В Італії проведуть остаточне засідання в справі нацгвардійця Марківа
Категорія
Україна
Дата публікації

В Італії проведуть остаточне засідання в справі нацгвардійця Марківа

В Італії проведуть остаточне засідання в справі нацгвардійця Марківа
Джерело:  online.ua

Наступного тижня Верховний касаційний суд у Римі має винести своє рішення у справі Віталія Марківа. Українського нацгвардійця вважають причетним до загибелі воєнного фотокореспондента з Італії Андреа Роккеллі. В 2019 році суд присяжних Павії засудив Марківа до 24 років позбавлення волі, а наступне засідання називають таким, яке може розставити крапки над "і" у цій справі. 

Джерело: Facebook Ольги Токарюк

Про розгляд вже третьою інстанцією повідомила продюсерка присвяченого цій справі фільму "The Wrong Place", Ольга Токарюк. За її словами, результату можна очікувати вже 9 - 10 грудня.

Зазвичай касаційний суд розглядає, чи були порушення процедури під час попереднього розгляду справи, і на основі цього ухвалює рішення. Суд може підтвердити вирок апеляції і закрити справу. Однак існує ймовірність, що може відправити її на повторний розгляд.

– Ольга Токарюк

Вона констатує, що скасування вироку у вигляді позбавлення волі на 24 роки ще не можна вважати перемогою, оскільки попри виправдання, апеляційна інстанція водночас підтвердила версію суду першої інстанції, що саме умисний обстріл з українського боку став причиною смерті журналіста Роккеллі. Нагадаємо, окрім журналіста тоді загинув також його перекладач, російськи журналіст Андрій Миронов.

За даними українського слідства, 24 травня 2014-го Роккелі та Миронов під час самовільного, без погодження з офіційною владою України, здійснили візит до «сірої зони», де загинули під час мінометного обстрілу терористів т. зв. ДНР під Слов'янськом.

Заклик переглянути взаємини Рима з Києвом

Тим часом декілька років опісля, під час візиту командира взводу батальйону ім. Кульчицького Марківа до Італії, його без пояснень затримали тамтешні правоохоронці. Вони посилалися у своєму рішенні на свідчення французького журналіста Вільяма Рогелона.

Тим часом Токарюк зазначає, що сторона обвинувачення у справі відштовхується від іншої версії, перекладаючи провину на українські збройні сили

Саме на це продовжує напирати сторона обвинувачення, покладаючи провину за загибель журналістів на Україну та її військових, і вимагаючи знайти винних, якщо не Марківа, то когось іншого.

– пояснює вона

Крім того, за її словами, днями на пресконференції представники обвинувачення заявили, що, залежно від рішення касаційного суду, можуть вимагати створення комісії в італійському парламенті, щоб переглянути взаємини Рима з Києвом.

Нагадаємо, Марків відкидає обвинувачення і заперечує свою причетність до "умисного вбивства" Рокеллі, на якому наполягають сторони обвинувачення, батьки загиблого, журналістські організації Італії.

Читайте також:

Категорія
Світ
Дата публікації

Фінляндія запропонувала Європі створити власну команду для переговорів щодо України

Фінляндія
Джерело:  France 24

Європа має створити власну команду для переговорів щодо України. Також потрібно призначити спеціального представника з питань України.

Головні тези:

  • Президент Фінляндії стверджує, що Європі потрібно створити власну команду для переговорів з Україною.
  • Необхідно призначити спеціального представника для координації зусиль Європи стосовно України.

Стубб зробив пропозицію Європі щодо України

Про це заявив президент Фінляндії Александр Стубб в інтерв'ю France 24.

Нам (європейцям) потрібні дві речі. Одним є переговорна група, як у американців, українців і росіян. Як вони мали це в Ер-Ріяді в Саудівській Аравії.

Александр Стубб

Александр Стубб

Президент Фінляндії

Президент Фінляндії також наголосив на важливості призначення спеціального посланця з питань України для координації зусиль Європи.

Ймовірно, врешті-решт нам знадобиться спеціальний посланник, який би відповідав і координував усе, тому що прямо зараз відбувається, хоча у нас дійсно хороше керівництво з боку Франції та Великої Британії, все ще виникає питання: "Добре, хто є європейським посланником? Кому я повинен дзвонити?".

Нагадаємо, 27 березня у Парижі відбувся саміт країн-союзниць України, які приєдналися до "коаліції охочих". Це об'єднання країн, які готові надати війська для миротворчого контингенту або іншу допомогу для забезпечення миру в Україні у разі припинення вогню.

На саміті зібралися представники понад 20 країн, зокрема країн ЄС, Британії, Канади, Норвегії і Туреччини. Також взяв участь президент України Володимир Зеленський.

Категорія
Україна
Дата публікації

Сікорський назвав найкращу гарантію безпеки для України

Сікорський
Джерело:  TVN24

Шеф польської дипломатії Радослав Сікорський, розмірковуючи про захист України у разі припинення вогню з Росією, заявив, що найкращою гарантією безпеки для країни є українська армія.

Головні тези:

  • Польща відмовляється вводити свої війська в Україну для стримування РФ.
  • Французький лідер Еммануель Макрон обмірковує розгортання європейського контингенту вздовж лінії Дніпра.

Сікорський озвучив свою позицію

Польський дипломат відреагував на зустріч лідерів "коаліції рішучих", що відбулася 27 березня у Парижі.

Що важливо розуміти, коаліція обмірковує можливе розгортання "сил стримування" в Україні у майбутньому.

За словами Сікорського, його країна буде в цій коаліції, але не фізично в самій Україні.

Існують різні відгомони цих переговорів, як на рівні представників штабів у Великій Британії, так і на політичному рівні в Парижі. Ці концепції поки що перебувають на стадії узгодження… Найбільшою, найкращою гарантією безпеки України є хоробра і добре оснащена українська армія.

Радослав Сікорський

Радослав Сікорський

Глава МЗС Польщі

Шеф польської дипломатії вкотре нагадав, що саме ЗСУ — це найбільша армія в Європі, яка має досвід ведення цього нового типу війни із залученням мільйонів безпілотників.

Що важливо розуміти, французький лідер Еммануель Макрон обмірковує розміщення європейського контингенту в Україні на відстані від лінії фронту, одним з варіантів є розгортання вздовж лінії Дніпра.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?