Спілка європейських футбольних асоціацій (УЄФА) неочікувано для всіх публічно вшанувала пам’ять двох ліквідованих в Україні окупантів, які в минулому були пов’язані з футболом.
Головні тези:
Обидва російських футболіста у складі окупаційної армії РФ прийшли вбивати українців.
Однак УЄФА цей факт проігнорувала і поки не попросила вибачення.
Що відомо про гучний скандал навколо УЄФА
Журналісти звернули увагу на те, що на початку засідання конгресу УЄФА у Белграді очільник організації Александер Чеферін оголосив хвилину мовчання за представниками європейського футболу, які пішли з життя протягом минулого року.
Після цього в етері було оприлюднено список померлих за рік футболістів, тренерів, футбольних менеджерів, суддів та профільних журналістів з усіх країн Європи, а також з Росії.
Багатьох обурив той факт, що серед тих, чию пам’ять вирішили вшанувати, були колишні російські футболісти Олексій Бугаєв і Заур Казієв.
Заур Казієв (ліворуч) і Олексій Бугаєв (праворуч)
Що важливо розуміти, обидва у складі російської окупаційної армії прийшли вбивати українців, але були денацифіковані оборонцями України.
Олексій Бугаєв був вихованцем московського "Торпедо", також виступав за "Локомотив", "Томь" та "Краснодар". Завершив кар'єру у 2010 році у віці 29 років.
Що стосується Заура Казієва, то він виступав за створений росіянами в окупованому Криму клуб "ТСК-Таврія". Кар'єру завершив 5 років тому.
Кожен з них загинув на українському фронті, однак УЄФА цей факт проігнорувала.
Ворент-офіцер американського спецназу Стів Балестрієрі нагадав про те, що 10 років тому Китай придбав у Росії 24 винищувачі Су-35. Лише згодом Москва усвідомила, що для КНР не проблема скопіювати чийсь винахід та використовувати його у власних цілях.
Головні тези:
Пекін використовував винищувачі Су-35 як проміжній варіант до готовності свого власного літака J-20.
Існує припущення, що Китай купив Су-35 для утримання його на ринку від потенційних конкурентів, таких як Індія.
Росія недооцінила Китай та його плани
Що важливо розуміти, ще 35 років тому Пекін почав закуповувати винищувач дальнього радіуса дії Су-27.
Росія була шокована та обурена, коли Китай представив літак власного виробництва J-11, який нагадував Су-27 — літак, на виробництво якого КНР не мала ліцензії.
Російські ЗМІ виступили проти продажу через побоювання, що китайці скопіюють літак і продаватимуть його як свій власний. Саме так і сталося, — наголосив Балестрієрі.
Ворент-офіцер звертає увагу на те, що вперше цей винищувач був залучений до бойових дій ще 10 років тому в Сирії.
Минуло не так багато часу і Росія погодилася продати Китаю 20 Су-25 за 2 млрд доларів.
Фото: wikipedia.org
Експерт озвучив припущення, що Пекін, цілком можливо, використовував цей винищувач як проміжний варіант, поки їхній літак J-20 не буде повністю готовий.
Одна з інтригуючих теорій полягала в тому, що Китай купив Су-35, щоб утримати його на ринку від таких супротивників, як Індія, яка купує російську і європейську зброю і техніку. Я сумніваюся, що це причина, але це сильна думка, — додав Балестрієрі.
Акції на фінансових ринках, які відкрилися 7 квітня, продовжують падати через «тарифну війну» президента США Дональда Трампа.
Головні тези:
Тарифи Трампа спричинили падіння акцій та світових ринків на 9,5 трлн доларів за три дні.
Різкі втрати на фінансових ринках: S&P 500 втратив 3%, індекс VIX стрімко зрос на фоні нових мит.
Акції оборонних компаній, Tesla Inc. та криптовалюти зазнали найбільших втрат через тарифну політику Трампа.
Світові ринки за три дні “мит Трампа” втратили 9,5 трлн дол
Акції впали, через що триденна втрата вартості світового капіталу склала близько 9,5 трлн дол. Ф’ючерси на акції S&P 500 втратили 3%, а індекс VIX підскочив вище 50. Європейський Stoxx 600 впав на 5%.
Європейський індекс Stoxx 600 впав до найнижчого рівня з грудня 2023 року, а німецький індекс DAX ненадовго просів на 10%, перш ніж відновився. Акції оборонних компаній, які є найкращими цього року, постраждали найбільше, оскільки інвестори накопичували готівку, продаючи акції компаній.
Акції Tesla Inc. впали на 10%. Акції Apple Inc., Amazon.com Inc. і Citigroup Inc. — приблизно на 5%.
Гонконзький індекс Hang Seng впав на 10 % на ранкових торгах, а ринки Шанхаю та Шеньчженя впали на 6 та 8 % відповідно.
На Тайвані, який виробляє переважну більшість найсучасніших напівпровідників у світі, ринки впали на 9,8 % після відкриття вперше після заяви Трампа про введення тарифів — це найбільше одноденне падіння в історії.
Азійські лідери зробили низку заяв до США, щоб спробувати запобігти кризі для своїх економік, а партнери Штатів, такі як Японія, Південна Корея і Тайвань, пообіцяли вести переговори.
Уряд Південної Кореї заявив у неділю, що виділить 2 мільярди доларів в якості екстреної допомоги вітчизняному автопрому, щоб пом’якшити удар від 25% тарифів Трампа на автомобілі іноземного виробництва, які набули чинності минулого тижня.
Криптовалюти втратили майже весь свій приріст з моменту перемоги Дональда Трампа на виборах у листопаді, оскільки наслідки тарифної політики президента США викликали масові продажі активів.
У понеділок біткойн втратив цілих 5,3%, вперше з 7 листопада впавши до 74 600 дол.
Це падіння пов’язане з введенням Трампом масштабних тарифів, які вже призвели до втрати трильйонів доларів на світових ринках.
Ціни на еталонні бренди нафти наближаються до критичного рівня для Росії, оскільки президент США Дональд Трамп ввів нові мита на імпорт, а Китай запровадив тарифи на американські товари у відповідь.
Ціни на нафту досягли найнижчого рівня від середини пандемії коронавірусу 2021 року. Падіння “чорного золота” спричинене шквалом нових мит президента США Дональда Трампа і збільшенням видобутку в групі ОПЕК+.
Видання Reuters пише, що ф’ючерси на нафту марки Brent подешевшали на 3,48 долара, або на 5%, до 66,66 долара за барель, а на американську нафту West Texas Intermediate впали на 3,55 долара, або на 5,3%, до 63,40 долара. Обидва показники на шляху до найбільших тижневих втрат у відсотковому вираженні за пів року.
Падіння світових цін на нафту призвело до зниження ціни на найпопулярнішу російську нафту марки Urals до 50 доларів за барель. Ця ситуація посилила тиск на державний бюджет РФ, оскільки Кремль нарощує витрати для війни з Україною. Ціна нижчою 60 доларів є збитковою для російського бюджету.
Паризька фондова біржа продовжила падіння. CAC 40 зафіксував падіння на 4,5% до 6947,86 пункту (-6,19% на відкритті). У Франкфурті Dax, який об’єднує акції 40 найбільших німецьких компаній, впав на 4,84% після падіння на понад 10% вранці.
Лондонська фондова біржа втратила 4,24%, Міланська — 5,35%, Швейцарська — 5%. Мадридська фондова біржа впала на 5,05%, а Амстердамська — на 5,21%.