Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба звернув увагу на одну державну особливість України, яка криється у спроможності подолання буквально будь-яких кризових ситуацій.
Джерело: НВ
За словами дипломата, питання готовності держави до деокупації Криму (а саме таке йому поставили на інтерв’ю) може бути частково неактуальним для України.
“Україна — дивна держава. Вона ні до чого ніколи не готова, але так чи інакше завжди здатна впоратися з тим чи іншим викликом. Ви ставите дуже слушне запитання, тому що я завжди всім кажу, що в кожному органі державної влади вже має існувати план не лише того, що ми робимо для сприяння деокупації Криму, а й того, що ми будемо робити, коли деокупація почнеться. Такий план має бути у військових, МВС, економістів, екологів, освітян, держуправлінців. Навіть якщо цей план чекатиме рік, два, п’ять, десять. У військових, у економістів, у захисників довкілля … І в цьому плані у нас дуже багато роботи”, - визнав водночас Кулеба.
Міністр нагадав, що у порівнянні з останніми 7 роками, які триває окупація Криму, саме упродовж останнього року українська влада найбільш інтенсивно готується до процесу визволення регіону.
“У нас з’явилася стратегія деокупації Криму, Міністерство реінтеграції реалізує низку програм, пов’язаних з Кримом. Ми створюємо Кримську платформу. Тобто всі ці коліщата державної машини почали крутитися, і це робить мене щасливим. А якщо ми спільно з вами створимо ще, умовно, “моду на Крим”, то люди самі захочуть долучатися”, - уточнив він.
Кримська платформа в Україні
Саміт почнеться вже у понеділок, 23 серпня. У заходах братимуть участь 44 делегації іноземних держав і міжнародних організацій, серед яких 14 делегацій високого рівня. На рівні президентів будуть представлені: Латвія, Литва, Естонія, Польща, Словаччина, Угорщина, Молдова, Словенія, Фінляндія, Європейська Рада.
На Кримський саміт приїдуть прем’єр-міністри Румунії, Грузії, Хорватії та Швеції. Від Швейцарії і Чехії візьмуть участь у Кримській платформі глави парламентів.
З Туреччини, Франції, Німеччини, Іспанії, Італії, Бельгії, Австрії, Нідерландів, Люксембургу, Ірландії, Данії, Болгарії, Чорногорії, Північної Македонії приїдуть глави МЗС. Велику Британію і Португалію представлять міністри оборони. Від США на саміт приїде міністр транспорту, від Норвегії — держсекретар МЗС.
Єврокомісію представлятиме віце-президент Валдіс Домбровскіс, НАТО — заступник генсека Мірча Джоане, Раду Європи — генсек Марія Пейчинович-Бурич, ГУАМ — Генеральний секретар Алтай Ефендієв. Делегації Нової Зеландії, Мальти, Японії, Австралії, Кіпру, Канади та Греції очолять посли цих країн.
Читайте також: