У Зеленського назвали реальну причину блокування авіасполучення з Білоруссю
Категорія
Політика
Дата публікації

У Зеленського назвали реальну причину блокування авіасполучення з Білоруссю

У Зеленського назвали реальну причину блокування авіасполучення з Білоруссю
Джерело:  online.ua

Українська влада ухвалила напередодні невідкладне рішення щодо повного припинення авіасполучення з Білоруссю, оскільки існувала загроза безпеки громадян.

Джерело: Україна 24

За словами заступника керівника Офісу президента Кирила Тимошенка, після примусової посадки міжнародного рейсу режимом Олександра Лукашенка було припинено також перетин повітряного простору республіки.

“Головна мета - ми захищаємо, і це не санкції, а постанова уряду України. Ми захищаємо громадян України, які подорожують над іншими країнами. Ви бачили, що було минулого тижня, саме тому такі рішення Міністерство інфраструктури і уряд приймають”, - пояснив Тимошенко.

Він звернув увагу водночас на процес будівництва нових аеропортів на території України. В уряді розробляють концепцію національного авіаперевізника на тлі розширення наземної інфраструктури.

“Ми на фінальному етапі переговорів з деякими великими авіакомпаніями, з якими плануємо разом створити національного авіаперевізника, оскільки у них є досвід. Поточного року до "Великого будівництва" додані регіональні хаби, аеропорти. Наразі закінчується проєктування аеропортів, наприклад, в Ужгороді, Чернівцях, Рівному, Полтаві, Кривому Розі, а також у Дніпрі, це великий аеропорт. В червні ви побачите, як полетять літаки в міста, де раніше взагалі їх не було”, - додав Тимошенко.

Посадка лайнера Ryanair в Білорусі

Лайнер фактично змусили до посадки в аеропорту Мінська під приводом нібито бомби. При цьому до кінцевого аеропорту у Вільнюсі літаку залишалося летіти менше - його повернули в інший бік.

Після приземлення правоохоронці й силовики не виявили жодної бомби на борту. Натомість вони заарештували опозиціонера Романа Протасевича та його дівчину Софію Сапегу з російським громадянством.

Літак вилетів до Литви лише через 7 годин. Сам Лукашенко напередодні стверджував, що екіпаж буцімто просто не хотів летіти до Вільнюса. В Євросоюзі цей випадок назвали як акт “повітряного піратства” з боку режиму Лукашенка.

Читайте також:

Категорія
Світ
Дата публікації

Десятки олігархів втекли з Росії через дії Путіна

Путін
Джерело:  online.ua

Близько 24 російських бізнесменів у новому світовому рейтингу Forbes вказані як представники інших країн після того, як вони втекли з РФ. Олігархи виїхали після того, як диктатор Володимир Путін розпочав загарбницьку війну проти України.

Головні тези:

  • Паспорт РФ став перешкодою для ведення бізнесу на Заході. 
  • Щонайменше 6 мільярдерів офіційно відмовилися від російського громадянства.

Найбагатші люди тікають з Росії

Що важливо розуміти, сукупні статки бізнесменів, які уже встигли виїхати, сягають 110 млрд доларів.

Журналісти звертають увагу на те, що співзасновник "Альфа-Груп" Олексія Кузьмічова (7,5 млрд дол) тепер віднесли до Франції.

Окрім того, вказано, що колишній президент "Альфа-Банку" Петро Авен (4,7 млрд дол) став латвійським мільярдером, а засновниця "Інтеко" Олена Батуріна (1,3 млрд дол) фігурує як підприємиця з Великої Британії.

Найбільше "колишніх" російських мільярдерів тепер у Швейцарії: серед них Михайло Прохоров (10,7 млрд дол), Єгор Кульков (4,1 млрд дол), а також Володимир і Микола Фартушняки. Серед інших змін: Андрій Мельниченко (17,4 млрд дол) тепер представляє ОАЕ, Алішер Усманов (16,7 млрд дол) — Узбекистан, а Дмитро Риболовлєв (6,4 млрд дол) — Монако.

Одна з головних причин того, що наразі відбувається з російськими олігархами, це повномасштабне вторгнення РФ в Україну.

Ні для кого не секрет, що паспорт РФ став перешкодою для ведення бізнесу на Заході.

Згідно з останніми даними, 6 мільярдерів офіційно відмовилися від російського громадянства, серед них співзасновник Revolut Микола Сторонський і власник Freedom Тимур Турлов.

Категорія
Україна
Дата публікації

Україна отримає від Данії пакет військової допомоги на майже 1 млрд дол

Уряд Данії
Данія

Данія виділяє новий пакет військової допомоги Україні на 6,7 млрд данських крон (995 млн дол). Допомога виділятиметься упродовж 2025-2027 років.

Головні тези:

  • Данія надає Україні новий пакет військової допомоги на 995 млн доларів, який покриватиме період з 2025 по 2027 рік.
  • Головні елементи пакету допомоги - протиповітряна оборона, артилерія та фінансова підтримка ВПС України.
  • Данія допомагає реалізувати розвиток української оборонної промисловості за данською моделлю, сприяючи українській боротьбі за свободу.

Данія виділяє Україні новий пакет військової допомоги

Про це повідомляє уряд Данії.

Зазначається, що головними елементами нового пакет допомоги стануть:

  • протиповітряна оборона (ППО);

  • артилерія;

  • фінансова підтримка Військово-повітряних сил.

У тому ж числі на період з 2025 по 2027-й Данія виділяє 208 млн доларів на фінансову підтримку постачання артилерії та боєприпасів через союзників.

Кошти також будуть спрямовані на підтримку Коаліції дронів та ІТ-коаліції, а з 2026 по 2027-й будуть виділені додаткові кошти для подальших внесків у розвиток української оборонної промисловості за "данською моделлю".

Абсолютно важливо, щоб ми допомогли українцям розбудувати їхню оборонну промисловість. Данська модель показала, що український потенціал виробляє та постачає обладнання для української боротьби за свободу. Данія має продовжувати інвестувати в це, і я сподіваюся, що інші країни наслідуватимуть наш приклад у ще більшій мірі.

Троелс Лунд Поульсен

Троелс Лунд Поульсен

Міністр оборони Данії

До слова, Данія є одним з активних союзників України у війні проти російської агресії. Вона надає значну військову допомогу, включаючи танки Leopard 1, артилерію, боєприпаси та винищувачі F-16.

Крім військової допомоги, Данія надає фінансову й гуманітарну підтримку, допомагаючи з відновленням інфраструктури та розмінуванням територій. Країна бере участь у санкційному тиску на Росію та виступає за посилення міжнародної підтримки України, зокрема у форматі ЄС і НАТО.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?