Україна змінила правила перетину кордону - як тепер будуть пропускати людей
Категорія
Україна
Дата публікації

Україна змінила правила перетину кордону - як тепер будуть пропускати людей

Україна змінила правила перетину кордону - як тепер будуть пропускати людей
Джерело:  interfax.com.ua

Українська влада спростила правила перетину кордону. 28 вересня припинила свою дію норма постанови Кабміну про заборону в'їзду іноземців на територію України. З сьогоднішнього дня іноземні громадяни можуть вільно в'їззжати в Україну на загальних карантинних умовах. Як тепер будуть пропускати людей, пояснив спікер Державної прикордонної служби України Андрій Демченко, передає ONLINE.UA з посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Постанова, в якій також були прописані обмеження в'їзду іноземців, продовжує діяти. Ця постанова уряду № 641. У той же час, там був чітко прописана заборона в'їзду іноземців на територію нашої країни з 28 серпня до 00.00 28 вересня. Фактично, цієї ночі ця норма про заборону в'їзду іноземцям в нашу країну припинила свою дію. Відтепер іноземцям в'їзд в нашу країну не заборонено", - пояснив Демченко.

Представник ДПСУ уточнив, що окремих вимог до іноземців щодо самоізоляції чи страхового поліса при в'їзді в Україну на даний момент немає. Іноземці будуть змушені пройти самоізоляцію, якщо епідемічна ситуація в країні їх громадянства або постійного проживання гірше, ніж в Україні. Достроково скасувати самоізоляцію можна, якщо пройти по прибутті в Україну тест на коронавірус. Якщо іноземець вирішить проходити двотижневу самоізоляцію, тоу нього повинен бути страховий поліс, що діє в Україні, який при необхідності зможе покрити суму лікування коронавіруса.

Нагадаємо, Україна закрила кордон для іноземців до 28 вересня. Це рішення було прийнято на засіданні Кабінету Міністрів 26 серпня в зв'язку з погіршенням ситуації з поширенням коронавірусної інфекції . Обмеження почали діяти з 28 серпня. Вони не торкнулися тих, хто має право проживання в Україні, вчиться на території України, перетинає територію країни транзитом (з виїздом протягом двох днів), членів дипломатичних місій і спортивних делегацій.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що з 1 вересня Україна змінила правила перетину КПВВ на Донбасі. Відповідно до наказу Командувача операції Об'єднаних сил все контрольні пункти в'їзду-виїзду переходять на осінній графік роботи - з 07.00 до 18.30. При цьому, з міркувань безпеки, в сторону тимчасово окупованої території України після 18.00 громадяни пропускатися не будуть. Також в зв'язку з продовженням карантину в Україні до 31 жовтня на КПВВ будуть діяти обмеження.

Категорія
Політика
Дата публікації

Келлог зробив неоднозначну заяву щодо окупованих Росією територій України

Келлог
Джерело:  Fox News

Росія не відмовиться від контролю над окупованими територіями України, але юридично вони не належать Москві. Це створює складну ситуацію, яка вимагатиме подальших переговорів, вважає спецпосланець президента США Дональда Трампа з питань України Кіт Келлог.

Головні тези:

  • Розрізнення між фактичним та юридичним контролем над територіями визначатиме можливі політичні рішення у майбутньому.
  • Необхідність знаходження компромісу, який врахує інтереси як України, так і Росії, відзначається Кітом Келлогом.

Келлог задумався над юридичним статусом ТОТ України

Він зазначив, що РФ фактично контролює Луганську область, але Донецьку, Запорізьку та Херсонську — лише частково. Це своєю чергою викликає питання.

Виникає питання: який вигляд матиме ситуація надалі? Якими є реальні територіальні досягнення?

Кіт Келлог

Кіт Келлог

Спецпосланець Трампа з питань України

Спецпосланець підкреслив, що за будь-якого сценарію завершення війни важливо розрізняти фактичний і юридичний контроль. Росія утримує окуповані території і не збирається їх залишати, проте з погляду права ці землі залишаються українськими.

І тут потрібно розрізняти де-факто і де-юре. Де-факто означає, що вони фізично окупували територію і нікуди з неї не підуть. Але де-юре не можна говорити, що ви повністю анексували її. Міжнародна спільнота не визнає цю територію частиною Росії. Саме такі складні дискусії ще належить провести.

Келлог пояснив, що, на його думку, для пошуку політичного рішення необхідно зрозуміти позиції обох сторін. Після цього знайти компроміс, який хоча б частково задовольнить і Україну, і РФ. Водночас він додав, що жодна зі сторін не отримає всього, чого хоче.

Я думаю, що нам потрібно отримати те, що можна назвати технічним завданням. Чого хочуть українці? Чого хочуть росіяни? Потім варто звести ці позиції разом і знайти варіант, який, можливо, задовольнить обидві сторони. Але, звичайно, жодна з них не отримає всього, чого хоче.

Категорія
Світ
Дата публікації

Росія погрожує країнам НАТО через можливе розміщення миротворців в Україні

Захарова
Джерело:  online.ua

Розміщення збройних сил країн Заходу в Україні стане приводом для прямого зіткнення з Росією та НАТО, цинічно заявила офіційна представниця МЗС РФ Марія Захарова.

Головні тези:

  • Офіційна представниця МЗС РФ Марія Захарова стверджує, що розміщення миротворців НАТО в Україні загрожує прямим зіткненням з Росією.
  • Ініціатива Лондона та Парижа про створення “коаліції охочих” для гарантій миру в Україні викликала категоричний протест країни-агресорки.
  • Британія та Франція мають намір розмістити 30 тис військових в Україні після досягнення мирної угоди, що викликає напругу в регіоні.

Британія хоче розв’язати бійню у Європі — Захарова

Росія категорично проти такого сценарію, який загрожує прямим зіткненням Росії та НАТО", — сказала вона на брифінгу 27 березня, коментуючи ініціативу Лондона та Парижа про створення "коаліції охочих" для гарантій миру в Україні.

За словами Захарової, "насправді йдеться про військову інтервенцію в Україні під виглядом миротворчої операції".

Лондон та Париж продовжують виношувати задум військової інтервенції на Україну, все це маскується під якусь "миротворчу місію, — брехливо зазначила вона.

Як підкреслила Захарова, "британці чудово розуміють небезпеку геополітичної партії, що розігрується, саме тому прокидають ідею "знеособлення" форми миротворців, маючи на увазі відсутність шевронів або відмітних знаків, які б дозволили їх ідентифікувати".

Ми розуміємо, навіщо вони це роблять. Їм потрібно спровокувати Європу на бійню, — переконана одіозна дипломатка.

Раніше агентство Bloomberg повідомляло, що прем'єр-міністр Великобританії Кір Стармер та президент Франції Еммануель Макрон очолили дискусії між 37 країнами на тему створення "коаліції охочих" для захисту умов угоди та гарантій миру в Україні.

Газета The Wall Street Journal інформувала з посиланням на джерела, що Велика Британія та Франція розробляють плани розмістити 30 тис. військових в Україні після досягнення мирної угоди. Однак реалізація цієї ініціативи буде дуже утруднена без можливої ​​підтримки США. Лідери низки європейських країн поставилися до цього проєкту стримано.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?