Україна повернула додому 45 захисників та захисниць "Азовсталі"
Категорія
Україна
Дата публікації

Україна повернула додому 45 захисників та захисниць "Азовсталі"

Україна повернула додому 45 захисників та захисниць "Азовсталі"
Джерело:  online.ua

6 травня владі України вдалося повернути з російського полону 45 наших захисників та захисниць, які боронили "Азовсталь".

Джерело: Андрій Єрмак

З полону вдалося повернути ще 45 українських воїнів

Чудові новини у цей сонячний день. Ми повертаємо додому 45 наших людей. Це 42 захисники та троє захисниць «Азовсталі». Всі вони - нацгвардійці з підрозділу, створеному 9 років тому на азовських берегах. 35 рядових і сержантів, 10 офіцерів. Серед них є воїни, які одружилися під час оборони Маріуполя, на «Азовсталі», - йдеться в повідомленні.

Фото - telegram.org

Окрім того, також вдалося звільнити українського бійця, який до широкомасштабного вторгнення був у полоні росіян протягом 2,5 років, куди потрапив під час Широкинської операції.

Згодом він був звільнений з полону і одразу повернувся в підрозділ. Повторно потрапив у полон на «Азовсталі» і сьогодні повертається додому.

Фото - telegram.org

Українці - наша найбільша цінність. Продовжуємо виконання завдання Президента Володимира Зеленського «звільнити всіх наших людей» разом з Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими. Слава українським героям! Ми щасливі, що ви вдома!

Фото - telegram.org

Україна та РФ близькі до обміну у форматі "всіх на всіх"

Очільник ГУР МО Кирило Буданов розповів про переговори щодо обміну військовополоненими у форматі “всіх на всіх”.

За його словами, станом на зараз більш ніж 2200 людей звільнено з полону.

Так, ми в принципі наближаємося до цього. Давайте, знову ж таки, подивимося в цифри. Станом на зараз вже обміняно більш ніж 2200 людей. Це безпрецедентний випадок у світовій історії. Ніхто такого не вів. Усі обміни йдуть після завершення бойових дій і ніяк не під час, – зазначив Буданов.

Читайте також:

Категорія
Світ
Дата публікації

У Данії над портом виявили невідомі дрони — до чого тут Росія

Дрон
Джерело:  AP

Над портом Кеге у Данії зафіксували близько 20 підозрілих безпілотників. Правоохоронці почали розслідування.

Головні тези:

  • У Данії зафіксували понад 20 невідомих дронів над портом Кеге, спровокувавши початок розслідування зі сторони правоохоронців.
  • Поліція встановлює походження та кількість безпілотників, з'ясовуючи можливий зв'язок з іншими схожими випадками у країні.
  • Інцидент із незнайомими дронами відбувається на тлі загострення безпекових питань в Європі, пов'язаних з гібридними атаками Росії та ситуацією на сході України.

У Данії над портом літали невідомі дрони

Поліція Данії розслідує повідомлення про виявлення близько 20 безпілотників над портом Кеге, розташованим на південний захід від Копенгагена.

Правоохоронці повідомили, що інцидент стався 3 січня ввечері.

Регіональна поліція заявила, що, прибувши на місце події, офіцери змогли зафіксувати чотири великі безпілотники над пристанню. За словами свідка, який викликав поліцію, загалом у повітрі було близько 20 дронів, які згодом на великій швидкості зникли в затоці Кеге.

Правоохоронці зазначили, що наразі намагаються встановити точну кількість безпілотників, а також їхню належність. Вони наголосили, що жодних дозволів на польоти дронів у цьому районі на момент інциденту видано не було.

Поліція також перевіряє, чи пов’язаний цей випадок з іншими спостереженнями дронів у країні. Інцидент розслідується на тлі зростання безпекових занепокоєнь у Європі, пов’язаних із російськими гібридними атаками та війною проти України.

Підозрілі дрони в небі над США

Невідомі безпілотники неодноразово помічали у штатах Нью-Джерсі, Нью-Йорк, Меріленд і Коннектикут.

Окрім цього підозрілі дрони літали поблизу військових об’єктів США у Європі.

Як зазначає глава Міністерства внутрішньої безпеки Алехандро Майоркас, останнім часом стрімко зросла кількість повідомлень про невідомі літальні об’єкти у штаті Нью-Джерсі.

Майоркас додав, що наразі не має доказів того, що ці невідомі дрони становлять загрозу національній безпеці. Однак, якщо виявиться, що ці дрони є частиною іноземного втручання, громадськість попередять про це.

Категорія
Світ
Дата публікації

У Грузії пройде масштабний страйк проти згортання владою євроінтеграції — коли саме

Тбілісі
Джерело:  Ехо Кавказу

15 січня о 15:00 в Грузії відбудеться загальний попереджувальний страйк робітників і роботодавців, у рамках якого підприємці на 3 години припинять роботу бізнесу.

Головні тези:

  • 15 січня в Грузії відбудеться загальний попереджувальний страйк робітників і роботодавців з вимогою відкриття перемовин щодо вступу до Європейського Союзу.
  • Учасники страйку хочуть продемонструвати своє невдоволення економічною ситуацією в країні.
  • Протести почалися через відмову прем'єр-міністра Грузії розпочати перемовини з ЄС щодо вступу країни до союзу до кінця 2028 року.

У Грузії страйкуватимуть підприємці та робітники

Учасники страйку планують тимчасово закрити свої заклади та вийти на вулиці, щоб продемонструвати своє невдоволення ситуацією в країні.

На 3 години ми тимчасово зачинимо двері та залишимося зовні. Своїм страйком ми покажемо, що на нас чекає в ізоляції: економіка, що застопорилася; закритий бізнес; бідність і безробіття. І загроза, і рішення спільні для всіх — нові вибори та звільнення затриманих. Тому: незалежно від того, де ви працюєте, чи є ви власником бізнесу, керівником або співробітником, — приєднуйтесь до нас! — ідеться в повідомленні ресурсу Protest 24, який анонсував страйк.

У виданні пояснили, що ця акція є відповіддю на заяву прем'єр-міністра Іраклія Кобахідзе від 28 листопада, коли він оголосив, що питання відкриття перемовин з Європейським Союзом щодо вступу Грузії не обговорюватимуться до кінця 2028 року.

Протестувальники вимагають проведення нових виборів і звільнення затриманих під час акцій протесту.

Протести у Грузії

Влада Грузії депортує іноземців-учасників антиурядових мітингів

Влада Грузії розпочала процедури депортації іноземних громадян, які брали участь у протестах на проспекті Руставелі, повідомляє МВС.

Загалом у листопаді-грудні 2024 року країну зобов'язали залишити 91 іноземця. З них понад чверть — учасники акцій проти рішення грузинської влади про заморожування переговорів щодо вступу до ЄС.

Рішення про їхнє видворення приймали після викриття в адміністративних правопорушеннях.

Серед осіб, щодо яких департамент міграції МВС розпочав процедури видворення, є іноземні громадяни, які брали участь в акціях, які проходили в Тбілісі в листопаді-грудні, і яким суд призначив різні адміністративні покарання — у сумі 25 осіб, — інформує МВС.

З 25 згаданих громадян 10 уже залишили територію країни.

У грудні іноземців, які з'являлися на акції, почали викликати до департаменту міграції.

Відомство не уточнює, громадянами яких країн є. Раніше медіа повідомляли, що щонайменше 15 затриманих на акції іноземців — громадяни Росії.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?