Команда науковців звернула увагу на ймовірність виникнення психіатричних розладів та порушень у роботі мозку після ураження коронавірусом COVID-19.
Джерело: The Lancet
Згідно з подробицями оприлюдненого дослідження, період появи таких наслідків може сягати пів року.
Учасниками дослідження були 236 379 пацієнтів, здебільшого зі Сполучених Штатів. Близько 34% з них мали у наступні шість місяців після одужання від коронавірусу неврологічні чи психологічні розлади, діагностовані на офіційному рівні.
“Наше дослідження надає докази значної неврологічної та психічної захворюваності протягом 6 місяців після зараження COVID-19. Ризики були найбільшими у пацієнтів, які мали тяжкий перебіг COVID-19, але не обмежувались ними”, - говориться у дослідженні.
Експерти зауважили, що досліджували безпосередньо 14 психічних розладів у постковідних пацієнтів. Найпоширенішими серед них виявилися тривога та депресія. Особи, які переносили коронавірус особливо важко, отримали підвищені ризики щодо інсультів, деменції та інших неврологічних розладів.
За деталями проведеного дослідження, згадані проблеми з роботою мозку чи навіть психіатричні розлади виникають, як передбачається, набагато частіше саме після COVID-19, а не перенесеного грипу й інших респіраторних захворювань.
Що відомо про наслідки коронавірусної хвороби
Також на так званий постковідний синдром звернули нещодавно увагу медичні експерти з Великої Британії.
Вони попередили, що протягом місяця після лікування COVID-19, навіть якщо перебіг захворювання був в легкій формі, у людей можуть зберігатися симптоми постковідного синдрому, які проявляються у кожної п’ятої людини.
Їх потрібно лікувати, інакше вони можуть спровокувати розвиток хронічних недуг, що не піддаються лікуванню. Передбачається, що розвиток синдром супроводжується підвищеною температурою, втомою, головним болем,
Читайте також:
Названі симптоми постковідного синдрому — вони проявляються у кожної п'ятої людини;
Степанов озвучив амбітний план МОЗ щодо вакцинації в Україні;
У МОЗ попередили про вичерпані можливості медсистеми щодо ліжок з киснем.