У Німеччині відмовились від виділення додаткової фінансової допомоги Україні
Категорія
Політика
Дата публікації

У Німеччині відмовились від виділення додаткової фінансової допомоги Україні

Олаф Шольц
Джерело:  Frankfurter Allgemeine Zeitung

Поточний бюджетний план уряду Німеччини не передбачає виділення нових коштів на підтримку України. 

Головні тези:

  • Німеччина відмовилась від виділення додаткової фінансової допомоги Україні за нинішнього бюджетного плану.
  • Замороження фінансової та військової підтримки України спровоковане жорсткою економією з боку Німеччини.
  • Відсутність підтримки від Німеччини призвела до дефіциту запчастин і боєприпасів для української військової техніки.
  • Плани використовувати конфісковані гроші російського центрального банку на допомогу для України стикаються з юридичними труднощами.
  • Суперечки у федеральному уряді Німеччини відносно подальшої фінансової підтримки України говорять про складність ситуації.

Що відомо про плани Німеччини щодо фінансової допомоги Україні

Журналісти видання зазначають, що опозиційні німецькі політики вже звинуватили владу у фактичному заморожуванні фінансової та військової допомоги Україні.

Підкреслюється, що на вимогу канцлера Олафа Шольца, уряд не схвалюватиме додаткові запити Міноборони країни що надання додаткової військової допомоги Україні.

Автори матеріалу додають, що вже схвалена фінансова та військова допомога продовжить надходити до України.

Уряд Німеччини фактично заморожує подальшу допомогу Україні
Німецькі танки в Україні

Зазначається, що фактичне заморожування фінансової та військової допомоги Україні з боку Німеччини проводиться в рамках заходів жорсткої економії з боку канцелярії та Мінфіну країни.

Відповідне прохання міністр фінансів Крістіан Лінднер передав у листі до міністра оборони Бориса Пісторіуса 5 серпня.

Журналісти видання підкреслюють, що заборона вже фактично вступила у дію і матиме негативні наслідки для України.

Оскільки заплановану подальшу військову підтримку планується скоротити майже вдвічі наступного року, а згодом зменшити до менш ніж десятої частини від нинішньої суми у 2027 році.

Однак за словами представників Мінфіну Німеччини, ситуація виглядає зовсім іншим чином.

Лист Лінднера від 5 серпня, який є в розпорядженні FAS, показує, що він не очікує раптового скорочення коштів для України.

Щоправда, гроші тепер надходитимуть не з федерального бюджету, а із заморожених активів російського центрального банку.

Союзники України конфіскували близько 300 мільярдів доларів після масштабної атаки РФ, і країни G7 на своєму саміті в Італії вирішили використати надходження від цих грошей для фінансування 50-мільярдного кредиту для Києва.

Тепер Лінднер очікує, що Україна використає ці гроші для "покриття значної частини своїх військових потреб".

Однак рішення країн G7 ще далеке від реалізації і є юридично суперечливим.

Тривають міжнародні переговори, і ніхто в жодному з федеральних відомств, з якими спілкувалася FAS, не знає, скільки місяців пройде, перш ніж гроші нарешті надійдуть.

За словами одного з представників уряду Німеччини, досягнуто межу, за якою Німеччина більше не може робити жодних обіцянок щодо подальшої допомоги Україні.

Нові замовлення для України не розміщуються, оскільки вони більше не фінансуються, - заявили в бюджетному комітеті Бундестагу.

Інформацію також підтвердив опозиційний політик Інґо Ґедехен.

З дня на день Олаф Шольц і його коаліція заморожують фінансову, а отже, і військову підтримку України, - зазначив Ґедехен.

Що не так із підтримкою Німеччиною переданої Україні військової техніки

Спостереження FAS у зоні бойових дій ілюструють вплив постійної відсутності підтримки з боку Німеччини.

Деякі німецькі гармати на передовій мають так мало запчастин і боєприпасів, що можуть зробити лише три-чотири постріли на день.

Висока скорострільність Panzerhaubitze 2000, одна з її найбільших переваг, не може бути використана.

Через брак спеціальних боєприпасів вона не може розвинути свою велику дальність стрільби.

Оскільки запасних частин також не вистачає, окремі екземпляри гаубиці або основного бойового танка Leopard 1A5 неодноразово розбирають на запчастини, щоб підтримувати роботу інших.

За інформацією з кількох джерел, заборона на додаткове фінансування військової допомоги Україні призвела до "справжньої суперечки" у федеральному уряді.

Канцелярія хоче призупинити фінансування, але Міністерство оборони, Міністерство закордонних справ і Міністерство економіки з цим не згодні.

Категорія
Україна
Дата публікації

Як проходило звільнення Агрегатного заводу у Вовчанську — унікальні кадри ГУР

ГУР
Агрегатний завод у Вовчанську

У Головному управлінні розвідки Міноборони України оприлюднили унікальні кадри звільнення Агрегатного заводу у Вовчанську на Харківщині від російських окупантів. 

Головні тези:

  • Штурм та зачистка Агрегатного заводу у Вовчанську були одними з найскладніших фронтових операцій у 2024 році.
  • Завдяки воям-розвідникам “Спецпідрозділу Тимура” вдалося звільнити завод та взяти російських окупантів у полон.

Що відомо про звільнення бійцями ГУР Агрегатного заводу у Вовчанську

За інформацією ГУР, штурм та зачистка 40 будівель підприємства від російських окупантів були однією з найскладніших фронтових операцій у 2024 році.

Операцію проводили воїни-розвідники "Спецпідрозділу Тимура".

На відео вперше показали штурмові дії за підтримки 120-мм міномета, взяття російських окупантів у полон та роботу бойових медиків під час цієї операції "тимурівців".

Вовчанський агрегатний завод — підприємство у місті Вовчанськ Чугуївського району Харківської області з виробництва агрегатів, насосних автоматичних установок. Завод був захоплений росіянами після початку повномасштабного вторгнення. У червні 2024 року ЗСУ заблокували підрозділи російських окупантів та унеможливили для них підвезення медикаментів та запасів. 24 вересня 2024 року бійці ГУР відновили контроль над заводом після зачистки кількох десятків будівель об'єкта.

Що відомо про поточну ситуацію на фронті

Від початку доби на фронті відбулося 101 бойове зіткнення. Наші захисники зупиняють ворога, тримають рубежі та руйнують плани росіян. Разом з тим, окупанти далі зосереджують зусилля на Курахівському, Покровському, Времівському напрямках та на Курщині.

  • На Куп’янському напрямку ворог з початку доби проводить три спроби просунутися до наших позицій в районах Колісниківки, Загризового та Нової Кругляківки.

  • Агресор також збільшив кількість атак до шести на Лиманському напрямку. Атакує поблизу Новосергіївки, Твердохлібового, Копанок, Макіївки, Іванівки.

  • На Краматорському напрямку наші захисники відбили дев’ять атак окупантів в районі Часового Яру, Ступочок та Предтечиного. Одне боєзіткнення триває дотепер.

  • На Торецькому напрямку ворог п’ять разів намагався йти вперед в районі Торецька та в напрямку Щербинівки. На даний час триває бій.

  • Активність ворога наразі зберігається і на Покровському напрямку. Сімнадцять разів за сьогодні тут розпочиналися зіткнення різної інтенсивності. Відбито ворожі атаки в районах Воздвиженки, Миролюбівки, Лисівки, Нового Труда, Солоного, Котлиного, Піщаного, Покровська, Новоолексіївки та Нововасилівки. Наразі тривають ще сім боєзіткнень.

  • Запеклі бої відбулись на Курахівському напрямку. Поблизу Українки, Петропавлівки та Курахового протягом дня відбулося 11 бойових зіткнень, три ворожі атаки тривають.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?