема прямих кредитів і військового фінансування. У третьому йдеться про суворі санкції та експортний контроль, які мають торкнутися російських банків, енергетичної та гірничодобувної галузей, а також чиновників РФ.

Як стверджують інсайдери, це — це ще одна спроба демократів посилити тиск на команду американського лідера Дональда Трампа, щоб вона обрала вірний шлях та не відступилася від України.

Журналісти звертають увагу на те, що конгресмени з обох партій стурбовані долею України.

Вони усвідомлюють, що Трамп схиляється на бік Росії і це може мати жахливі наслідки не лише для Києва, а й для Вашингтона.

Категорія
Політика
Дата публікації

Коли Путін може згодитися на перемир'я — прогноз Естонії

Путін
Джерело:  The Guardian

На переконання міністра оборони Естонії Ханно Певкур, російський диктатор Володимир Путіна може погодитися підписати угоду з командою президента США Дональда Трампа щодо перемир'я на фронті в Україні до 9 травня через свою любов до "особливих дат". 

Головні тези:

  • Певкур вважає, що рішення Путіна можна спрогнозувати, орієнтуючись на його пристрасть до символізму.
  • Команда Трампа хоче домовитися з Росією про припинення вогню до кінця квітня.

Чого далі очікувати від Путіна

Журналісти поцікавилися в естонська міністра, чому він дійшов висновку, що країна-агресорка РФ спробує укласти угоду зі США саме до 9 травня.

Я читаю знаки. Путін був завжди уважним до дат, — наголосив Ханно Певкур.

На цьому тлі він також нагадав про те, що 23 лютого 2022 року у Росії відзначили день Збройних сил, а наступного дня — 24 лютого — Путін наказав розпочати повномасштабне вторгнення в Україну.

Тому я вважаю, що і 9 травня, яке для нас є днем Європи, для Росії є днем закінчення Другої світової війни, вони будуть прагнути, можливо, до цього, щоб отримати якусь угоду, якесь перемир'я чи щось подібне, — озвучив свій прогноз Певкур.

Що важливо розуміти, 11 квітня стало відомо про те, що спеціальний представник президента США Стів Віткофф вкотре вирушив до Росії

У Москві він проведе перемовини з диктатором Путіним щодо припинення вогню на фронті.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?