В Україні побудували перший будинок за допомогою 3D-принтера
Категорія
Україна
Дата публікації

В Україні побудували перший будинок за допомогою 3D-принтера

Михайло Федоров
Перший в Україні будинок за 3D-технологією

За інформацією віцепрем'єр-міністра, міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, український стартап 3D UTU створив перший в Україні будинок за допомогою 3D-принтера. 

Головні тези:

  • Український стартап 3D UTU побудував перший в Україні будинок за допомогою 3D-принтера для сім’ї загиблого українського військового з Ірпеня.
  • Будинок площею 130 кв. м звели всього за 58 мотогодин, демонструючи швидкість та економічність цієї технології.
  • Використання 3D-принтерів у будівництві дозволяє створювати енергоефективні та екологічні будинки, сприяючи сталому розвитку України після війни.
  • Інноваційні методи будівництва, такі як 3D-принтери, стають важливими для відновлення інфраструктури та житлового фонду українських міст, зручних сільських господарств та інших об'єктів.
  • Перший будинок побудований за допомогою 3D-принтера укріплює позицію України на світовій карті інновацій у будівництві та підтримує ідею сталого розвитку країни.

Що відомо про перший в Україні будинок, побудований за допомогою 3D-принтера

Федоров зазначив, що перший побудований за допомогою 3D-принтера житловий будинок в Україні отримала сім’я загиблого українського військового з Ірпеня.

Російські вбивці знищили будинок родини Ярослава Березова під час окупації міста в 2022 році. А сам Герой загинув у боях за Бахмут того ж року. Нове житло для сім’ї захисника побудували за допомогою 3D-принтера від українського стартапу 3D UTU, - підкреслив міністр цифрової трансформації.

Він зазначив, що будинок площею 130 кв. м звели всього за 58 мотогодин, а це приблизно 2 доби роботи принтера. Вчора дружина й діти безкоштовно отримали ключі від помешкання.   

Як це допоможе повоєнній відбудові України

Таке будівництво – це не тільки про швидкість та економічність. Ця технологія також дає можливість зводити енергоефективні та більш екологічні будинки. Це робить її ще більш актуальною для України, яка прагне до стійкого розвитку після війни, - додав Федоров.

Категорія
Політика
Дата публікації

"США не отримають Гренландію". Прем'єр Нільсен виступив із заявою

Нільсен
Джерело:  online.ua

Новий прем’єр-міністр Гренландії Єнс-Фредерік Нільсен заявив, що його країна не належить нікому та самостійно визначає своє майбутнє. Так він відреагував на територіальні зазіхання президента США Дональда Трампа.

Головні тези:

  • Гренландія підтвердила свою незалежність та відмову від статусу власності будь-якої країни, у тому числі США.
  • Прем'єр Нільсен закликав громадян залишатися спокійними та реагувати на провокації гідно.
  • Президент Трамп висловив бажання придбати Гренландію, але данська влада наголосила, що острів не продається.

США не отримають Гренландію — Нільсен

Нільсен наголосив, що Гренландія залишається незалежною у своїх рішеннях і не має наміру змінювати цей статус. Він закликав громадян зберігати спокій і реагувати на подібні заяви з гідністю та єдністю.

Президент Трамп говорить, що США отримують Гренландію. Але США не отримають Гренландію. Ми не належимо нікому, ми самі вирішуємо своє майбутнє.

Ми повинні слухати, коли інші говорять про нас. Але ми не повинні реагувати на це зі страхом. Ми повинні реагувати спокійно, з гідністю та єдністю. І саме через ці цінності ми повинні чітко і спокійно показати президенту США, що Гренландія — наша. Так було вчора. Так є сьогодні. І так буде в майбутньому.

Трамп заговорив про бажання придбати Гренландію, багатий на корисні копалини арктичний острів у складі Данії аргументуючи це тим, що "люди навіть не знають, чи має Данія якесь законне право на неї".

Під час першого президентського терміну Трамп неодноразово висловлював бажання "купити" Гренландію, через що Данії довелося реагувати і наголошувати, що острів "не продається".

Президент США Дональд Трамп в інтерв’ю NBC News заявив, що анексія Гренландії неминуча та не виключає варіанту застосування військової сили.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?