У Непалі затримали людей, які переправляли молодь на війну проти України
Категорія
Світ
Дата публікації

У Непалі затримали людей, які переправляли молодь на війну проти України

Непал
Джерело:  Reuters

Поліція Непалу затримала 10 осіб, які заманювали безробітних молодих людей у російську армію для війни проти України.

У Непалі затримали вербувальників до армії РФ

Поліція зазначила, що затримані стягували з молоді величезні суми грошей за туристичні візи, а потім відправляли їх до російської армії.

Начальник поліції округу Катманду Бхупендра Хатрі сказав, що 10 осіб перебувають під вартою. Їх затримали протягом останніх кількох днів.

Ми обговорюємо цю справу з урядовими юристами і подамо її до суду, — сказав Хатрі Reuters.

Коли затримані постануть перед судом поки невідомо.

Це справа про контрабанду людей... організовану злочинність, - додав Хатрі.

За його словами, затримані незаконно брали з кожної людини до 9000 доларів і відправляли їх до Росії за «візитними (туристичними) візами», в основному через ОАЕ. Потім їх вербували до російської армії.

Непал попросив РФ не вербувати своїх громадян

Цього тижня Непал попросив Москву не вербувати своїх громадян до російської армії та повернути близько 200 непальців зі своїх збройних сил назад.

Це відбулося після того, як шестеро громадян Непалу, які служили в російській армії, були вбиті.

Непал також попросив Росію виплатити компенсацію сім’ям загиблих громадян Непалу.

Reuters пише, що непальські солдати, яких називають гуркхами, відомі своєю хоробрістю та бойовими навичками. Вони служили в британській та індійській арміях після здобуття Індією незалежності в 1947 році.

Нагадаємо, що 4 грудня журналіст Андрій Цаплієнко опублікував відео допиту полоненого 22-річного непальця. Той розповів, що він нібито вчився в РФ і в нього закінчилася віза.

У російській армії йому пообіцяли 195 тис рублів (77 тисяч гривень), проте заплатили лише 4 тис (1 589 грн).

Категорія
Україна
Дата публікації

Залужний розкрив правду про "секретну зброю" України у Вісбадені

Валерій Залужний
Залужний розповів про штаб у Вісбадені

Ексголовнокомандувач ЗСУ, посол України у Великій Британії Валерій Залужний вирішив розповісти подробиці створення військового штабу в німецькому Вісбадені у 2022 році, який став "секретною зброєю" у плануванні операцій та формуванні потреб для їх реалізації.

Головні тези:

  • Ідея логістичного оперативного штабу в Вісбадені була реалізована завдяки підтримці Великої Британії.
  • Цей майданчик став чудовим механізмом взаємодії України з її партнерами.

Залужний розповів про штаб у Вісбадені

Ексголовнокомандувач ЗСУ нагадав про те, що після 24 лютого 2022 року військова допомога від союзників Києва суттєво зросла.

Саме тоді Україна почала отримувати багато різноманітної зброї і техніки, а з цим — і нові виклики, пов’язані з її доставкою та ремонтом.

Саме тому у квітні 2022 року ми створили центр з координації постачання військової допомоги Україні. Він базувався у штаб-квартирі Європейського командування США у Штутгарті, Німеччина. Через деякий час цей штаб продовжив роботу у Вісбадені.

Валерій Залужний

Валерій Залужний

Ексголовнокомандувач ЗСУ, посол України у Великій Британії

Потім прийшло розуміння, що Україні та її союзникам потрібен спільний з партнерами оперативний штаб, який буде здійснювати оцінку потреб у зброї та техніці, виходячи з планування операцій.

Саме на цьому тлі вперше виникла ідея створити на базі логістичного оперативний штаб, який би аналізував сплановані операції ЗСУ і, відповідно до стандартів НАТО, формував під них потребу.

Цю ідею вдалося втілити в життя завдяки підтримці офіційного Лондона.

І Вісбаден отримав нове дихання. У цьому штабі планували операції, проводили воєнні ігри, формували потреби для ЗСУ та передавали їх до Вашингтона та європейських столиць, — наголосив Залужний.

За його словами, саме цей майданчик став чудовим механізмом взаємодії з союзниками Києва щодо майбутніх воєнних операцій та формування потреб під них.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?