Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет підписав наказ про введення в експлуатацію програмного модуля електронних щоденників і журналів в закладах загальної середньої освіти. На даному етапі електронні щоденники і журнали запустили в тестовому режимі. Відзначається, що вони будуть адаптовані до роботи з будь-якими гаджетами - заповнювати е-журнали та е-щоденники будуть вчителі, але батьки і учні отримають до них доступ. Навіщо в українських школах вводять електронні щоденники і журнали, а також як вони будуть працювати, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на пресслужба МОН.
Шкарлет пояснив, що вже протестовано інтерфейс електронних щоденників і журналів, через який можна буде отримати доступ до сторінок, які будуть містити дані про учнів, розкладу уроків, списки відвідування, домашніх завдань тощо. Він запевнив, що розробники подбали про безпеку: автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту (Аіком), на базі якого будуть працювати електронні журнали та щоденники, має комплексну систему захисту інформації (КСЗІ) і відповідний сертифікат Державної служби спеціального зв'язку. За словами міністра, всі дані електронних щоденників і журналів будуть ретельно захищені, а доступ до них розмежований відповідно до повноважень відповідальних працівників.
Важливо нагадати, що у Верховній Раді запропонували ввести суворі обмеження на використання в школах смартфонів або інших гаджетів, які з'єднуються з інтернетом. Автором ініціативи став народний депутат Олексій Гончаренко. Проект отримав назву "Про внесення змін до Закону України "Про загальну середню освіту" щодо заборони використання мобільних телефонів і інших пристроїв, що мають підключення до інтернету". У пояснювальній записці він звернув увагу на необхідність використання гаджетів виключно для освіти. Заборона на загальне користування, як вважає нардеп, сконцентрує увагу школярів на навчання та скоротить час "місцезнаходження" в соціальних мережах.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в Кабміні визначилися, як будуть вчитися школярі в період локдауна в січні. МОН рекомендував школах продовжити зимові канікули, а при можливості перевести процес навчання на дистанційний режим.