Україна припиняє транзит російського газу. Чого очікувати від Путіна
Категорія
Економіка
Дата публікації

Україна припиняє транзит російського газу. Чого очікувати від Путіна

Путін
Джерело:  Bloomberg

Британські журналісти звертають увагу на те, що Україна ухвалила фінальне рішення про припинення транзиту російського газу через свою територію з 1 січня 2025 року. Це може призвести до того, що РФ почне атакувати газову інфраструктуру України, чого не було раніше.

Головні тези:

  • Україна знаходиться під тиском деяких європейських країн щодо продовження транзиту російського газу.
  • Вона готова до транспортування газу з інших джерел.
  • Захист 38 600-кілометрової системи газопроводів України від атак РФ є критичним у разі припинення транзиту.

Критичний момент для України та РФ

Не можна ігнорувати той факт, що Україна перебуває під тиском деяких європейських країн, зокрема Словаччини, які вимагають продовжити транзит російського газу.

Глава держави Володимир Зеленський давно дав зрозуміти, що заблокує транзиту російського газу, який насичує кремлівську воєнну машину.

Попри це, Київ згоден на транспортування газу з інших країн, якщо такий варіант задовольнить партнерів.

Ухвалюючи рішення, український лідер має враховувати необхідність захисту 38 600-кілометрової системи газопроводів країни. За останні три роки ця мережа не зазнавала ударів, оскільки через неї йшов російський газ. Якщо постачання припиняться, то система може стати мішенню, як це вже було з газосховищами та джерелами електроенергії, що створить додаткові технічні проблеми, які ускладнять опалення будинків в Україні взимку.

Чого добивається Путін та його союзники

Як вважають іноземні експерти, "газові переговори матимуть значення і за межами України".

Що важливо розуміти, для російського диктатора Володимира Путіна, і для лідера Словаччина Роберта Фіцо найвигіднішим варіантом було б продовження закупівель газу європейськими покупцями напряму в "Газпрому".

У цьому разі Росія залишиться на ринку ЄС без необхідності ділитися доходами з посередниками, а Словаччина заощадить на додаткових витратах на транзит, — пише видання.

Українські дипломати повідомили, що переговори тривають і не можна повністю виключати можливість укладення угоди в останню мить.

Категорія
Події
Дата публікації

Найсильніший землетрус століття. У М’янмі загинули понад 2 тис людей

Мʼянма
Джерело:  CNN

31 березня стало відомо про щонайменше 2 056 жертв потужного землетрусу у М'янмі. Ще понад 3 900 людей поранені, а 270 досі вважаються зниклими безвісти.

Головні тези:

  • Найсильніший землетрус в М'янмі призвів до загибелі понад 2 тис людей та поранення майже 4 тис осіб.
  • Багато країн висловлюють підтримку та направляють допомогу до постраждалої країни, яка оголосила тижневу національну жалобу.
  • Інфраструктура М'янми, пошкоджена під час військових дій, стала об'єктом ще більших руйнувань через землетрус, ускладнюючи рятувальні роботи.

У М’янмі через землетрус загинуло понад 2 тис людей

Землетрус, який сколихнув Мʼянму 28 березня, був одним з найсильніших землетрусів у країні за століття.

Багато країн — зокрема США, Індія, Японія, Південна Корея, Таїланд і Сінгапур — відправляють до країни свою допомогу: рятувальників для ліквідації наслідків лиха, гуманітарну та фінансову допомогу.

Ізольоване військове керівництво Мʼянми пішло на рідкісний крок, звернувшись по міжнародну допомогу. Під час попередніх великих стихійних лих вони часто уникали таких пропозицій.

У Мʼянмі оголосили тижневу національну жалобу через руйнівний землетрус. Національний прапор Мʼянми приспустять від 31 березня до 6 квітня.

Мʼянма після землетрусу

Перед рятувальниками стоїть надзвичайно складне завдання. Адже інфраструктура в Мʼянмі, значно пошкоджена бойовими діями під час громадянської війни, зазнала ще більших руйнувань через землетрус.

Ситуація ускладнюється й тим, що зона, яку зачепив землетрус, охоплює райони, де з 2021 року, відколи до влади прийшла військова хунта, тривають інтенсивні бої. У цих регіонах окремо діють різні адміністрації — військовий уряд і повстанські угруповання.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?